1000Kitap Logosu
Uğur Altay
Uğur Altay
Uğur Altay
TAKİP ET
Uğur Altay
@Ashitaka
16 okur puanı
23 Kas 2019 tarihinde katıldı.
23
Kitap
6
İnceleme
13
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Uğur Altay
bir alıntı ekledi.
Memleketimden İnsan Manzaraları
"- Usta!.." Alaeddin döndü kömürcü İsmail'e: "-Ne var İsmail?" "- Usta ne olacak bu harbin sonu?" "- İyi olacak." "- Nasıl yani?" "- Yemekli vagonda rakı içeceğiz." "- Biz mi?" "- Biz." "- Kömürü kim atacak, kim sürecek makinayı? "- Onu da biz." "- Alayı bırak usta, kim kazanacak?" "- Biz." #3Haziran1963
Nazım Hikmet Ran
Sayfa 982 - Yapı Kredi Yayınları
8
Uğur Altay
bir alıntı ekledi.
İçimden Garip Bir Ses Al Demiri Git Diyor
"Uyarım içimin sesine Varsın bozuk olsun pusula Sular nereye götürürse Karalar çok sınırlıdır Dünya denizden ibaret Vira demir, eyvallah! Varsın sizin olsun Rüşvetli Pet şişeli Kasvetli Dolarlı, doyç marklı Mülti mega medyalı Hem aidsli Hem nükleer bombalı Hem kardeş kavgalı Kültürsüz Saygısız Terbiyesiz Denizinde sebzeler yüzen Yeşili tıraşlı keltoş Çimentosu göğü delen Gökdelenler arasından denize bakan Çok arabesk Ne zırvalasan rap Çalışmak çok ayıp Hırsızlık grekoromen Kenefleri denize akan, dünyanız, Varsın sizin olsun. Güneş doğdu Gök günaydın turuncu Henüz ortada yok Huzur bilinci İçimden garip bir ses Vira demir git diyor. İçimden garip bir ses Sen sonunu bekleme Tezelden al demiri Gün doğarken git diyor."
Ferhan Şensoy
Sayfa 521 - Bilgi Yayınevi
11
Uğur Altay
bir alıntı ekledi.
İpucu Aramak
"Binaları anlamak hafiyelik yapmaya benzer: Binayı teşhis etmenizi sağlayacak ipuçlarını bulmaya çalışmanız gerekir. Bu ipuçları, değiştirilmiş pencereler, malzeme farklılıkları ya da onarım esnasında eski yapıdan artakalan parçalar olabilir veya binanın neden böyle olduğunu merak etmenize yol açan küçük detaylar ya da ilginç düzensizlikler gibi daha küçük ve hemen göze çarpmayan şeyler olabilir. Her yapı bir diğerinden farklıdır ve tıpkı iyi bir hafiye gibi, her birine açık fikirlilikle yaklaşmanız gerekir. Bununla birlikte, bulmaya çalışabileceğiniz kimi ortak ipuçları da vardır."
Uğur Altay
bir alıntı ekledi.
KİBAR HIRSIZIN TÜRKÜSÜ
"Anamın ipiyle indim gökdelen damınızdan Kelebek gibi girdim kelebek camınızdan Taksinize, mülkünüze, dairenize... Heceleyerek üzerinde ayak ve el uçlarımın Belledim seyyârelerinizi ve kelimelerinizi... Gözlerinize baktım, mukaddes ciltlerinize, büfelerinize Vesairenize... Şiir fenerimle de baktım, son çığlık! Aşk yokmuş sizde beş paralık! Gidiyorum ben boşçakallar Sıçmışım ortalık yerinize Kıçımın fosforuyla aydınlanın siz artık"
Can Yücel
Sayfa 111 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
2