İrem Polat'ın Kapak Resmi
İrem Polat, bir alıntı ekledi.
16 Oca 21:07 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mesutları az bir mahallenin çocukları değiller miydiler?

Semaver, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 9 - Yapıkredi yayınları)Semaver, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 9 - Yapıkredi yayınları)
İrem Polat, bir alıntı ekledi.
 16 Oca 00:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir Umut Var Mı?
Bilinçleninceye kadar asla başkaldıramayacaklar ama başkaldırmadıkça da bilinçlenemeyecekler.

1984, George Orwell (Sayfa 95 - Can yayınları)1984, George Orwell (Sayfa 95 - Can yayınları)
İrem Polat, bir alıntı ekledi.
16 Oca 00:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yüzündeki masumiyet
Halbuki ne kadar masum bir yüzü var; harp meydanlarında bağırsaklarını avuçlayarak ölenleri, apartman kapılarının önüne bırakılan çöp tenekelerini karıştırıp gıda arayan çocukları gördüğü halde güzelliğini ve saffetini muhafaza edebiliyor. Bizler, her gördüğümüz fenalığın ve rezaletin bir parçasını ruhumuzsa ebediyen beraber taşımaya mahkum insanlar, onun yanında ne kadar zavallı ve küçük şeyleriz...

İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali (Sayfa 98 - Yapı kredi yayınları)İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali (Sayfa 98 - Yapı kredi yayınları)
İrem Polat, bir alıntı ekledi.
16 Oca 00:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mutluluğu damla damla yaşamak
Zaten küçüklüğümden beri saadet israf etmekten korkar, bir kısmını ilerisi için saklamak isterdim... Bu hal gerçi birçok fırsatları kaçırmama sebep olurdu, fakat fazlasını isteyerej talihimi ürkütmekten her zaman çekinmişimdir.

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Sayfa 73 - Yapı Kredi Yayınları)Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Sayfa 73 - Yapı Kredi Yayınları)