Akif, bir alıntı ekledi.
21 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Borsa
Hem hatalarımızdan, hem de başarılarımızdan ders almasını bilmeliyiz. Doğal olarak kimse cezalandırılmaktan hoşlanmaz. Size zarar veren bazı hataların kaynağını bulduğunuzda, o hataları bir daha işlememeye gayret edersiniz, borsada yapılan hatalarsa insanı iki nazik yerinden vurur- cebinden ve gururundan. Size ilginç bir şey söyleyeyim: Bir borsacı hata yaptığını bile bile hata yapabilir. Bu hataları yaptıktan sonra, kendi kendine niye yaptığını soracaktır. Sakin kafayla bir süre düşündükten sonra, bu hataları nasıl, ne zaman, işlemin hangi anında işlediğini anlayabilir, ama neden işlediğini asla anlamayacaktır. Kendi kendine kızacak ve bir daha bu konu üzerinde düşünmeyecektir.

Bir Borsa Spekülatörünün Anıları, Edvin Lefevre (Sayfa 157 - Scala Yayıncılık)Bir Borsa Spekülatörünün Anıları, Edvin Lefevre (Sayfa 157 - Scala Yayıncılık)
Akif, Bir Borsa Spekülatörünün Anıları'ı inceledi.
20 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Borsa'da ve Foreks'te kendimi geliştirmek için almıştım. Okudukça kendimi buldum. Yaptığım hatalar, sürekli tekrarlayan hatalarım ve duygusal gelgitlerimi gördüm ve heyecanla okudum, kısa sürede bitirdim. Trading işinin daha çok duygusal boyutlardan oluştuğunu gösteren muazzam eser. Bu işle ilgilenenlere en iyi kitabı sorsanız, ilk bu eseri söyleyecektir.

Üniversitede Prof. Hocamızın tavsiyesi üzerine okuduğumuz kitaplardan biriydi. Borsa ilgi alanımın dışında olmasına rağmen keyifle okuduğum bir kitap oldu. Aynı zamanda borsa ile ilgili tüyolar da edinmiş oluyorsunuz .