Nehir Aydın Gökduman

Nehir Aydın Gökduman

YazarDerleyenÇevirmenEditör
9.7/10
2.729 Kişi
·
3.243
Okunma
·
72
Beğeni
·
3.095
Gösterim
Adı:
Nehir Aydın Gökduman
Unvan:
Hemşire, Yazar, Çevirmen, Editör
Doğum:
Çanakkale, Türkiye, 1969
1969 yılında Çanakkale’de doğdu. 1991’de,19 Mayıs Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’dan mezun oldu. Kısa süren bir meslek hayatının ardından yazım çalışmalarına başladı. Roman, öykü ve çocuk edebiyatı alanında kitapları yayımlandı. Vakit, Hece, Haksöz, İktibas, Nida, Bizim Bahçe gibi gazete ve dergilerde deneme ve öyküleri yer aldı. Evli ve üç çocuk annesi olan Nehir Aydın Gökduman, son yıllarda ağırlıklı olarak çocuk edebiyatıyla ilgileniyor… 
- Ölüm bizi her halükarda bulacaktır. Fakat inanan bir Müslüman hiçbir zaman yalnız değildir. Yüce Mevlamız bizim her zaman yanımızdadır. Bunu unutma
32 syf.
·Puan vermedi
Bambi

Gözlerini dünyaya yeni açan bir geyik. Annesinin kollarında hayatı tanımaya çalışıyor. Etrafına bakınıyor. Önce düşe kalka ayakları üstünde durabilmeyi öğreniyor. Sonra yavaş yavaş etrafında dostluklar kurup arkadaşlar ediniyor. Her şey çok güzel. Ormanda hayat su gibi şırıl şırıl akıp gidiyor sanki. Ta ki Bambi, hayatın gerçekleriyle - darbeleriyle- yüzleşinceye kadar.

O da ne? Bir yangın.
Avcılar hayvanları avlamak için ormana doğru geliyor. Bu esnada bir çığlık duyuluyor. Bambi'nin annesi karaca, vuruluyor. O telaşta annenin aklına gelen tek şey, yavrusuna: "Bambi beni bırak, kaç, kendini kurtar!" demek oluyor.

Annesi bir avcı kurşunuyla ölünce Bambi, küçük yaşta artık hayat mücadelesine tek başına devam etmeye çalışıyor.
Sonrası mı? Masalda...

Basit bir çocuk masalı deyip geçmeyin. Nitekim masalda yetişkinlerin de hayatta kazanmaları gereken dersleri içeriyor.
Keyifli okumalar...
48 syf.
·8/10 puan
Kitapta kendi beğenmişliğin kötü bir şey olduğu, oyuncakların dilinden anlatılıyor. Yeğenime okudum(5 yaşında) çok beğendi. İçeriğinde resimlerin olması çocukların hayal etmesini daha kolay hale getiriyor. Kitabın sonunda kitapla ilgili sorular ve etkinlikler var. Bu sayede okuduğunuz çocuğun kitabı anlayıp anlamadığını test edebilirsiniz. Çocuklar bizim en değerli hazinemiz lütfen hazinemizi iyi koruyalım :)
yabd
yabd Çevreniz Sarıldı Eller Yukarı! Macerakolik Mercan 2'ı inceledi.
160 syf.
·8/10 puan
İsminden de anlaşılacağı üzere yine güzel bir çocuk kitabı paylaşımı ile geldim. 9 yaş ve üzeri çocuklarımız Mercan'ın maceralarını rahatlıkla ve severek okuyabilirler.

Hikayemizin kahramanı Mercan 4. sınıfa gitmektedir. Yaz tatilinden sonra arkadaşı Bulut ile buluşurlar. Bulut kuyruğu kopmuş bir köpek edinmiş, onun tedavisini yaptırmıştır. Binalarının bahçesinde bakmaktadır. Köpeğin adı Reno. Ha bir de havalı kız Selenay var. Herkese tepeden bakıyor, problem çıkartıyor, hayvanları sevmiyor.
Reno ve başka köpekler için gıcırtılı konak adını verdikleri virane bir evin bahçesine barınaklar yaparlar. Ancak zaman içerisinde köpekler mama ile uyutulur, zehirlenir, barınakları dağıtılır. Garip olaylar olur.
Reno, sonradan akıllı kız olan Selenay ve kahramanlarımız Mercan ve arkadaşı Bulut sayesinde tarihî eser kaçakçılığı yapan bir şebeke çökertilir.

Çok severek okuduğum bir kitap oldu. Resimler ile desteklenen anlatım, yazı karakter ve punto farklılıkları ile yapılan vurgulamalar ile oldukça dikkat çekici. Bu kitabı okuyan çocuklarımız arkadaşlık, dostluk, yardımlaşma, verilen sözde durma, hayvan sevgisi, misafire hürmet, büyüklere saygı, tarihsel değerlerin kıymetini bilmek gibi pek çok manevi değer kazanacaktır.
294 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Esselamu aleykum..
Kitabı okuyalı üç sene oldu allahu alim. Okuduğum romanların üzerinden biraz zaman geçse romanın sadece iami karakterleri kalır hatırımda. Ama bu kitap öyle olmadı. Ayrıntılarıyla hatırımda. Sevdiğim romanların başında yer alır.
Vazgeçmememizin gerektiğini, kazananın elbetteki islam olacağını, ya zaferin ya şehadetin kazanılacağını, fedakarlığı ne güzel anlatıyor.
Doğru... Vazgeçmeyeceğiz... Her ne olursa olsun. Gerekirse bu yol, bu dava için anamızı, babamızı, eşimizi, çocuğumuzu tereddüt etmeden ashab gibi feda edeceğiz biiznillah. Bizim zaferin İslam'ın olacağına güvenimiz tamdır. Güneş elbetteki doğacak. Önemli olan fecirde uyanık olanlardan olabilmektir. Fecriz izleyecek olanlardan olmaktır.
32 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10 puan
Nasıl tarif edilir bilemedim üç aşağı beş yukarı bir çok kişi çocuk yaşta , genç yaşta , hatta yetişkin yaşta :)) bu hikayeyi okumuş yada bir şekilde Tv den izlemiştir. Ben bu aralar kendimi elimde bulunan tüm dünya çocuk klasiklerini okurken buluverdim bir sebebi yok sebepsiz :) diyorum ya ne mutlu bana elimde olmayanları da edinme niyetindeyim kısa bir zaman sonra sorgusuz sualsiz torunlarıma miras kalsın diye :) dolayısıyla çok mutlu ve çok mesudum takdir edersiniz ki. :))
294 syf.
·10 günde
Kitap gerçekten insanâ birçok şey öğretiyor aile içi ilişkiler,sabrı,Allah'a bağlılığı gibi birçok şey anlatiyor gerçekten okmanızı tavsiye ediyorum hele o Talha ile Sevde'nin anne babasına karsı saygıları,Ömer hocanın ülkesine bağlılığı gibi brçok ilgi çekici konusu kitabı bitirmenize yardımcı oluyor...
400 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Biz büyüklerden masal dinlemek isteyen çocuklara özel, sıcacık, her masalın ayrı bir ders verdiği, çocukların olduğu kadar büyüklerin de hoşuna gidecek, okurken birlikte keyif alacağınız çikolata tadında masallar gerçekten! ...
294 syf.
Tam bir macera ve hareket romanı
Yaşanan olayların insanlarda nasıl etkiler bırakıyor adım adım işleyen ve mükemmel bi eser olduğunu itiraf etmeliyim
Sait Köşk
Sait Köşk Entel Dantel İşler-Deli Olmak İşten Değil'i inceledi.
176 syf.
·7/10 puan
İki kafa dengi kuzen. Nesli ile Süslü. Teyzeleri bunları çok sevmekte. Hatta öyle severler ki Nesli ile Süslü şu karara varırlar. Annelerimizden daha çok bizi teyzelerimiz sever. Öyle mi öyle. O zaman hadi anneleri değiştirmeye var mısınız? Varlardır. Ama, sonrasında neler yaşanır, neler? Babasından ayrı yaşayan Lazer Tamer’in evden kaçış öyküsü, babaya gelen trafik cezasına yapılacak itiraz öyküsü… Gizemli, komik ve eğlendirici öyküler idi

Yazarın biyografisi

Adı:
Nehir Aydın Gökduman
Unvan:
Hemşire, Yazar, Çevirmen, Editör
Doğum:
Çanakkale, Türkiye, 1969
1969 yılında Çanakkale’de doğdu. 1991’de,19 Mayıs Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’dan mezun oldu. Kısa süren bir meslek hayatının ardından yazım çalışmalarına başladı. Roman, öykü ve çocuk edebiyatı alanında kitapları yayımlandı. Vakit, Hece, Haksöz, İktibas, Nida, Bizim Bahçe gibi gazete ve dergilerde deneme ve öyküleri yer aldı. Evli ve üç çocuk annesi olan Nehir Aydın Gökduman, son yıllarda ağırlıklı olarak çocuk edebiyatıyla ilgileniyor… 

Yazar istatistikleri

  • 72 okur beğendi.
  • 3.243 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 206 okur okuyacak.
  • 14 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları