1000Kitap Logosu
ariadne
TAKİP ET
ariadne
@aycew
live fast die young be wild and have fun
2005
41 okur puanı
23 Ağu 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Emin misin anlayabileceklerine Nessa'cığım :D
Örneğin, insanların DNA dizisindeki harfleri şempanzelerdeki diziyle kıyaslayacak olursak, bu iki türün birbirine yaklaşık olarak %98,8 oranında benzediğini görürüz.Fakat insanlarla muzları kıyaslarsak, benzerliğin %50'ye düştüğünü görürüz.Bu, biz insanların yarı-muz olduğu anlamına gelmez.Oranların hesaplanmasındaki karmaşıklık, kesin sayısal sonuçları biraz yanıltıcı gösteriyor olabilir ama eminim ki sizler mevzuyu anladınız.
Nessa Carey
Sayfa 26 - Şempanzelerle olan benzerliğimizi yediremeyenler(çok ilginçtir ki) buna karşı argüman olarak yarı-muz olmayı kabul edebiliyorlar. :d
Cinsel Seçilim
Anlıyorsun ya, kızlar sana nazik, duyarlı ve sadık bir erkek istediklerini, iç güzelliğin önemli olduğunu anlatabilirler, ama gerçek şu ki, birçok türün dişisi vücut faşistidir.Bu yüzden, bir kural olarak, gülünç derecede uzun kuyruklara, süslü başlıklara ya da uzun saplar üzerine tünemiş gözlere sahip olan taraf, her zaman erkektir.
Olivia Judson
Sayfa 51 - Birçok türün dişilerinin, kiminle seks yapacakları konusunda aktif bir seçim yapıyor olması, erkeklerin hatlarını bezeyen bu abartılı süslerin evrilmesine neden olmuştur.
1
...
277 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.