Fahri Cktr

Fahri Cktr
@Uykusuzveli35
205 okur puanı
30 Tem 17:44 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
♤ ... Ve zamanı geldiğinde Rabbin sana Kalbinden geçeni bahşedecek ve seni hoşnut kılacak.. ♤ Duhâ süresi âyet 5
♤Ancak acımış bir yürek, başkasının acısını tam manasıyla hissedebiliyor.
♤İnsanın yarası aynı zamanda şifası olabilir mi?

Okur takip önerileri

Tümünü gör
♤Ruh bütün ağırlıklarını, güzide bir kalbin yanındayken unutur. Birbirinin ruhunu kavrayan, birbirinin ruh dilini yakalayan insanlar için her buluşma, bir kalp genişliği, bir gönül ferahlığıdır...
♤[...]Dinlemek insanın en asil, en soylu eylemidir. Dinlemek ötekini görmektir. İnsan dinleyerek çoğalır, susarak derinleşir...
♤Bil ki ey sevgili! Ben seni aklımdan hiç çıkarmadım; Ben sadece aklımı çıkardım. Ve böyle bilsin bütün dünya, Ben aklımı senin ramına değil, Senin uğruna senden çıkardım.
♡Şemş süresi /8-9-10
♤ İnsan benliğini düşün! ve onu nasıl yaratılış amacına uygun şekillendirdiğini ve nasıl ahlâki zaaflarla olduğu kadar Allah'a karşı sorumluluk bilinci ile de donatıldığını..
♡ Înşirâh süresi/1-2
♤Göğsün daralmışken biz kalbini, aklını {sadr'ını} genişletmedik mi!{Ferahlatmadık mı!} Üzerinden yükü kaldırmadık mı! O belini büken yükü..
♡ Duhâ süresi/1-2-3-4-5
♤Aydınlık sabahı düşün! ["Kuşluk vaktinin berrak aydınlığını"] ♤ Ve durgun karanlık geceyi! ["Karanlığın tamamen çöktüğü zamanı"] ♤ Rabbin seni ne unuttu, ne de darıldı. ♤ "Ey peygamber"muhakkak ki, sana öğrettiklerimizden sonraki hayatın, öncekinden çok anlamlı ve hayırlı olacaktır. ♤ ve zamanı geldiğinde kalbinden geçeni verecek ve seni hoşnut kılacak.
♤ Kimi yazılar sevgilerle yazılır. / Gökhan özcan
♤Kimi yazılar acılarla yazılır. İç burkulmalarının, yitip gidişlerin tarihi gibidir kâğıda düşen cümleler.
♤Kimi yazılar acılarla yazılır / Gökhan özcan
♤Kimi yazılar sevgilerle yazılır. Kalplerdeki kıpırtılardan ve gözlerdeki ışıltılardan hayat bulur kardelenler gibi cümleler.
♤Bazen dünyayı içine sığdıracak kadar genişliyor yüreğim , bazen kendi çarpıntılarına bile dar geliyor.
Yanlızca gitmeyen kalbinde mühürlenmiş ona olan sevgisidir.
♤Bir sevgili gittiğinde, altında onunla dolaştığınız gökyüzünü de alıp gitmiştir. ♧Ona baktığınız gözlerini de alıp gitmiştir. ♤Onun yüzü, bakışları, elleri, sevinci, hüznü, her ne varsa alıp gitmiştir sevgili.
♤Kendi sonbaharımı ağlayacağım kendi çoraklığıma. İçimde tutuşacak unuttuğun güneşler... Ve sana sen de hiç olmadığım bir zamanda apansız: Nazarlıksız yaşamış mor yürekli bir zarfla yokluğumu yollayacağım.
1.980 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.