1000Kitap Logosu

Gönderi

Dostoyevski okuyarak psikolojiyi; Tolstoy okuyarak sosyolojiyi; Proust okuyarak sanatı; Tanpınar okuyarak zaman felsefesini; Goethe okuyarak doğa felsefesini merak edebiliriz. Okumak zaten farklı renk meraklardan oluşan bir karteladır.
17
Yorum
109
Paylaşım
1.885
Beğeni
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
En Yeniler 
yesils
Yaşar Kemal okuyarak ağalara baş kaldirabilir, umudu bulabilir, ayaginiza çakirdikeni batabilir, tarhanayi koklayabilirsiz.
1
Eminkolnikov
Ek olarak Stephen King okuyarak Amerikan sinemasını; Orwell-Saramago okuyarak distopik bir anlayışı; Nietzsche okuyarak çalkantılı bir ruh halinden hiçliği sorgulamaya; Alfred Adler okuyarak davranışsal, travmatik bozuklukların kaynağını; Paulo Coelho okuyarak kadın psikolojisini; Christe-Kentigerna-Jean-Holmes-Mazzantini okuyarak polisiyeyi; Jack London-Anton Çehov okuyarak da dönemin sosyoboyutunu rahatlıkla öğrenebiliriz...Bir de Kafka okuyarak da şişirilmiş bir balon görebiliriz.
1
16
Oğuz Aktürk
hshdkf kırdın kafka’nın kalbini
7
asi
Ayn Rand okuyarak objektivizm felsefesini merak edebilirsiniz. Hayatın Kaynağını okudum. Diğer kitaplarını da edinip okuyacağım zira bulmak zor.
5
banu çiçek
YORUM GÖRÜNTÜLENEMİYOR.
4
Oğuz Aktürk
Gabriel Garcia Marquez okuyarak Latin Amerika tarihini; Orhan Kemal okuyarak Türk tarihini; Puşkin okuyarak Rus tarihini; Shakespeare okuyarak İngiltere tarihini merak edebiliriz. Okumak zaten farklı ülkelerin tarihlerinden oluşan bir karteladır.
90