• "Tek isteğim azgın yeni yetmelerin size saldırmaması."
  Richard Laymon
  Sayfa 35 - E Yayınları
 • Merhabalar Efendim....!!

  Öğlen oldu farkındayız... Müsait değildim geç geldik ama sağlam geldik, hiç merak etmeyin....! Dopdolu içeriğimizle sizlerleyiz... {Ç News}

  Kahveler hazırsa, başlayalım...!

  Öğrenci kardeşlerimizin haklı isyanına denk geldik..! Sınav haftası olduğu için kitap okuyamıyorlar ve bu bizi üzdü..! Bunun hakkında bir şeyler yazmamız lazımdı ve yazıyoruz..! Arkadaşlar dersleri derste dinler ve günlük tekrarlar yaparsanız, (özellikle PubG gibi oyunlardan uzak durursanız) bu konuda başarısız olma ihtimalinizin oranı düşecek ve sınav haftası böyle stresler yaşamayacak, kitaplarınızı da bir kenara bırakmak zorunda kalmayacaksınız.. :) Tamam tamam şimdi sizin yanınızda olma vakti..! Efendim sınav nedir? Kaldırılsın...! Ezber eğitime hayır..! :)

  İnceleme Köşesinde Bugün;

  Yaren 'in #28484261

  DUA 'nın #28674208

  Howl 'un #27734935

  "Özenle ve emek harcanarak yazılmış bu incelemeleri öneriyoruz... Her gün üç inceleme diyoruz.. Bu incelemeler kişisel beğenim karşılığında eklenmiştir..! İyi okumalar...!"

  Dün DUA ve Hanife Hanımlar kitaplıkların artık yetmediğini, bitmeyen kitaplık istediklerini söylediler. Çok okuyorsanız bunun tam bir çözümü yok. Sürekli bir kitaplığa ihtiyacınız olacaktır. Ütopik çözümler mevcut ama bize uzak şeyler onlar. Konu bu olunca bende kitap alışverişlerini düşündüm?

  Okuduğunuz ya da okuyacağınız kadar mı kitap alıyorsunuz? Yoksa çokça alıp, az mı okuyor sunuz? Bu önemli bir soru. Çünkü kitap alışverişi de bir hastalığa dönüşebiliyor. Bunun örnekleri çok ve uzman kişiler de bu durumu doğrular nitelikte.

  Bana göre, kendinizi baskı altına almıyor ve gelecek için bir kütüphane gibi kitaplık oluşturuyorsanız çok almakta bir sorun yok. Alıyor ve okuyorsanız zaten hiç sıkıntı yok. Ama; sürekli kitap alıp ya çok az okuyor ya da hiç okumuyorsanız bu bir problem olabilir. Başkaları yararlanıyorsa yine mantıklı ama bu durum sizi farklı bir kategoriye sokar.

  Bazen aldıklarımın hızına, okuma olarak yetişemiyorum. Genelde toplu alışveriş yaparım. Çünkü alacağım ve listeye eklediğim kitapları sonra alırım demek yerine imkanım varken alıyorum. Bu beni baskı altına hiç almıyor. Elimde çok fazla kaynak oluşuyor. Internet olmasa bile evimden bir çok bilgiye erişebilecek durumdayım. Ve bunu daha da geliştiriyorum.

  Sizlerin bu konuda ki görüşü nedir? Kitap okuma ve satın alma alışkanlığınız nasıldır? Paylaşırsanız seviniriz.

  Efendim, yine çok uzun yazdık.. :) Sıkıcı bir durum oluşmadan hemen bitirelim..

  Günün şarkısını iliştirelim şuraya;
  https://youtu.be/amGI5T0JGDc

  Mutlu olun sayın 1k okurları..!

  Kitaplar hep sizinle olsun...!

  Sağlıcakla ve bilgi ile kalın..!

  {Ç News}
 • İzmir 1K'dan herkese selamlar :)

  Dün yine şahane bir buluşma ile bir araya geldik hanımlar beyler :) 8. İzmir 1000 Kitap buluşmamızı dün gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Artık giderek büyüyen bir aile gibiyiz. Katılım sağlayan, sağlamak isteyip sağlayamayan, gelicem deyip gelmeyen (isim vermek istemiyorum :} ) herkese çok teşekkür ediyoruz. Çünkü her etkinlik bir öncekinden daha kalabalık, daha samimi geçiyor.

  Dün saat 2 sularında Karşıyaka-Latife Hanım Köşkü'nün bahçesinde yavaş yavaş toplanmaya başladık, şansımıza İzmir'de bulutlu fakat yalancı bahar bir hava vardı çünkü bahar ilk bizim şehrimize gelir ,ülkenin en batısında olmanın en büyük avantajı :) ağaçların içinde efil,efil başladı söyleşimiz.

  Buluşma için Sema Kaygusuz 'dan - Yere Düşen Dualar kitabını seçmiştik. Çoğumuzu zorlayan bir kitap oldu, ortak kanı kitabın edebi değerinin yüksek olmasına rağmen, yazarın konuyu epey ucu açık bırakmış olması. Cümleleri çok fazla dolaylı kurduğun için , zaman zaman okuru boğduğu fakat mistik kendine has bir yazım tarzı olduğundan bahsettik.

  Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız da oldu :) https://1000kitap.com/Tooomris hanım , https://1000kitap.com/donduserra hanım ve arkadaşı , Li-3 sizleri aramızda görmekten mutluluk duyduk.

  Diğer katılımcılarımız, bittabi Nurhan Işkın/Duvar/ , İlhan Engin ,Can Özsoy (ve geç saatlerde aramıza uğrayan arkadaşı Ender ) , https://1000kitap.com/AkakiAkakiyevic/Duvar/ , Oğuzhan Yücel , https://1000kitap.com/Elifkurnazyucel ve 2 adet bebiş :)) , bhmflzf , Ayşe*/Duvar/ , Gizem TEKİN/Duvar/ , LEON 18/81/Duvar/

  Hepsine katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

  Bir sonra ki buluşmamız 22 Nisan 2018 Pazar günü saat :14:00'de gerçekleşecektir. Yeri henüz netleştiremedik , netleştirdikten sonra burdan duyuru yapacağız.
  9. toplantı için seçmiş olduğumuz kitap ; Hasan Ali Toptaş - Gölgesizler

  Katılım sağlamak isteyen arkadaşlar iletinin altına yazabilir ya da özel mesaj aracılığıyla iletişim kurabilir. Bir sonra ki etkinlikte görüşmek dileğiyle :)

  Son olarak fotoğrafımızı da ekleyelim tam olsun :)

  https://hizliresim.com/oOmpGQ