Levent Mete

Levent MeteŞizofreni yazarı
Yazar
Çevirmen
7.6/10
68 Kişi
262
Okunma
20
Beğeni
3.477
Gösterim

Levent Mete Gönderileri

Levent Mete kitaplarını, Levent Mete sözleri ve alıntılarını, Levent Mete yazarlarını, Levent Mete yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Her zamanki sarsaklığım üzerimdeydi yine, çevreye yabancı ve uzaktım, bir türlü hedefe odaklanamayan bir merceğin arkasındaymışım gibi hissetmekten kurtulamıyordum.
Hiçbir şey düşünmeden bir saat pencerenin önünde oturdum. Düşünmeyince giderek kendini unutmaya başlıyor insan. Perdeleri, çerçeveyi, yolu, karşı evin penceresini, elektrik direğini, çöp kutularının üzerinde dolaşan kediyi, gelip geçenleri, sessizliğin içinde duyulan bazı sesleri, bir çocuğun ansızın bağırmasını, arka sokaktan otobüsün geçişini, mutfaktan gelen yemek kokusunu anlamaya çalışmadan fark ediyorum. Ben yokmuşum, tüm bunlar ben hiç ortada yokken var olmaya devam ediyorlarmış gibi oluyor. Sanki bir tablo görünmez bir el tarafından tamamlanırken oluşan görüntünün altında eriyip kayboluyorum.
Saatlerce hiç sesimi çıkarmadan kaya gibi güçlü oturdum. Oturdukça kayalaştım, sertleştim; kıpırdayamaz, konuşamaz, nefes alamaz oldum.
Zavallı anneciğim, diye düşündüm, bütün hayatı benim yüzümden diken üstünde geçiyor.
Kendimi hem dağılıp bin parçaya bölünmüş hem iyice sıkışıp tek bir noktaya toplanmış gibi karmakarışık hissediyorum.
Dilimin ucuna gelip de söyleyemediğim bir sözcük gibi karşımda duruyor, bildiğim hiçbir şeye benzemediği halde çok tanıdık geliyordu.
Sayfa 139Kitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.