Merve Yerlikaya, bir alıntı ekledi.
19 Oca 02:26

Alışmak,sevmekten daha zor?
Yaşamak,hiçbir zaman kolay değildir kuşkusuz.Birçok nedenden dolayı yaşamın buyurduklarını yapar dururuz,bu nedenlerin birincisi de alışkanlıktır.İsteyerek ölmek,bu alışkanlığın gülünçlüğünün,yaşamak hiçbir hiçbir derin neden bulunmadığının,her gün yinelenen bu çırpınmayın anlamsızlığının,acı çekmenin yararsızlığının içgüdüsüyle de olsa benimsenmiş olmasını gerektirir.

Sisifos Söyleni, Albert Camus (Sayfa 24)Sisifos Söyleni, Albert Camus (Sayfa 24)
Elçin, Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu'yu inceledi.
 23 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Hayatımdaki ve zihnimdeki karmaşadan biraz olsun uzaklaşabilmek için kitap okuyanlardanım ben ve bu demek oluyor ki kitaplığımda kaosa yer yok. Sayfaları çevirirken kulağıma dalga sesleri gelmeli, huzur dolmalıyım diye düşünüyorum.
Pekiiii bu kitap nasıl? Bu kitap post-modern edebiyatın örneklerinden. Konusuna en genel haliyle yazarın ve okurun kişiliklerinin incelenmesi, karakterleri üzerine felsefi sorgulama yapılması diyebiliriz.Ama gelin görün ki konudan konuya, karakterden karaktere, olaydan olaya atlıyoruz hep beraber. Yoruluyoruz. Bir yerde hata yaptığımızı düşünüp birkaç sayfa geri gitmek zorunda kalıyoruz bağlantı bulamayıp. Okuma stilimiz 2 ileri 1 geri halini almak zorunda kalıyor. Anlamak çözmeye yetmiyor ve alışmak sevmekten daha zor geliyor :) Okumayın diyemem, bu kadar seveni olan bir kitap için kötü de asla diyemem. Bugünkü ruh halimde eminim ki hiç benim tarzım değil ileride belki sakin kafayla tekrar okunmalıdır.

Emrah Günal, bir alıntı ekledi.
26 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

'' Her ne kadar ezeli düşmanımın tutuklu olduğunu öğrenmişsem de, siz de bilirsiniz ki alışmak sevmekten daha zor ve yok yere g-t altına gitmekten evladır.''

Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz (Sayfa 20)Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz (Sayfa 20)