Juliette Sobanet

Juliette Sobanet

Yazar
7.9/10
146 Kişi
·
313
Okunma
·
13
Beğeni
·
1248
Gösterim
Adı:
Juliette Sobanet
Unvan:
Roman Yazarı
Lyon ve Paris’te hem yaşamış hem de öğrenim hayatını sürdürmüştür. İş hayatına farklı bir boyut getirmeden önce Fransızca öğretmenliği yapmış, ardından Fransa’dan esintiler taşıyan romanlar yazmaya başlamıştır. Eşi ve iki kedisiyle birlikte San Diego’da yaşayan yazar, kendini yazmaya adamıştır.


http://www.juliettesobanet.com
Ancak etrafımı nasıl bir güzellik kuşatmış olursa olsun, masum kadınlara zarar veren canavarlar var oldukça dünya benim için her zaman çirkin bir yer olacaktı.
282 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
The Washington Daily gazetesi muhabiri Jillian Chambord, Senatör Williams hakkında ulaştığı bilgiler ile onun siyasi kariyerini sonlandırmaya yetecek kadar delil toplamasına rağmen haberi yarım bırakmak zorunda kalmıştı. Çünkü ikiz kardeşi Isla ortadan kaybolmuştu...

Özel dedektif ve Jillian'ın eski erkek arkadaşı Samuel bu dava için özel bir müşteri tarafından tutulmuş ve olayı soruşturmaya başlamıştı...

Jillian sakladığı geçmişi ve aile sırlarını da yanına alarak, Samuel ile birlikte kız kardeşinin kaybolduğu Fransa'ya yolculuğa çıkmış ve Isla hakkında bilmediği gerçekleri öğrenmişti. Kendi hayatının da tehlike de olduğunu anlaması uzun sürmeyecekti. Samuel ile buluşmak için Doğu Ekspres'ini kaçırmamak için önüne çıkan engelleri aşmayı başarmıştı...

Trene binmeden önce onu karşılayan ve bir ayakkabı kutusunda aşk mektupları ile zümrüt bir yüzük veren gizemli kadının yanlarından ayrılması ile birlikte Samuel ile birlikte kendini 1937 yılında yolculuk yapan ve kardeşi gibi kaçırılan üç genç kadının masasında bulmasını zihinleri kabul etmese de zaman yolculuğunda olduklarını anlamaları uzun sürmeyecekti. Bu üç genç kadının kaçırılması ile kendinin ve ikizinin hayatının bağlantısını bulup geçmişini değiştirebilecek miydi? Isla ile telepati yolu ile kurduğu iletişim onu kurtarmaya yetecek kadar güçlü müydü?

Kitabı beğenerek okudum, zaman yolculuğu ile günümüz arası bağlantı güzel kurgulanmış. Jillian ve Isla'nın çocukluğunu okurken ürperdim. Aşk, gizem, dram, geçmiş ve geleceğin içice geçtiği keyif ile okunacak bir kitap. Devamını mutlaka okuyacağım...
282 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Siyah kar, muhteşem kurgu ve etkileyici anlatımıyla aile bağlarının önemini vurgulayan, sevdiklerimiz için neleri göze alabileceğimizi gösteren zaman ötesi bir roman.

Kitabi elimden bırakamadım, acaba ne olacak sorusu aklından hiç gitmedi. Uyudum, uyandım ilk iş kitabı elime almak oldu. Heyecan hiç bitmedi kitapta. Içinde ki tatlı mistik bölümler olsa da harika bir kurguya sahip.
392 syf.
Hayatınızı değiştirmek için bazen küçük bir zaman dokunuşu yeterlidir..
Bir gün başka bir bedende gözlerinizi açsanız ne hissedersiniz? Başarılı bir evlilik terapisti olan Claudia Davis, herkesin hayatına iyi gelse de kendisi bu konuda şanslı değildir. Uzun zaman önce kaybettiği babasının acı kaybını hala yüreğinde taşıyan genç kadın, mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. Dahası artık Bekar bir anne adayı olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorundadır...
O akşam önemli bir kararı gerçekleştirmek için büyükannesinin dans stüdyosuna gittiğinde kader ona bambaşka bir kapı açacaktır. Stüdyodaki büyülü bir atmosfere girdiği anda artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Geçmişe, 1950'li yılların Paris'ine gözlerini açmıştır. Ve adı Claudia Davis değil danslarıyla göz dolduran Ruby Kerrigan'dır. Aynı zamanda cinayete kurban giden başka bir dansçının da baş şüphelisidir. Neler olduğunu anlayamayan Claudia, kendini inkar ettiği kaderin ellerine bırakmak zorundadır. Belki de gelecekteki hayatı, geçmiş hayatının hatalarından kurtulmasına bağlıdır. Belki de gerçekten ikinci şans diye bir şey vardır...
Siyah Kar kitabını okumuştum daha önce aynı yazarın ve hayran kalmıştım. O kitapta da geçmiş zamanlara yapılan yolculuklardan bahsediliyordu. Yine hayran kaldığım bir kitapla karşıma çıktı Juliette Sobanet.. Geçmiş hayatların geleceğimizi nasıl etkilediğini okurken acaba sorusunu düşünmeden edemeyeceksiniz...
Keyifli okumalar
392 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Reenkarnasyon ile alakalı bir kitap. Uzun zaman önce reenkarnasyonla ilgili araştırma yapıp bırakmıştım fakat kitabı okuduktan sonra tekrar araştırmam gerektiğimin farkına vardım.

Kitabı okurken elinizden bırakamayacaksınız çünkü her bir sayfada acaba diğer sayfada ne olacak düşüncesinden kurtulamayacaksınız. Kitap kesinlikle tahminlere olanak sağlamıyor. Bambaşka bir sonuçla karşılaşıyorsunuz. "Yok artık" demekten kendimi alamadım :)
Okuyacak olanlara keyifli okumalar diliyorum.
282 syf.
Son bir kez daha gördüm karlar arasındaki yüzünü. Bu kez konuşmadı. Menekşe gözleri her şeyi açıklıyordu. Çok geç kaldın diyordu. Çok geç kaldın.
Kendi dünyamızdan biraz uzaklaşmak için iyi bir seçim, zamanda yolculuk yapabileceğimiz film tadında akıcı güzel bir kitap.
Aşk ve aile hikayesi.
282 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Gerçekten muhteşem bir kitap. Birgün de bitirdim. Oldukça etkileyici ve hiç ummadığın bir anda fantastik. Birden kendinizi 1930 yıllarda doğu ekspresi treninde buluyorsunuz. İyi yolculuklar
392 syf.
·Beğendi·9/10
Juliette Sobanet’in okuduğum ilk kitabıydı. Büyük bir keyifle okudum. Biraz biraz Sarah Jio’yu andırıyor. Ama kurduğu cümleler karşılaştırıldığında, Juliette Sobanet’in daha klasik ifadeler kullandığını söyleyebilirim; tabi benim fikrim bu.
Kitapta, Claudia isimli baş kahramanın, reankarnasyonla farklı bir bedende ve zamanda Ruby isimli bir kadına dönüşümü anlatılıyor. Gelişen olaylar ve bağlantılarla kitap kendisine çekiyor insanı. Tahmin ettiğim şeyler çok az oldu ve bundan çok memnun kaldım. Çünkü şaşırmadığım zaman "Anlamıştım zaten/ tahmin etmiştim" şeklinde cümleler kurmadığım zaman o kitap daha da çok kendisine çekiyor beni.
Romantizmin de doruklarda olduğu bir kitaptı. Sanırım gerçek hayatta hiç karşılaşılmayacak bir romantizmdi:)) (bu yüzden romanları seviyorum ya zaten :D ) lafı uzattım kusura bakmayın. Tavsiye ederim:)
282 syf.
·9/10
Güzel bir kitaptı yazarın kalemini beğendim, bir kitabi daha var türkçeye çevrilen onu da okumak kısmet olur umarım....

Annelik vasfından yoksun bir kadın tarafından büyütülen ve kötü bir çocukluk ve genç kızlık hayatı geçiren ikiz kız kardeşler, geçmişlerine ait büyük bir sır yüzünden zamanla birbirlerinden  kopuyor, Jillian mesleğinde başarılı bir gazeteci olurken, Isla zengin sevgililer, gösterişli bir yaşamla zirvelere oynayan bir kız haline geliyor, tabi bunların hepsi geçmişinde yaşadığı trajedinin üzerini kapatmak için seçtiği bir yol...

Jillian yıllar önce yaşananlar yüzünden ayrılmak zorunda kaldığı, dedektiflik yapan erkek arkadaşı Samuel'i karşısında görünce ona olan hislerinin geçmediğini fark ediyor, ardından ondan içlerinde ikizinin de  bulunduğu üç kızın, İsvicre'den Parise giden gece yarısı ekspresinden kaçırıldığı haberini alınca artık geçmişiyle yüzleşmelerinin zamanının geldiğini anlıyor ve asıl olay bundan sonra başlıyor ..

2012 yılından 1937 yılının Doğu Eksperesine gizemli bir yolculuk, geçmişte işlenen, günümüzle ve kendi geçmişleriyle bağlantısı olan başka bir kaçırılma vakası ve ikizlerin arasındaki ruhani bağında devreye girmesiyle merak uyandırıcı bir kitap ortaya çıkıyor.

Satıgül Yüksek
392 syf.
·3 günde·10/10
Son dönemlerde okuduğum en ilginç kitaptı. Geçmişi düzeltmek ve geleceğinize tekrar şekil vermek için zaman da bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Romantik ve polisiye tarzını bir arada yürütmüş yazar.
392 syf.
·Beğendi·8/10
Kurgusu itibariyle çok beğendiğim bi kitaptı. Hem fantastik hem polisiye hem de romantik diyebiliriz türü için. Heyecanın bi an bile bitmediği, elinizden bırakmadan bitirmek isteyeceğiniz ve bitirince de öyle kolay kolay etkisinden cikamayacaginiz, aynı zamanda okurken de bir çok şeyi size sorgulatan, acaba dedirten bir kitaptı. Öyküsü çok güzeldi, kesinlikle okuyun derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Juliette Sobanet
Unvan:
Roman Yazarı
Lyon ve Paris’te hem yaşamış hem de öğrenim hayatını sürdürmüştür. İş hayatına farklı bir boyut getirmeden önce Fransızca öğretmenliği yapmış, ardından Fransa’dan esintiler taşıyan romanlar yazmaya başlamıştır. Eşi ve iki kedisiyle birlikte San Diego’da yaşayan yazar, kendini yazmaya adamıştır.


http://www.juliettesobanet.com

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 313 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 120 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.