Rene Goscinny

Rene Goscinny

Yazar
9.0/10
367 Kişi
·
1.129
Okunma
·
17
Beğeni
·
1.389
Gösterim
Adı:
Rene Goscinny
Unvan:
Yazar, Editör
Doğum:
Paris, Fransa, 14 Ağustos 1926
Ölüm:
Paris, Fransa, 5 Kasım 1977
İki yaşındayken ailesi ile buenos aires'e gitti, liseyi burada geçti. daha sonra muhasebeci yardımcısı, reklam ajansında çizer çirağı, sekreter, asker, çizer ve en sonunda gazeteci.
rené goscinny 1977'de öldü...
Annem öptü;babamın bana hemen güzel bir bisiklet alacağını,aritmetik sınavında onuncu olduğum için beni kutladığını söyledi.Aslında bir az da şansım olmuştu,çünkü yalnız on bir kişi katılmıştı sınava,ötekiler hep gripti,on birinci de sınıfın hep sonuncusu olan Dalgacı'yı.Ama önemli değil,onun bisikleti vardı zaten.
"Bak" dedi,"gerçek puro.Çikolata filan değil."
Çikolata olmadığını söylemesine gerek yoktu,öyle olsa LüpLüp çikolatayı bana gösterir miydi,mideye indirirdi hemencecik.
Judo her şeyden önce karşındakine saygı duymak demekmiş, işte bunun için ne kadar saygılı olduklarını göstermek için judocular dövüşmeden önce birbirine selam verirmiş falan filan.
48 syf.
Bu ilk okuduğum Asteriks kitabına göre bir tık daha heyecanlı. Dinlendirici, eğlenceli ve günlük yaşamı yarım saatliğine unutturup, çizgi roman aleminde küçük bir gezintiye çıkartan bir kitap.
48 syf.
Hikâyesi kadar çizimleri de eğlenceli bir kitap. Bence bu tarz kitapları özellikle yetişkinlerin okuması gerekiyor ki, stresli hayattan biraz uzaklaşıp, nefes alabilsinler. Benim için stres attıran, kafamı boşaltmama yarayan bir kitap oldu.
48 syf.
Hareketin hiç bitmediği bir çizgi roman. Dinlence amaçlı okunup, rahatlatabilen kitaplardan biri. Çizimleri de, anlatımı kadar başarılı. Sanırım serinin tüm kitabı sadece yarım gün bile olmadan okunabilir.
48 syf.
Bana ağır gelen kitabı okurken araya alıp, okuduğum bir kitap. Okunma süresi yarım saati geçmiyor. Düşünceleri dağıtmak için ideal kitaplardan biri. Eğlenceli ve dinlendirici.
48 syf.
·Puan vermedi
Çocukken, kitapların yanısıra iyi bir çizgi roman okuyucusuydum :) Tommiks, Teksas, Kaptan Swing, Tom Braks, Mandrake, Zembla, Zagor, Kızıl Maske, Martin Mystere, Gordon, Red Kit, Mini Ringo hatta, Fatoşla Basri, Güngörmüşler... :) Teks'i sevmezdim, sonradan, X Man'ler, Spider Man'ler Süperman'ler de eklendi bu define sandığına :) Hatta bir ara Dünyâ Klasiklerinin bile çizgi roman fasikülleri çıkmıştı :)
47 syf.
·Beğendi·10/10
Eğlenceli bir çizgi roman bitirdim.Zaten kısacık 47 sayfa falan.Komik ve başarılıydı.Tam kafa dagıtmaklık.Pdf formatında okudum telefonuma indirip.Tavsiye ederim çok güzeldi.
96 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Tam bir stand up gösterisi gibi kitap çocuk resmen tek kişilik dev kadro.Okurken yüzünüzden tebessüm hiç eksik olmuyor.Bu kitabın serisini okumayı gerçekten istiyorum.
Şuan okur sıfatında biriysem bunu Pıtırcık ve arkadaşlarına borçluyum diyebilirim. İlkokul zamanlarında okumuştum Pıtırcık kitaplarını ve çok sevmiştim. Yalnız kovboy Red kit'i aramızda sevmeyen yoktur sanıyorum, işte bu kitabın yazar ve çizerleri (iki kişiler evet, biri yazıyor biri çiziyor) aynı kişiler. Pıtırcık, Red kit kadar ünlü degil ama en az onun kadar güzel.

Kitap; adından anlaşılacagı gibi okul çagındaki Pıtırcık ve en az onun kadar haşarı olan arkadaşlarının maceralarını anlatıyor. Bazı espriler aradan yıllar geçtigi halde aklıma geldikçe hala beni gülümsetir.

Şayet, yeğeninize, kardeşinize özetle çocuklara kitap sevdirmek isterseniz Pıtırcık tam aradıgınız kişi.
47 syf.
Ödül avcısı karakteri Birkaç Dolar İçin filminde Lee Van Cleef'in canlandırdığı Albay Douglas Mortimer karakterinden esinlenilmiş, eğlenceli bir Red Kit macerası.
48 syf.
Asteriks ve Oburiks güzel bir güne uyanır. Asteriks'in, kulübesinin önüne bırakılan bebeği bulması ile beraber köye hakim olan huzur, yerini Romalıların bebeği ele geçirmek için çevirdiği entrikalara bırakır. Bebeğin annesi ve babası kimdir ve neden Asteriks'e emanet edilmiştir? Asteriks, Oburiks ve Idefiks bebeği koruyabilmek için neler yapacaktır?

Uderzo'dan mükemmel bir Asteriks macerası.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rene Goscinny
Unvan:
Yazar, Editör
Doğum:
Paris, Fransa, 14 Ağustos 1926
Ölüm:
Paris, Fransa, 5 Kasım 1977
İki yaşındayken ailesi ile buenos aires'e gitti, liseyi burada geçti. daha sonra muhasebeci yardımcısı, reklam ajansında çizer çirağı, sekreter, asker, çizer ve en sonunda gazeteci.
rené goscinny 1977'de öldü...

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 1.129 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 363 okur okuyacak.

Yazarın sıralamaları