Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer

8,2/10  (168 Oy) · 
591 okunma  · 
123 beğeni  · 
2.963 gösterim
Mutluluğun kapını çalmasını bekleme, sen ona git
Hayatını değiştirecek roman bu işte!

Bir düşünün. İntihar etmek üzeresiniz. Bir adam hayatınızı kurtarıyor, ama karşılığında sizinle bir anlaşma yapıyor. Bundan sonra o ne söylerse sorgusuz sualsiz yapacaksınız. Kendi iyiliğiniz için... Çaresiz, kabul ediyorsunuz ve hayatınızın iplerini tıpkı bir kukla gibi başkasının ellerine bırakıyorsunuz. Ve hayatınız eskisinden çok daha güzel oluyor. Yine de şüpheleriniz var: Bu adam aslında kim? Çevresindeki gizemli kişilerin sırrı ne? Sizden aslında ne istiyor?

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, kendi kendimize koyduğumuz engelleri, korkularımızı ve önyargılarımızı nasıl aşacağımızın, kaderimiz sandığımız mutsuz bir yaşamı, bizi mutluluğa götüren bir yolculuğa nasıl dönüştüreceğimizin hikâyesi.

"Laurent Gounelle bir mutluluk fabrikatörü... Eğer mutluluğun bir reçetesi varsa, Gounelle o reçeteyi biliyor olmalı."
-Le Figaro-

"Yeni Coelho."
-L'Express-

"İnsanın kendini arayışı ve başkasını anlaması hakkındaki bu benzersiz roman, kendine güven ve özgürlük üzerine işe yarar tavsiyeler veriyor."
-France Soir-

"Sürükleyici ve kolay okunan bir kitap. Hem iyi bir kişisel gelişim kitabı hem de güzel bir roman. Bayıldım!"
-Critiques Libres-

"Sonuna kadar gizemini koruyan, mizahi ve şiirsel bir roman." -L'est-éclair-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786055289317
 • Orijinal Adı:
  Dieu Voyage Toujours Incognito
 • Çeviri:
  Işık Ergüden
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Burak ÇELİK 
30 May 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

"Hayatta nasıl mutlu olunur? Bu soruyu sadece kendim için değil çevremdeki hatta tanımadığım insanlar içinde düşünüyorum. Acaba hayat amacım mutluluktan mı geçiyor? , yoksa o hep içimde var mıydı? ve daha soracağım bir çok soru var. Bir arkadaşıma bu soruları sordum ve bana bu kitabı tavsiye etti. Kitabın açıklamasını okuduğumda kesinlikle okumalıyım dedim. Eğer sizde böyle bir arayış içine girdiyseniz kitabı okuduktan sonra sizinle paylaşabilirim :)

Derya Berber Tali 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Alan Gremmor yaşadıkları sonucunda intihara karar verir ve Eyfel Kulesinde ,kendi için hazırladığı sonu gerçeklestirmek üzereyken,Dubreuil ile karşılaşır .Dubreuil ile aralarında ki bir anlaşmayla Alan'ı intihardan vazgecirir ve Alanın kişisel gelişimi için ona yardimci olur.Kitaba ilk başladığım da çok hızlı ilerledi ancak 200.sayfadan sonra çok detay geldi sıkıldım ,bitirmek de zorlandım.Kisisel gelişimi hikayelestirerek anlatması bana Robin Sharma kitaplarını çağrıştırdı ve o kitaplardan sonra itiraf etmeliyim ki sıkıcı geldi ...keşke 200 300 sayfa olsaydı çok daha etkileyici olurdu ...Ama okunur mu bence kendinizle çeliştiginiz ,mutsuz oldugunuz dönemler de kafanızı dağıtmak için ,motivasyon için gayet güzel okunur.

Nurhan Işkın 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitap, her insanın etrafın da olup ta görmezden geldiğimiz bizi düşünen yolumuzu bulmamızı sağlayan kişileri daha net görmemizi sağlıyor.Korkularımızla yüzleşmeyi,özgürlüğümüzü kısıtlayanlara nasıl tepki verdiğimizi,kısaca kendinizi bulmanız için yazılmış bir roman.Kişisel gelişim tarzın da herkesin kendinden bir şeyler bulacağı okunası güzel bir eser..

Neslihan 
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Etrafa daha dikkatli bakmayı sağlayan kişisel gelişim kitabı. Etrafta gerçekleşen olaylara sıradan bir olay gibi bakmayı değil de neden böyle yapmış sorusunu bize sorduran kısaca sorgulatan bir kitap. Okurken biraz sıkıldım ama sonrasında olaylar ilerledikten sonra heyecanlı olmaya başladı.

Gülten Bilicen 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Akıcı,rahat ilerleyen yapısıyla bir nevi kişisel gelişim kitabı.
Mutluluğu bulabilceğinize sizi ikna edecek.Tesadüf diye bir şey yoktur! Herşeyin ince elenip sık dokunarak,mükemmel renkler ve desenleri bir araya getirerek sizin için hazırlanmış olduğuna ikna olacasınız.Anlayacaksınız ki ''Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer''.

necla özçelik 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Beni değiştirebilen ve üzerinde halâ da etkilerini taşıdığım polisiye tadında bi kişisel gelişim kitabı (şiddetle okumaniz tavsiye edilir)

Dilizar Daglioglu 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İlk defa kişisel gelişim kitabını romana çevrilmiş şekilde okudum. Bence gayet başarılı güzel bir kitap. Kitabın ortalarına doğru biraz fazla uzatıyormuş gibi geliyor yine güzel sonunu tahmin etmek çok kolay sonunu tahmin edebildiğim kitapları da pek sevmem ama. Romanın içeriği kişisel gelişim olunca ben severek beğenerek okudum.

Deniz-ays 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Ilk başta çok sıkılarak okudum fakat ilerleyen sayfalarda kitabı bırakamadım elimden. Kişisel gelişirim Kitapları genelde sıkıcıdır fakat yazar bi roman Tarzında anlatıp kurgulaması gerçekten güzel. Sonu "Türk film" gibi bitmeseydi iyi olurdu

Ayşe Okşan Üçgöz 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

kişisel gelişimi size farkettirmeden kazandırıyor. öyle bir insan olmalı insanın hayatında...
yalnız o adamın neden ona yardım ettiğini ve bundan ne gibi bir çıkarı olduğunu henüz çözemedim

esra karakoyun 
06 Eki 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Kitabi bitirmekte oldukca zorlandim.. Ozellikle finans ve borsayla ilgili bir kurgusunun olmasi ve duragan bir anlatiminin olup ice donuk bir degisimin baz alinmasi bunda etkili olmus olabilir..

4 /

Kitaptan 47 Alıntı

Duygu Kr 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Üzerimize çullanan şey kader değildir, mesajını yenilemeye çalışan hayattır.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent GounelleTanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle
özlem dnzhn 
05 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Kadınlara bağışlanmış bir şey var.Tanrıların bir lütfu.Bu onları öyle ayrıcalıklı varlıklar yapıyor ki, bu tür gereksiz şeyler için mücadele etme ihtiyacı hissetmiyorlar..."
"Demek istediğiniz..."
"İnsan bir can, bir yaşam yaratabildiğinde, onu kendi içinde taşıyıp sonra da bütün evrene sunabildiğinde, bir hisse senedinin borsada kazanacağı değer için heyecanlanabileceğine gerçekten inanıyor musun?"

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 293)Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 293)
Fadime İLHAN 
11 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ÖZGÜRLÜK , bizim içimizdedir,içimizden gelir sana dışarıdan verilmesini bekleme.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 95)Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 95)
Tuncay YILDIRIM 
 22 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Değişim
“Yine değişime direnmek bu! Çocukla yetişkin arasındaki temel farklılık: Çocuk gelişme arzusu duyar. Yetişkin değişmemek için elinden geleni yapar.''

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 129)Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 129)
seyma nur 
10 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir düşünün. İntihar etmek üzeresiniz. Bir adam hayatınızı kurtarıyor, ama karşılığında sizinle bir anlaşma yapıyor. Bundan sonra o ne söylerse sorgusuz sualsiz yapacaksınız. Kendi iyiliğiniz için... Çaresiz, kabul ediyorsunuz ve hayatınızın iplerini tıpkı bir kukla gibi başkasının ellerine bırakıyorsunuz. Ve hayatınız eskisinden çok daha güzel oluyor. Yine de şüpheleriniz var: Bu adam aslında kim? Çevresindeki gizemli kişilerin sırrı ne? Sizden aslında ne istiyor?

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent GounelleTanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle
Duygu Kr 
19 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İkinci Dünya Savaşı sırasında toplama kamplarından kurtulanlar üzerine çok araştırma yapıldı. Bunlardan biri, hayatta kalanların hemen hemen hepsinde ortak bir özellik olduğunu gösterdi : Kendi kafaları içinde özgür kalmak .

Örneğin gün boyu yiyecek küçücük bir ekmek parçaları varsa, kendilerine şöyle diyorlardı: Bu ekmeği dilediğim zaman yemekte özgürüm. Onu ne zaman ağzıma atacağımı seçmekte özgürüm.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent GounelleTanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle
özlem dnzhn 
04 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

...Eğer bir işkenceciyse., o zaman olaya onun işkenceci gözleriyle bak, onu işkence etmeye yönelten şeyi anlarsın.Onu durdurabilmen için tek umut bu.İnsanları reddederek değiştiremezsin.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 182)Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 182)
5 /