1000Kitap Logosu
Asterias
Asterias
Asterias
TAKİP ET
Asterias
@Asterias
null
null
null
İstanbul
15 Temmuz
Kadın
28 okur puanı
12 Oca 2018 tarihinde katıldı.
31
Kitap
13
İnceleme
39
Alıntı
2
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Asterias
yorumladı.
theae
bir alıntı ekledi.
Daha güzel anlatılabilir miydi?
“Bana göre, hayat bir dizi rastlantı ve bizim o rastlantılarla birlikte nasıl varolduğumuz ya da olmadığımız. Önce günaydın, sonra biraz haz, biraz acı, biraz aşk, biraz hayal kırıklığı, biraz sıcaklık, biraz yalnızlık, biraz boyun eğme, biraz başkaldırı ve ardından iyi geceler. Düş gücü ve tutkuları engellenmişler için ise hayat, çocukken oynadığımız oyunların büyüyünce izin verilmeyen oyunsuzluğu. Bence hayat, burada saydıklarımla ve saymadıklarımla, tartışılması gerekmeyecek kadar sıradan ve yalın.”
3
Asterias
Engin Geçtan'la yeni tanıştım ve alıntıları gördükçe onun kitaplarını okuma listemde arkadan önlere doğru çekicem galiba 💙
1
1
theae
Şimdiden keyifli okumalar diliyorum 💐
1
Asterias
Kaplanı Uyandırmak'ı inceledi.
278 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Öncelikle, psikoloji kitapları okurken beni en çok etkileyen şey yazarın,yazdığı alanda uzun yıllar çalışmış olması (20 30 yıl gibi).Bu kitabın yazarı,Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabının yazarı gibi. Kitap travmalar hakkında çok farklı bakış açısı sunuyor.Dopdolu bir kitap.Okumanızı öneririm.Son olarak tek eksiği,çoğu psikoloji kitabında olduğu gibi farkındalığı oluşturup,iyileştirme konusunda yetersiz kalması.Yani iç dünyanızı görüyorsunuz ama o kadar,sonrasında ne yapacağınızı söylemek konusunda eksik kalıyorlar.
Kaplanı Uyandırmak
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
beyza
bakış açısını kendi travmalarımıza yönelik kafamızda belirli yerlere oturttuğumuz için bu iç dünya dediğimiz yerdeki çözümlerin kişiselliğini koruması adına iyileştirmeyi yetersiz kılıyorlar diye düşünüyorum.Çünkü temelde problemler aynıdır ama kişisel olarak çözümler farklıdır :)
1
Asterias
Ne demek istediğinizi anlayamadım.
Asterias
yorumladı.
bhmflzf
İyi Toplum Yoktur'u inceledi.
168 syf.
·
4 günde
Estes ve Miller
Kısa birkaç şey söyleyip bitireceğim incelemeyi. Öncelikle bu kitabı okumamın sebebi indirimde olmasından kaynaklı sepete eklemiştim. Bir kaç arkadaşından tavsiyesi üzerine bekletmeyeyim bari okuyayım dedim. Lakin okumaya başlayınca başlangıçta da sonda da Estes'le başlayıp Estes'le bitiriyor. Hani yine son zamanlarda epey meşhur olan Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı. Tabiki bu kitaba laf etmek haddim değil çünkü okurken zorlandığım ve beğendiğim kitaplardan biriydi ( Ona dair yaptığım inceleme #26453771 ). Nihan hanım kendi kitabı boyunca sürekli atıfta bulunmakla kalmamış bazı şeyleri olduğu gibi kitabına almış. Bunuda epey sık yapmış. Ayrıca Alice Miller'dan da epey almış bir şeyler. Diğer eleştiri konum ise sürekli kendi yazdığı kitaplara atıfta bulunup bakın şu kitabım iyi onuda okuyun onda da şunu anlattım demesi beni irrite etti açıkçası hiç sevmem bu tarz ifadeleri. Sonuca gelirsek ortalama okura bir kapı aralayabilir en azından törenlerin kökeni, kadınların kabullendikleri yaşam hakkında soru işaretleri bırakabilir. Ve bence en önemlisi okurda Estes ve Alice Miller okuma merakı açığa çıkabilir. Ama bana sorarsanız direkt Estes ve Alice Miller okuyun. Kitapla kalın.
İyi Toplum Yoktur
8.2/10
· 1.411 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
36
Asterias
Ben Alice Miller'in kitaplarına hayran biri olarak neredeyse çevrilmiş bütün kitaplarını okuduktan sonra İyi Aile Yoktur kitabını okumuştum ve kitabın büyük bir kısmının Alice Miller'den alıntı olduğunu farkettim.Ama düşününce çok fazla kitap okumayı sevmeyen biri için daha derli toplu,faydalı olabilir diye düşünmüştüm.
1
2
bhmflzf
Okumayı sevmeyen biri için evet haklısınız lakin Estes ve Alice Miller tadını alan biri için çok sığ kalıyor Nihan Kaya. Ayrıca yazmaya çalıștığı alana biraz ilginiz olunca maalesef çokta bir artı değer göremiyorsunuz yazılanlarda.
1
Asterias
yorumladı.
BAYRAM ÇEKİLİŞİ
Merhaba arkadaşlar, Öncelikle herkesin bayramını şimdiden kutluyor ve iyi tatiller diliyorum. Aşağıda belirttiğim kitapları çekiliş yoluyla birilerine (5 kişiye) göndermek istiyorum. Bunun için yapmanız gereken şey; aşağıda sırasıyla yazılmış kitapların sıra numarasına ilaveten 'katılıyorum' eklemeniz ve yorumda yazmanız. (örneğin; 2 ve 5 katılıyorum) Bir kişi en fazla 2 defa çekilişe katılabilir. Katılım 11.08.2019 tarihinde saat 20:00'de sona erecektir. Çekiliş, gerekli hazırlıklar(liste) tamamlandığında 11.08.2019 tarihinde saat 21:00 gibi yapılması planlanıyor. Kura çekimi nasıl olcak? Şeffaf olcak mı? Gibi sorular aklınıza gelebilir, kısaca anlatayım. Ben 5 farklı grup için katılan arkadaşların isimlerini katılmak istedikleri gruba ekleyeceğim ve her birine numara vereceğim ve listeyi hazırlayacağım ve hatta listenin bir fotosunu yanımda hazır tutup bekleyeceğim. Kura çekimi için ise sizlerin arasından rastgele 5 kişi seçeceğim(bilmediğim, tanımadığım) ve kurayı onlara çektireceğim. Peki bu kişileri nasıl seçeceğim? O an yoruma, örneğin 1.sıralı kitap çekilişi için yardımcı olabilecek bir arkadaşa ihtiyacım var dediğimde yorum altına yazan ilk kişi bu şekilde seçilmiş olacaktır. (1 kişi 1 grubun kurasını çekecek, yani numara söyleyecek. Ben de o gruba ait fotoyu anında paylaşacağım. Kendim bile kimin kazandığını o an bilemiycem.) Umarım sorunsuz geçer... ( Bayram ve yoğunluk dolayısıyla çekiliş saati değişebilir, değişirse mazur görün...) Bu iletiyi paylaşarak diğer arkadaşlara ulaşmasında yardımcı olabilirsiniz. Herkese bol şanslar, iyi okumalar ve güzel günler diliyorum... (KİTAPLAR BAYRAM TATİLİNDEN SONRA GÖNDERİLECEKTİR.) 1) Bir Ömür Nasıl Yaşanır? ( Kronik Kitap) 2) Kardeşimin Hikayesi ( Doğan Kitap) 3) Suç ve Ceza ( iş bankası yayınları) 4) Fahrenheit 451 ( İthaki yayınları) 5) Gurur ve Önyargı ( iş bankası yayınları)
24
213
Asterias
1 ve 4 katılıyorum
1
Asterias
yorumladı.
Ruh Hekimi
bir alıntı ekledi.
Borderline kişilik bozukluğuna sahip kişilerde en temel hedef, içerideki incinmiş çocuğa ulaşabilmektir. İçeride, çocuklukta karşılanmamış ihtiyaçları olan, terk edilmiş, yalnız hisseden, ihmal edilmiş ve cezalandırılmış bir çocuk vardır. Bu kişiler ihtiyaçları zamanında karşılanmadığı için içlerinde yoğun bir boşluk duygusuyla gezerler.
2
14
Asterias
Haklısınız.
1