1000Kitap Logosu
Safiye Çetinkaya

Safiye Çetinkaya

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
243 Kişi
887
Okunma
70
Beğeni
4.792
Gösterim
Unvan
Türk Yazar
Doğum
1980 Antalya
Yaşamı
1980 Antalya doğumlu olan Çetinkaya 2000 Yılında AKÜ Dinar Meslek Yüksek Okulundan mezun oldu. 2001 yılında evlenen Safiye Çetinkaya 2002 yılında eşinin polis memuru olması nedeniyle Dinar’a geldi. Bir ara Yozgat’a görev icabı gitmek zorunda kalan aile daha sonra 2008 yılında tekrar yine eşinin görev icabı Dinar’a geri döndü. Aynı zamanda Genç Yazarlar Kulübü üyesi de olan Safiye Çetinkaya’nın kitabı ilk olarak tanıtım amaçlı 1000 adet baskı yapıldı. İlerleyen günlerde ise yazarın kitabı 10.000 baskı görecek.
Banu ARIK
Eylül Vurgunu'yu inceledi.
336 syf.
·
4 günde
İsmine son derece uygun, sabırla okunması gereken muhteşem bir kitap. Aşk, özlem, acı, sabır ve şükrün kitabı. Yaşamımızda karşımıza çıkabilecek sorunlar işlenmiş bu kitapta. Müslümanım! deyip Müslümanca yaşamanın suç olduğu bir dünyada Rabb'iyle tanışan, kısa sürede 'Gerçek Aşk''ına bağlanan ve davası uğruna her şeyi göze alan aciz bir kul: Esin'in hikayesi. Kitabın içinde kendimden parçalar, duygular, olaylar bulabilmem de kitabı bana daha güzel kıldı.
Eylül Vurgunu
8.3/10
· 541 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
84
Zişan
Eylül Vurgunu'yu inceledi.
336 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabın arka kapağından ne kadar güzel bir kitap olduğunu tahmin etmiştim aslında ama beklemediğim bir şekilde dini yönü de yoğun olan bir Kitap olduğu için ayrıca sevdim. Son bölümü ise gözyaşları içinde okudum. Safiye çetinkaya'nın okuduğum ilk kitabı. Çok başarılı buldum. Böyle bir kitabı okumuş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Teşekkürler.
Eylül Vurgunu
8.3/10
· 541 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
Leyl
Eylül Vurgunu'yu inceledi.
316 syf.
·
Puan vermedi
Safiye Cetinkaya'nın yazmış olduğu bir kitap. Güzel ,keyifli ,akıcı bir kitap bence. Kesinlikle tavsiye edebilirim. Bunlar benim nacizhane fikirlerim tabi.Ben yine hoşuma giden bir bölümünü sizlerle paylaşacağım. Gerisi sizin kararınız. Aşk hasrettir... Hz. Hacer gibi, bir çocukla Allah'a emanet yaşamaktır... Aşk güvendir... Hz. İbrahim gibi en sevdiklerini Allah ısmarlamaktır... Hayâdır Aşk... Hz. Adem gibi tam kırk yıl semaya bakmadan utanarak yaşamaktır Allah'tar... Aşk sevmektir, bütün kötülüklere rağmen herkese kapıyı açık tutmaktır... Hz. Vahşi'yi "yahşi" görmektir... Okumalısınız(!)
Eylül Vurgunu
8.3/10
· 541 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
18
Beyza Er
Eylül Vurgunu'yu inceledi.
336 syf.
·
Puan vermedi
Esin'in Çilesi
Eylül Vurgunu, adından da anlaşıldığı üzere Eylül Darbesiyle alakalı. Esin; çektiği azap, kaldırdığı yüklerle tam bir çilekeş Türk kadını. Son derece sürükleyiciydi. Kısa sürede bitirdim. Doğru yolu bulma temalı bir kitap. Tavsiye ediyorum. :)
Eylül Vurgunu
8.3/10
· 541 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5
Muzy
Can Kırığı'nı inceledi.
235 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Önce anne karnında olup sonra da kalbe yerleşen varlığa evlat denir.Onu karnında ve kalbinde taşıyanda annedir... Ayşegül annelik kavramını sonuna kadar hakeden,hayatı boyunca imtihanlarla karşılaşan güçlü bir kadındır.Engelli bir çocuğa sahip olan Ayşegül karşılaştığı bütün zorluklara, insanların merhametsizliklerine rağmen çocuğuna çok iyi baktı çünkü biliyordu ki bu rabbinin ona verdiği bir mucizeydi belkide cennetin anahtarı... Engelli insanların çektiği zorlukları yaşamıyor olabiliriz ama bilmeliyizki onlar küçücük bir tebessümle bile mutlu olabiliyor. Empati kurup onları daha iyi anlamak çok ta zor olmamalı,hem bir saniye sonrasını bilmeyen insanoğlu bu kadar zalim olmamalı kimin başına ne geleceği belli olmuyor bu hayatta...kalbimizi sevgi ve merhametle rızıklandırmalıyız..... (Bu benim ilk incelemem yanlışım varsa maruz görün değerli okuyucular:))
Can Kırığı
Okuyacaklarıma Ekle
14