1000Kitap Logosu
Turgay Çumak
Turgay Çumak
Turgay Çumak

Turgay Çumak

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.9
35 Kişi
60
Okunma
12
Beğeni
229
Gösterim
Doğum
Sakarya, 1979
Yaşamı
Turgay ÇUMAK, 1989 yılında, Sakarya’nın Akyazı ilçesinde dünyaya geldi. Edebiyata olan düşkünlüğü okumayı öğrenmesiyle paralel olarak ilkokul yıllarında başladı. Ömer Seyfettin, Peyami Safa, Yaşar Kemal, Orhan Veli gibi değerli yazarları okuyarak büyüdü. Okudukça yazdı, yazdıkça okudu, kalemini hiç bırakmadı. O yıllarda iki hayali vardı; biri yazar, diğeri ise polis olmaktı. 2003 yılında ailesinden ayrılarak Kdz. Ereğli H.E Anadolu Denizcilik Lisesinde eğitim görmeye başladı. Daha lise yıllarındayken Kdz. Ereğli Demokrat Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Aynı medya grubunun radyosunda ‘müzik trafiği’ adlı programı sundu. Katıldığı edebiyat yarışmalarında dereceler elde etti, çeşitli ödüller aldı. Liseler arası kompozisyon yarışmalarında birinci olmayı alışkanlık haline getirmişti. Hiç ikinci olmadı. Lisans eğitimine Çanakkale’de devam etti. Çan Gazetesinde sırasıyla köşe yazarlığı, muhabirlik, editörlük ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü gibi etkin görevler üstlendi. Bağımsız bir grup olan “Çan Fransisko” tiyatro topluluğunu kurdu, oyunlar yazdı, yönetti. Yine aynı yıllarda üniversite bünyesindeki “Şiir, Müzik ve Şehir” topluluğunun kuruluşunda bulundu. Geleneksel hale gelen şiir ve müzik gecelerinin başlangıcına imza attı. Radyo programcılığı, sunuculuk, metin yazarlığı, reklamcılık vb. sektörlerde görev aldı. RTÜK başta olmak üzere “Türkçeyi Güzel Kullanma” adına çeşitli eğitimler aldı. Üniversitenin ardından uluslararası deniz taşımacılığı yapan bir firmada çalışmaya başlayarak dünyanın çeşitli ülkelerine seyahat etti. Bir müddet sonra denizciliği bırakarak polis olmak için çabalamaya karar verdi. Sıkı bir plak koleksiyoncusu olan Turgay ÇUMAK günümüzde mesleki hayatını polis olarak sürdürmekte ve kendine en yakın tür olan polisiye-gerilim romanları yazarak da kalemini diri tutmaya devam etmektedir.

İncelemeler

Bilal Özkan
Şeytan , Azrail ve Gardıyan'ı inceledi.
282 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Şeytan, Azrail ve Gardiyan
Yazar, karmaşık bir kurguyu, ritmini hiç kaybetmeden kitabın her bölümüne başarılı bir şekilde yaymayı başarmış. 3 ana bölüm ve o bölümleri oluşturan alt bölümlerin düzen ve tercihleri, yazarın - çok beğendiğim - dilinin akıcılığı ve kendine özgü sadeliğiyle birleşince ortaya böyle okuması keyifli, heyecanı her sayfada hissedilen hatırı sayılır bir eser çıkmış. Polisiye - Bilim Kurgu tarzında bir kitap. Diğer incelemelerde bahsi geçtiği için ben bir kez daha konusuna özetlemeyeceğim. Bu türe ilgi duyan hattanduymayanların bile ilgisini cezbedeceğini düşündüğüm bir konusu var. Yazar, günümüz komplo teorilerini ve üstünde çalışılan projeleri ülkemiz ve dünyanın mevcut durumuyla yorumlarken geçmişin ve geleceğin referanslarıyla da hikayesini üst seviyelere taşımıştır. Kesinlikle tavsiye ederim. İyi okumalar.
Şeytan , Azrail ve Gardıyan
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
3
Aslı Güngören
Şeytan , Azrail ve Gardıyan'ı inceledi.
282 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İzmir Kitap Fuarında kapak görseli hoşuma gittiği için almıştım. Gerçekten çok dikkat çekici bir kapağı var. Konu olarak da baya dikkatimi çektiği için hemen okumaya başlamıştım. Kitap daha ilk sayfalardan sizi kendine çekiyor. 282 sayfa olmasına rağmen o kadar hızlı okutturuyor ki, hemencecik bitiyor. Yazarın anlatım dili çok güzel. Üslubunu çok beğendim. Sıkmadan, yerinde yapılmış benzetmeler, mecazi anlatımlar kitaba çok güzel renk katmış. Hikaye çok özgün, ben okurken hiç birinden esinlenilmiş havasına kapılmadım. Hikayede verilen mesaj ise, maalesef bir Türkiye gerçeği. Çevremdeki herkese tavsiye edeceğim. Özellikle bu hikayenin gençler tarafından okunması gerekiyor.
Şeytan , Azrail ve Gardıyan
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Cümle Mühendisi
Şeytan , Azrail ve Gardıyan'ı inceledi.
282 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap konu itibariyle 1,5 günlük bir olay. Zihni kontrol altına alınarak, ülkenin en büyük bilimadımını öldüren bir adamın hikayesini konu alıyor. Kahramanımız, kendine geldiğinde hiç tanımadığı bir evde, elinde bir silahla, bir cesedin başında uyanıyor. Bundan sonrası, gerçeğin peşindeki aksiyon dolu dakikalar... Bir diğer kahramanımız olan Gazeteci Sevda Çetin ise, bu cinayetin arkasında bambaşka bir sır perdesi olduğuna inanıp, gerçeği araştırmaya başlıyor. Gerçeğin peşindeki yolculuğunda öyle uç bir noktaya geliyor ki; katilin kendisiyle tanışma fırsatı buluyor. Okurken bir sonraki sayfaya geçmek için can atacaksınız!
Şeytan , Azrail ve Gardıyan
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
21
Ayşe Kılıç
Şeytan , Azrail ve Gardıyan'ı inceledi.
282 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabı bitirdiğimde bir polisiye romandan çok daha fazlasını okuduğumu hissettim. Hayata bakış açım değişti. Özellikle de ülkemizde yaşanan olaylara bakış açım değişti diyebilirim. Bir polisiye romandan bu kadar büyük anlamlar çıkarabileceğimi tahmin etmezdim. Gündemdeki olaylar olsun, daha büyük olaylar olsun televizyonda ne anlatılırsa ona inanıyoruz. Gerçeği, arka planda neler olduğunu hiç sorgulamıyoruz. Kitabın konusu ülkenin önde gelen bilimadamlarından birine yapılan suikast. Bu suikast öyle farklı şekilde lanse ediliyor ki topluma, neredeyse inanmayan hiç kimse kalmıyor. Kitabın sonunda bir bakıyorsunuz, siz de onlardan biri olmuşsunuz. Bitirdiğimde tüylerim diken diken oldu. Gerçekler yüzüme bir tokat gibi çarptı. Hala etkisindeyim. Bu ülkede yaşayan her bireye şiddetle tavsiye ederim...
Şeytan , Azrail ve Gardıyan
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
14