Okur
fdntkflz
TAKİP ET
fdntkflz
@flzfdntk
Arşiv amaçlı
Paramedic
university
Diyarbakır
İstanbul
307 okur puanı
08 Nis 2019 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
201
Kitap
3
İnceleme
1.264
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
fdntkflz
bir alıntı ekledi.
Yerlilerin aşağı ırk olduğu böyle kanıtlanıyor (16.--17.yy)
Karayip adalarındaki Yerliler intihar ediyor? Çünkü tembeller çalışmayı reddediyorlar. Sanki bütün bedenler yüzleriymiş gibi çıplak dolaşıyorlar? Çünkü vahşilerin utanması yoktur Şüpheli bir sıklıkla yıkanıyorlar? Çünkü Engizisyon ateşlerinde yakılan Muhammed dininin sapkınlarına benziyolar. Doğaya tapıyor, onu anne olarak kabil ediyorlar ve kutsal olduguna inanıyorlar? Çünkü dini inançları yok,yanlızca puta tapınmayı bilirler.
10
fdntkflz
bir alıntı ekledi.
Bakış Açısı-4
Kolombiya'nin Choco bölgesindeki yaşlı bilgelere göre, Adem ve Havva siyahtı, çocukları Habil'le Kabil de siyahtı. Kabil kardeşi Habil'i bir sopa darbesiyle öldürünce Tanrının öfkesi gümbürdedi. Tanrı'nın öfkesi karşısında Kabil korkudan ve suçu yüzünden soldu, o kadar soldu ki ömrünün sonuna kadar beyaz kaldı. Biz beyazlar, hepimiz Kabil'in çocuklarıyız.
9
fdntkflz
bir alıntı ekledi.
Bazı halkların özgür, bazılarınınsa köle olmak için doğduğu yazgısı gelmiş geçmiş bütün imparatorlukların adımlarına rehberlik etmiştir. Ama ırkçılığın Avrupa açgözlülüğünün hizmetinde ahlakı aklanma sistemi olarak öne sürülmesi, Rönesans'tan ve Amerika'nın işgalinden sonra olmuştur. Irkçılık o günden beri dünyaya egemen.
5
fdntkflz
bir alıntı ekledi.
DİL-5
Patronun, işçinin tazminatsız ve açıklamasız işine son verme hakkına 'EMEK PİYASASININ ESNEKLİĞİ' deniyor; resmî dil kadın haklarını 'AZINLIK HAKLARI 'arasında tanıyor, insanlığın yarısını oluşturan erkekler çoğunlukmuş gibi; işkenceye 'yasadışı baskı yada fiziksel ve psikoloji baskı deniyor; hırsızlar iyi bir aileden olunca, KLEPTOMAN oluyor.
11
fdntkflz
bir alıntı ekledi.
Dil-4
Emperyalizmin kurbanlarına GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELER deniyor, cücelere çocuk demek gibi bir şey bu; oportunizm pragmatizm oldu ; ihanetin adı realizm ; yoksullara yoksun,dar gelirli, ya da kıt kaynaklı insan deniyor; yoksul çocukların eğitim sistemi tarafından dışlanması 'eğitimi yarıda bırakma' adı altında tanıtılıyor;
11