Geri Bildirim
Juliette Sobanet

Juliette Sobanet

7.8/10
73 Kişi
·
118
Okunma
·
5
Beğeni
·
864
Gösterim
Adı:
Juliette Sobanet
Unvan:
Roman Yazarı
Lyon ve Paris’te hem yaşamış hem de öğrenim hayatını sürdürmüştür. İş hayatına farklı bir boyut getirmeden önce Fransızca öğretmenliği yapmış, ardından Fransa’dan esintiler taşıyan romanlar yazmaya başlamıştır. Eşi ve iki kedisiyle birlikte San Diego’da yaşayan yazar, kendini yazmaya adamıştır.


http://www.juliettesobanet.com
Bugüne kadar kendimden başkasına güvenmemiştim ve bugün de diğerlerinden farklı değildi.
Ancak etrafımı nasıl bir güzellik kuşatmış olursa olsun, masum kadınlara zarar veren canavarlar var oldukça dünya benim için her zaman çirkin bir yer olacaktı.
Ancak silah kullamasını bilen biri eğitim almış bir katili vurup kaçmayı başarabilir.
Ve bana kalsa orada, onun kollarının arasında sonsuza dek kalırdım.
Saatin tıklamaları sinirlerimi geriyordu ama soğukkanlılığımı koruyup sabırlı olmaya çalıştım.
Oysa öz annemiz bize hiçbir zaman kızlarıymışız gibi davranmamıştı.
The Washington Daily gazetesi muhabiri Jillian Chambord, Senatör Williams hakkında ulaştığı bilgiler ile onun siyasi kariyerini sonlandırmaya yetecek kadar delil toplamasına rağmen haberi yarım bırakmak zorunda kalmıştı. Çünkü ikiz kardeşi Isla ortadan kaybolmuştu...

Özel dedektif ve Jillian'ın eski erkek arkadaşı Samuel bu dava için özel bir müşteri tarafından tutulmuş ve olayı soruşturmaya başlamıştı...

Jillian sakladığı geçmişi ve aile sırlarını da yanına alarak, Samuel ile birlikte kız kardeşinin kaybolduğu Fransa'ya yolculuğa çıkmış ve Isla hakkında bilmediği gerçekleri öğrenmişti. Kendi hayatının da tehlike de olduğunu anlaması uzun sürmeyecekti. Samuel ile buluşmak için Doğu Ekspres'ini kaçırmamak için önüne çıkan engelleri aşmayı başarmıştı...

Trene binmeden önce onu karşılayan ve bir ayakkabı kutusunda aşk mektupları ile zümrüt bir yüzük veren gizemli kadının yanlarından ayrılması ile birlikte Samuel ile birlikte kendini 1937 yılında yolculuk yapan ve kardeşi gibi kaçırılan üç genç kadının masasında bulmasını zihinleri kabul etmese de zaman yolculuğunda olduklarını anlamaları uzun sürmeyecekti. Bu üç genç kadının kaçırılması ile kendinin ve ikizinin hayatının bağlantısını bulup geçmişini değiştirebilecek miydi? Isla ile telepati yolu ile kurduğu iletişim onu kurtarmaya yetecek kadar güçlü müydü?

Kitabı beğenerek okudum, zaman yolculuğu ile günümüz arası bağlantı güzel kurgulanmış. Jillian ve Isla'nın çocukluğunu okurken ürperdim. Aşk, gizem, dram, geçmiş ve geleceğin içice geçtiği keyif ile okunacak bir kitap. Devamını mutlaka okuyacağım...
Siyah kar, muhteşem kurgu ve etkileyici anlatımıyla aile bağlarının önemini vurgulayan, sevdiklerimiz için neleri göze alabileceğimizi gösteren zaman ötesi bir roman.

Kitabi elimden bırakamadım, acaba ne olacak sorusu aklından hiç gitmedi. Uyudum, uyandım ilk iş kitabı elime almak oldu. Heyecan hiç bitmedi kitapta. Içinde ki tatlı mistik bölümler olsa da harika bir kurguya sahip.
Claudia Davis, büyükannesinin San Diego'daki stüdyosunda dans etmekteyken aniden fenalaşır ve gözlerini açtığında kendisini 1950'li yılların Paris'inde bulur. Üstelik başka bir bedendedir ve olayları anlamaya çalışıp yeni bedenini ve kişiliğini tanımaya uğraşırken bedenini taşıdığı Ruby'nin en yakın arkadaşının öldürüldüğü cinayette baş şüpheli olduğunu öğrenir. Tehlikeler artar, sırlar çoğalırken Claudia geçmiş ve şimdiki yaşamından şaşırtıcı bağları keşfedecek ve Ruby'nin hatalarını tekrarlamamaya çalışacaktır zira geçmişe yapılan bu yolculuk ailesi ve kendisi için ikinci bir şanstır esasında.

Yağmurda Dans ilginç konusu ve merak uyandıran olaylar silsilesiyle çabucak okunan, okuma sürecinde de okurunu memnun bırakan bir kitap. Aralara serpiştirilmiş kimi zaman gereksiz kimi zaman da kurguyu destekleyen hoş sürprizlerle 50'li yılların Paris'inin atmosferini okura taşıyan, aşkla harmanlanmış sıcacık bir hikaye. Birkaç eksiğe, klişeye ve 'belki'ye rağmen ben severek okudum.
Son bir kez daha gördüm karlar arasındaki yüzünü. Bu kez konuşmadı. Menekşe gözleri her şeyi açıklıyordu. Çok geç kaldın diyordu. Çok geç kaldın.
Kendi dünyamızdan biraz uzaklaşmak için iyi bir seçim, zamanda yolculuk yapabileceğimiz film tadında akıcı güzel bir kitap.
Aşk ve aile hikayesi.
Gerçekten muhteşem bir kitap. Birgün de bitirdim. Oldukça etkileyici ve hiç ummadığın bir anda fantastik. Birden kendinizi 1930 yıllarda doğu ekspresi treninde buluyorsunuz. İyi yolculuklar
Son dönemlerde okuduğum en ilginç kitaptı. Geçmişi düzeltmek ve geleceğinize tekrar şekil vermek için zaman da bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Romantik ve polisiye tarzını bir arada yürütmüş yazar.
Kurgusu itibariyle çok beğendiğim bi kitaptı. Hem fantastik hem polisiye hem de romantik diyebiliriz türü için. Heyecanın bi an bile bitmediği, elinizden bırakmadan bitirmek isteyeceğiniz ve bitirince de öyle kolay kolay etkisinden cikamayacaginiz, aynı zamanda okurken de bir çok şeyi size sorgulatan, acaba dedirten bir kitaptı. Öyküsü çok güzeldi, kesinlikle okuyun derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Juliette Sobanet
Unvan:
Roman Yazarı
Lyon ve Paris’te hem yaşamış hem de öğrenim hayatını sürdürmüştür. İş hayatına farklı bir boyut getirmeden önce Fransızca öğretmenliği yapmış, ardından Fransa’dan esintiler taşıyan romanlar yazmaya başlamıştır. Eşi ve iki kedisiyle birlikte San Diego’da yaşayan yazar, kendini yazmaya adamıştır.


http://www.juliettesobanet.com

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 118 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 69 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.