Juliette Sobanet

Juliette Sobanet

Yazar
8.0/10
255 Kişi
·
670
Okunma
·
24
Beğeni
·
1.639
Gösterim
Adı:
Juliette Sobanet
Unvan:
Roman Yazarı
Lyon ve Paris’te hem yaşamış hem de öğrenim hayatını sürdürmüştür. İş hayatına farklı bir boyut getirmeden önce Fransızca öğretmenliği yapmış, ardından Fransa’dan esintiler taşıyan romanlar yazmaya başlamıştır. Eşi ve iki kedisiyle birlikte San Diego’da yaşayan yazar, kendini yazmaya adamıştır.


http://www.juliettesobanet.com
"Beni terk ettiğinden beri bütün makalelerini okuduğumu biliyor musun, Jill? Her birini okudum. Kariyerini gerçekleri bulma üzerine kurman bana çok ilginç geliyordu. Oysa gerçek hayatta önem verdiğin insanlara yalandan başka bir şey söylemiyorsun."
Juliette Sobanet
Sayfa 64 - Samuel Kelly
İçinde bulunduğumuz durumlara rağmen, gülümseyişiyle içimi ısıtması hala başımı döndürüyordu...
Juliette Sobanet
Sayfa 143 - Arkadya Yayınları
Antoine gözlerimin tam içine bakıyordu. Ruby’nin bedenine, Ruby’nin hayatına girdiğimden bu yana ilk defa beni görüyordu. Gerçek beni.
Etrafımı nasıl bir güzellik kuşatmış olursa olsun, masum kadınlara zarar veren canavarlar var oldukça dünya benim için her zaman çirkin bir yer olacaktı.
Juliette Sobanet
Sayfa 66 - Jillian Chambord
"Eğer hayatım boyunca bir şey öğrendiysem, o da gerçeğin bir şekilde ortaya çıktığıdır. Kendimiz yüzleşmek istemesek bile."
282 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Siyah kar, muhteşem kurgu ve etkileyici anlatımıyla aile bağlarının önemini vurgulayan, sevdiklerimiz için neleri göze alabileceğimizi gösteren zaman ötesi bir roman.

Kitabi elimden bırakamadım, acaba ne olacak sorusu aklından hiç gitmedi. Uyudum, uyandım ilk iş kitabı elime almak oldu. Heyecan hiç bitmedi kitapta. Içinde ki tatlı mistik bölümler olsa da harika bir kurguya sahip.
282 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
The Washington Daily gazetesi muhabiri Jillian Chambord, Senatör Williams hakkında ulaştığı bilgiler ile onun siyasi kariyerini sonlandırmaya yetecek kadar delil toplamasına rağmen haberi yarım bırakmak zorunda kalmıştı. Çünkü ikiz kardeşi Isla ortadan kaybolmuştu...

Özel dedektif ve Jillian'ın eski erkek arkadaşı Samuel bu dava için özel bir müşteri tarafından tutulmuş ve olayı soruşturmaya başlamıştı...

Jillian sakladığı geçmişi ve aile sırlarını da yanına alarak, Samuel ile birlikte kız kardeşinin kaybolduğu Fransa'ya yolculuğa çıkmış ve Isla hakkında bilmediği gerçekleri öğrenmişti. Kendi hayatının da tehlike de olduğunu anlaması uzun sürmeyecekti. Samuel ile buluşmak için Doğu Ekspres'ini kaçırmamak için önüne çıkan engelleri aşmayı başarmıştı...

Trene binmeden önce onu karşılayan ve bir ayakkabı kutusunda aşk mektupları ile zümrüt bir yüzük veren gizemli kadının yanlarından ayrılması ile birlikte Samuel ile birlikte kendini 1937 yılında yolculuk yapan ve kardeşi gibi kaçırılan üç genç kadının masasında bulmasını zihinleri kabul etmese de zaman yolculuğunda olduklarını anlamaları uzun sürmeyecekti. Bu üç genç kadının kaçırılması ile kendinin ve ikizinin hayatının bağlantısını bulup geçmişini değiştirebilecek miydi? Isla ile telepati yolu ile kurduğu iletişim onu kurtarmaya yetecek kadar güçlü müydü?

Kitabı beğenerek okudum, zaman yolculuğu ile günümüz arası bağlantı güzel kurgulanmış. Jillian ve Isla'nın çocukluğunu okurken ürperdim. Aşk, gizem, dram, geçmiş ve geleceğin içice geçtiği keyif ile okunacak bir kitap. Devamını mutlaka okuyacağım...
282 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10 puan
Bu kitap beni bir anda zaman yolculuğuna çıkarttı doğrusu.
Ömür boyu Doğu Ekspresi’yle yolculuk biletine sahip olmak isterdim. Geçmişe gidip yaşanmaması gereken olaylara müdahale etmek ve geleceğin ona göre şekillenmesi için. Tabiki öyle bir şansım yok. :( Olsun yine de Jillian ve Samuel sayesinde de onlarla yolculuk etmiş kadar oldum .
Bence sizlerde bu yolculuğa çıkın
Kitap müthiş
Tüylerim diken diken oldu
Eğer bir kızkardeşiniz varsa kesinlikle okuyun. Bağlarınız daha da kuvvetlenecektir :)
İyi okumalar...
392 syf.
Hayatınızı değiştirmek için bazen küçük bir zaman dokunuşu yeterlidir..
Bir gün başka bir bedende gözlerinizi açsanız ne hissedersiniz? Başarılı bir evlilik terapisti olan Claudia Davis, herkesin hayatına iyi gelse de kendisi bu konuda şanslı değildir. Uzun zaman önce kaybettiği babasının acı kaybını hala yüreğinde taşıyan genç kadın, mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. Dahası artık Bekar bir anne adayı olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorundadır...
O akşam önemli bir kararı gerçekleştirmek için büyükannesinin dans stüdyosuna gittiğinde kader ona bambaşka bir kapı açacaktır. Stüdyodaki büyülü bir atmosfere girdiği anda artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Geçmişe, 1950'li yılların Paris'ine gözlerini açmıştır. Ve adı Claudia Davis değil danslarıyla göz dolduran Ruby Kerrigan'dır. Aynı zamanda cinayete kurban giden başka bir dansçının da baş şüphelisidir. Neler olduğunu anlayamayan Claudia, kendini inkar ettiği kaderin ellerine bırakmak zorundadır. Belki de gelecekteki hayatı, geçmiş hayatının hatalarından kurtulmasına bağlıdır. Belki de gerçekten ikinci şans diye bir şey vardır...
Siyah Kar kitabını okumuştum daha önce aynı yazarın ve hayran kalmıştım. O kitapta da geçmiş zamanlara yapılan yolculuklardan bahsediliyordu. Yine hayran kaldığım bir kitapla karşıma çıktı Juliette Sobanet.. Geçmiş hayatların geleceğimizi nasıl etkilediğini okurken acaba sorusunu düşünmeden edemeyeceksiniz...
Keyifli okumalar
392 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Güzel ve estetik bir kitaptı. Bazı yerlerinde heyecanı sonuna kadar artıran, Bazı yerlerinde ise sizi hüzünlendiren bölümleri oldu. Tavsiye ediyorum..
282 syf.
Son bir kez daha gördüm karlar arasındaki yüzünü. Bu kez konuşmadı. Menekşe gözleri her şeyi açıklıyordu. Çok geç kaldın diyordu. Çok geç kaldın.
Kendi dünyamızdan biraz uzaklaşmak için iyi bir seçim, zamanda yolculuk yapabileceğimiz film tadında akıcı güzel bir kitap.
Aşk ve aile hikayesi.
392 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Reenkarnasyon ile alakalı bir kitap. Uzun zaman önce reenkarnasyonla ilgili araştırma yapıp bırakmıştım fakat kitabı okuduktan sonra tekrar araştırmam gerektiğimin farkına vardım.

Kitabı okurken elinizden bırakamayacaksınız çünkü her bir sayfada acaba diğer sayfada ne olacak düşüncesinden kurtulamayacaksınız. Kitap kesinlikle tahminlere olanak sağlamıyor. Bambaşka bir sonuçla karşılaşıyorsunuz. "Yok artık" demekten kendimi alamadım :)
Okuyacak olanlara keyifli okumalar diliyorum.
282 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Gerçekten muhteşem bir kitap. Birgün de bitirdim. Oldukça etkileyici ve hiç ummadığın bir anda fantastik. Birden kendinizi 1930 yıllarda doğu ekspresi treninde buluyorsunuz. İyi yolculuklar
392 syf.
·6 günde·Beğendi
Juliette Sobanet’in okuduğum ilk kitabıydı. Büyük bir keyifle okudum. Biraz biraz Sarah Jio’yu andırıyor. Ama kurduğu cümleler karşılaştırıldığında, Juliette Sobanet’in daha klasik ifadeler kullandığını söyleyebilirim; tabi benim fikrim bu.
Kitapta, Claudia isimli baş kahramanın, reankarnasyonla farklı bir bedende ve zamanda Ruby isimli bir kadına dönüşümü anlatılıyor. Gelişen olaylar ve bağlantılarla kitap kendisine çekiyor insanı. Tahmin ettiğim şeyler çok az oldu ve bundan çok memnun kaldım. Çünkü şaşırmadığım zaman "Anlamıştım zaten/ tahmin etmiştim" şeklinde cümleler kurmadığım zaman o kitap daha da çok kendisine çekiyor beni.
Romantizmin de doruklarda olduğu bir kitaptı. Sanırım gerçek hayatta hiç karşılaşılmayacak bir romantizmdi:)) (bu yüzden romanları seviyorum ya zaten :D ) lafı uzattım kusura bakmayın. Tavsiye ederim:)

Yazarın biyografisi

Adı:
Juliette Sobanet
Unvan:
Roman Yazarı
Lyon ve Paris’te hem yaşamış hem de öğrenim hayatını sürdürmüştür. İş hayatına farklı bir boyut getirmeden önce Fransızca öğretmenliği yapmış, ardından Fransa’dan esintiler taşıyan romanlar yazmaya başlamıştır. Eşi ve iki kedisiyle birlikte San Diego’da yaşayan yazar, kendini yazmaya adamıştır.


http://www.juliettesobanet.com

Yazar istatistikleri

  • 24 okur beğendi.
  • 670 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 207 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.