Juliette Sobanet

Juliette Sobanet

Yazar
7.8/10
104 Kişi
·
185
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.014
Gösterim
Adı:
Juliette Sobanet
Unvan:
Roman Yazarı
Lyon ve Paris’te hem yaşamış hem de öğrenim hayatını sürdürmüştür. İş hayatına farklı bir boyut getirmeden önce Fransızca öğretmenliği yapmış, ardından Fransa’dan esintiler taşıyan romanlar yazmaya başlamıştır. Eşi ve iki kedisiyle birlikte San Diego’da yaşayan yazar, kendini yazmaya adamıştır.


http://www.juliettesobanet.com
Ancak etrafımı nasıl bir güzellik kuşatmış olursa olsun, masum kadınlara zarar veren canavarlar var oldukça dünya benim için her zaman çirkin bir yer olacaktı.
Saatin tıklamaları sinirlerimi geriyordu ama soğukkanlılığımı koruyup sabırlı olmaya çalıştım.
Masum bir kızın hikayesini anlatmasına izin vermeyip o ahlaksız, kaçık politikacının görevine son verdiren gazete olma şansını tepecek kadar aptal da değildi.
282 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
The Washington Daily gazetesi muhabiri Jillian Chambord, Senatör Williams hakkında ulaştığı bilgiler ile onun siyasi kariyerini sonlandırmaya yetecek kadar delil toplamasına rağmen haberi yarım bırakmak zorunda kalmıştı. Çünkü ikiz kardeşi Isla ortadan kaybolmuştu...

Özel dedektif ve Jillian'ın eski erkek arkadaşı Samuel bu dava için özel bir müşteri tarafından tutulmuş ve olayı soruşturmaya başlamıştı...

Jillian sakladığı geçmişi ve aile sırlarını da yanına alarak, Samuel ile birlikte kız kardeşinin kaybolduğu Fransa'ya yolculuğa çıkmış ve Isla hakkında bilmediği gerçekleri öğrenmişti. Kendi hayatının da tehlike de olduğunu anlaması uzun sürmeyecekti. Samuel ile buluşmak için Doğu Ekspres'ini kaçırmamak için önüne çıkan engelleri aşmayı başarmıştı...

Trene binmeden önce onu karşılayan ve bir ayakkabı kutusunda aşk mektupları ile zümrüt bir yüzük veren gizemli kadının yanlarından ayrılması ile birlikte Samuel ile birlikte kendini 1937 yılında yolculuk yapan ve kardeşi gibi kaçırılan üç genç kadının masasında bulmasını zihinleri kabul etmese de zaman yolculuğunda olduklarını anlamaları uzun sürmeyecekti. Bu üç genç kadının kaçırılması ile kendinin ve ikizinin hayatının bağlantısını bulup geçmişini değiştirebilecek miydi? Isla ile telepati yolu ile kurduğu iletişim onu kurtarmaya yetecek kadar güçlü müydü?

Kitabı beğenerek okudum, zaman yolculuğu ile günümüz arası bağlantı güzel kurgulanmış. Jillian ve Isla'nın çocukluğunu okurken ürperdim. Aşk, gizem, dram, geçmiş ve geleceğin içice geçtiği keyif ile okunacak bir kitap. Devamını mutlaka okuyacağım...
282 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Siyah kar, muhteşem kurgu ve etkileyici anlatımıyla aile bağlarının önemini vurgulayan, sevdiklerimiz için neleri göze alabileceğimizi gösteren zaman ötesi bir roman.

Kitabi elimden bırakamadım, acaba ne olacak sorusu aklından hiç gitmedi. Uyudum, uyandım ilk iş kitabı elime almak oldu. Heyecan hiç bitmedi kitapta. Içinde ki tatlı mistik bölümler olsa da harika bir kurguya sahip.
282 syf.
Son bir kez daha gördüm karlar arasındaki yüzünü. Bu kez konuşmadı. Menekşe gözleri her şeyi açıklıyordu. Çok geç kaldın diyordu. Çok geç kaldın.
Kendi dünyamızdan biraz uzaklaşmak için iyi bir seçim, zamanda yolculuk yapabileceğimiz film tadında akıcı güzel bir kitap.
Aşk ve aile hikayesi.
282 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Gerçekten muhteşem bir kitap. Birgün de bitirdim. Oldukça etkileyici ve hiç ummadığın bir anda fantastik. Birden kendinizi 1930 yıllarda doğu ekspresi treninde buluyorsunuz. İyi yolculuklar
282 syf.
·7/10
● Juliette Sobanet'in ülkemizde yayınlanan ilk kitabı Siyah Kar.Yazarımızın bir röportajını izledim.Fransa ve kültürüne bağlı,meraklı bir yazar olduğunu biliyordum.Kitabını okumak bugüne nasip oldu.Yazarımız kitabın geçtiği yer olarak Fransa'nın başkenti Paris'i seçmiş.

● Paris,tarihi ve turistik özellikleriyle kendine çeken bir şehir.Bu da kitabı merak etmemde etkili oldu.Öncelikle kitabın konusunun çok hoşuma gittiğini belirteyim.Trenle zaman yolculuğu,kaçırılan bir kız,bu kızın ablası Jillian'ın olayı araştırması gibi birçok merak unsuruyla donatılmış.
● Jillian Chambord bir gazetede muhabir ve ikizi Isla'nın kaçırılmasının ardındaki sır perdesini aralamaya çalışıyor.Romanda 1937 yılı ve günümüz arasında zaman yolculuğu konusu ele alınmış; bunun dışında romantizm,polisiye ve aile bağları da katılmış.
●Konudaki zenginlik ve çeşitlilik güzel olsa da bu denli güzel bir kurgu neden 282 sayfa? Olayların daha da detaylı anlatılması,okuyucunun aklındaki soru işaretlerinin giderilmesi gerekiyordu.Yazar biraz acele etmiş sonunu bağlarken,ki bu beni beni pek hoşnut etmedi.
● Arkadya Yayınları'ndan okuduğum ve kötü bulduğum kitap sayısı çok çok az.Siyah Kar güzel bir kurguya sahip olmasına rağmen detay eksikliği ve yüzeysellik içerdiği için muhteşem denilemeyecek bir kitap.Ama okurken çok keyif aldım ve merakla okudum.Bu tür kitaplara meraklıysanız okuyun derim.
● Paris Time Travel,3 kitaplık bir seriymiş.İlk kitabın macerasını noktaladıktan sonra seriye devam etme ve yazarı takip etme kararı aldım.Umarım Arkadya Juliette Sobanet'in diğer serilerini de basar.Herkese huzurlu,mutlu,okumalı günler dilerim.
392 syf.
·3 günde·10/10
Son dönemlerde okuduğum en ilginç kitaptı. Geçmişi düzeltmek ve geleceğinize tekrar şekil vermek için zaman da bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Romantik ve polisiye tarzını bir arada yürütmüş yazar.
392 syf.
·Beğendi·8/10
Kurgusu itibariyle çok beğendiğim bi kitaptı. Hem fantastik hem polisiye hem de romantik diyebiliriz türü için. Heyecanın bi an bile bitmediği, elinizden bırakmadan bitirmek isteyeceğiniz ve bitirince de öyle kolay kolay etkisinden cikamayacaginiz, aynı zamanda okurken de bir çok şeyi size sorgulatan, acaba dedirten bir kitaptı. Öyküsü çok güzeldi, kesinlikle okuyun derim.
282 syf.
·Beğendi·8/10
Trenle yolculuk yaparken aniden kaybolan üç kadın ve zamanda yolculuk yapan jillian...
Kapak tasarımı ve püsküllü kitap ayraçlarıyla gönüllere taht kuran Arkadya yayınları, son kitabı Siyah Kar ile yine harikalar yaratmış .
Yaklaşık 280 sayfa ama çabucak okunan hikayesi ve ilginç kurgusuyla sizi içine çekiyor.Güzeldi.....
282 syf.
·3 günde·7/10
Arkadya Yayınlarının yeni çıkan bir kitabı.. Ve yazarın da Tükçe'ye çevrilen yazdığı ilk kitapmış.. Yayın evi Arkadya olunca bi de kitabın tanıtımları güzel olunca düşünmeden hemen aldığım bir roman oldu. Kitap kapağı, yazı puntosu ve anlatım dili olarak çok iyi olsa da , kurgusal olarak olayları çok hızlı bağlamış gibi geldi. Konu olarak polisiye, gizem , gerilim ve aşk işlenmesinin yanında yoğun bir şekilde de fantastik mi desem olağanüstülük mü bilemedim ( zamanda geriye gitmek gibi ) biraz karışık bir tarz oluşmuş. Bu da romanın keyfini azıcık kaçırmış gibi hissetmeme neden oldu. Tabi ki yine de merak içinde okudum ve bitirdim romanı. İlgilenenlere tavsiye olunur. Ne de olsa Arkadya yani okutur, okutturur tüm kitapları..
282 syf.
·7/10
Kitap fantastik ve sürükleyiciydi. Elimden bırakamadan okudum. Çift zamanlı geçen aşk ve heyecan dolu, fantastik kurgu sevenler içinde oldukça beğenilecek bir kitap. Tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Juliette Sobanet
Unvan:
Roman Yazarı
Lyon ve Paris’te hem yaşamış hem de öğrenim hayatını sürdürmüştür. İş hayatına farklı bir boyut getirmeden önce Fransızca öğretmenliği yapmış, ardından Fransa’dan esintiler taşıyan romanlar yazmaya başlamıştır. Eşi ve iki kedisiyle birlikte San Diego’da yaşayan yazar, kendini yazmaya adamıştır.


http://www.juliettesobanet.com

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 185 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 89 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.