Fatih DAŞDEMİR'in Kapak Resmi
Fatih DAŞDEMİR, Dine Karşı Din'i inceledi.
04 Şub 02:36 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bu kitapta en çok dikkatimi çeken ebuzerin söylediği sözün açıklama kısmı idi aç olduğu halde kılıcına davranmayanın aklına şaşarım tarihte din bakımından şirk içinde bulunan ve tevhid dininin kisvesine bürünmüş ve halkı öyle sömürmeye devam edenleri iyi anlattığını düşünüyorum ve devamında tarihte dinsizlik ile mücadele değilde şirk ve küfür yolunda olanları peygamberler bir devrim ve inkilapcı niteliğinde onlarla savaştığını güzel bir dil ile aktarmıştır.

Fatih DAŞDEMİR, İbn Fadlan Seyahatnamesi'ni inceledi.
27 Oca 00:56 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Bu kitabı okurken dikkatini çeken ilk sayfalardan itibaren ibn fadlan mübalağa yapıyor abartıyor dip notları idi abartılı anlatsada eski Türk adetleri gelenekleri ve hırsızlık olsun zina olsun o gibi suçları cezalandırmasını anlatmış olmasıdır ayrıca Rus diye bahsettiği Vikinglerde ölü düğünü hakkında kapsamlı bilgi vermiştir ibd fadlan bu kitapta tarafsız olarak yazmamıştır Olaya kendi dini çerçevesi ile yorumlamıştır

Şerefliler “Taviz” Vermezler
Şerefin “Tavizi” Yoktur
Hüseyin Nihal Atsız

Fatih DAŞDEMİR tekrar paylaştı. 17 Oca 13:52

“Ümit var mı?

Schopenhauer: hayır
Spinoza: hayır
Nietzsche: hayır
Camus: hayır
Adorno: hayır
Thacker: hayır
Kafka: var ama bizim için yok„

Fatih DAŞDEMİR tekrar paylaştı. 17 Oca 13:52

Gökhan yıldırım / MİHMAN
...
Serra Teyze'nin kedisi sırra kadem bastı. Kimisi bir mart sevdası yüzünden gitti diyor, kimisi ciğer yetmezliğinden. Nankörlük kedilere mi has bilmem ama terk etme hususunda insanın eline su dökemezler. Kediler daha iyisini bulduklarında, insanlar yüreğindeki ile yetinmediklerinde vefasiz davranırlar.