Adı:
Acımasızlar
Baskı tarihi:
Ocak 2019
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057583246
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Ruthless People
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Acımasızlar
Acımasızlar
Ruthless People
"En çok da McAvoy'un böylesi karanlık bir öyküyü anlatırken mizahı kullanmaktaki marifetine bayıldım!” - Christine, Read More Sleep Less "İki düşman aile bir araya gelmek zorunda kalırsa ne olur? Tam bir kaos tabii ki! McAvoy ise bu karmaşadan müthiş bir eğlence ve tekinsiz bir macera çıkarmayı başarmış!” – Huffington Post Karanlık hiç bu kadar tekinsiz olmamıştı… Melody Giovanni ve Liam Callahan, biri İtalyan öteki İrlandalı iki ailenin gözde çocuklarıdır. Birbirlerini daha önce tanımasalar da aileleri arasında yıllardır süren düşmanlığı sona erdirmek için evlenmeyi kabul ederler. Liam kontrol edebileceği, her isteğine boyun eğecek bir kadınla hayatını birleştirdiğini düşünmektedir ama Melody bu beklentilerinin aksine korkusuz, güçlü ve kesinlikle çok… acımasızdır. Melody ise Liam'ın nasıl biri olduğunun farkındadır ama Callahanlarla yaşamanın bir yolunu bulması gerekmektedir çünkü iki ailenin düşmanları ortaktır ve ancak birlikte hareket ederlerse bir çözüm yolu bulabileceklerdir. Acımasızlar yayımlandığı ilk günden beri yoğun bir ilgiyle karşılanan ve dünya çapında çok satan listesinden uzun süre inmeyen, şiddet dozu yüksek, karanlık ve tutku dolu bir seri.
416 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Böyle mafyalı,cinayetli kitaplara bayılıyorum okurken büyük zevk aldığım kitaplar kendileri hele bu Acımasızlar kitabı beni konusuyla direk kendine bağımlı yaptı elimden bırakamadım kitabı. Mafya aileleri, işlenen cani ve acımasız cinayetler ve bunların arasında olmazsa olmaz tutku ve şehvet duygusu süperdi ya hiç bitmesin istedim :D gelelim konumuza biri İtalyan diğeri İrlanda'lı olan mafya babaları yıllar önce kendi aralarında anlaşma hazırlayıp iki ailenin güçlerini birleştirebilmek için çocuklarını evlendirme kararı alırlar ve böylece Melody ve Liam evlenmek zorunda kalırlar. Daha önce birbirlerini hiç görmeyen ve tanımayan bu ikisi trajik bir olayla tanışırlar daha ilk sayfalardan Melody'nin ne kadar acımasız olduğunu okuyoruz Tanrım kadın Liam'dan bile beter acımasızlık konusunda ki bu acımasızlığını Liam'a karşı da uyguluyor maalesef :D oysa ki Liam daha tanışmadan önce Melody'i her gün alışveriş ve makyaj yapan, bacak bacak üstüne atıp dergi okuyan ev kadını sanırken karşısında herkesin korktuğu bir mafya patronu buluyor :D İlk başlarda herkese kök söktüren Melody, Liam'ı tanıdıkça törpüleniyor tabi sadece Liam'a karşı ve bu iki ailenin ortak düşmanları var onlarda Valerolar. Liam, Melody ve ailenin diğer erkek üyeleri düşmanlarına karşı bir sürü strateji ve canice planlar yapıp uyguluyorlar. Bu esnada bir sürü mücadele ediyorlar işin içine polisler, hükümet, halk herkes giriyor ortalık kan gölüne dönüşüyor resmen. Ailenin kendine olan bağlılığı ve birine bir şey olduğunda tüm ailenin bir anda nasıl kenetlendiğini ve acımadan insanları öldürdüğünü görüyoruz bu cidden çok güzel bir şey. Liam ve Melody arasında vıcık vıcık bir aşk yok ama aralarında ki tutku sizi etkiliyor kitabın sonlarına doğru hiç tahmin etmediğim güzel bir haber alıyoruz ve ben resmen sabahın köründe çığlık çığlığa kaldım sanki ben yaşadım o duyguyu neden o kadar sevindim bilmiyorum ama baya mutlu etmişti beni ta ki son olay olana kadar pislik Valerolar her şeyin içine ettiler. Bu arada Melody'nin eli kanlı biri olmasından kaynaklı yazar karakterimize hep beyaz ayakkabı giydiriyor bunu ilk başta çok merak etmiştim meğerse o beyaz ayakkabılar Melody'nin ellerinin kanlı ama ayaklarının hala masum olduğunu yani onunda masum olan ufak bir tarafı var demek istiyormuş ilginç :D İkinci kitabı okumak için sabırsızlanıyorum.
416 syf.
·3 günde·9/10 puan
Spontai içerir..
Kitap mafya kitabı olmasına rağmen, trajikomik bir kitaptı. Beğendin mi? Kesinlikle. Ama kitap seri imiş. Ve tam da öyle bir yerde insanı heyecanla bıraktı. Acaba ne olacak? Hayatımda ilk defa İngilizce bilmediğim için üzüldüm. Eğer biliyor olsaydım. Alıp okurdum:)
Karakterler o kadar karikatür ki adam öldürürken ,işkence yaparken ciddiye alamıyorsunuz, gülüp duruyorsunuz.
Kitabı okurken beli bir yerden sonra olayların içine öyle bir dahil oluyorsunuz ki sayfaları ne hızla çevirdiğinizi anlayamıyorsunuz. Özellikle kitabın sonlarına doğru büyük bir keyifle okudum. Melody karakterini ayrı bir sevdim. Güzel, güçlü ve bir o kadar da acımasız olması dışında çok da eğlenceli bir karakteri var.
Liam ise; ailenin lideri olmak için evlendiği Melody'e daha görür görmez aşık olur. Liam'ın hayalinde ki eş Melody gibi değildir. Ama Melody'e tutulmaktan kendini alamaz ve Onun kendisini sevmesi için kendini bile vurdurtacak kadar çıldırmış durumlara gelir. Yanlış duymadınız. Evet kendini vurdutturdu.
İyi okumalar.....
416 syf.
·7/10 puan
Çok ilginç bir kitaptı. Daha önce okuduğum çiftlere hiç benzemiyorlardı. Biraz önyargılı yaklaşmış olsam da kendisini okutmayı başardı.

Melody ve Liam biri İtalyan diğeri İrlandalı olan mafya ailelerinin çocukları. Babaları iki aile arasındaki düşmanlığı bitirmek için çocuklarını evlendirmeye karar vermişler ve yıllar önce bir anlaşma yapmışlar. Tabi kitapta anlaşmanın uygulanacağı zaman geldiğinde ikisinden de izin alınıyor. Melody, baskılanmaya gelemeyen, güçlü, zalim ve güzel bir kadın. Liam da baskılanmaya gelemeyen, güçlü, zalim ve yakışıklı bir adam. İki baskın karakter bir araya geldiğinde de işler epey renkleniyor. Birbirlerini ezme çabalarını okumak çok keyifliydi. Bir de iki ailenin ortak bir düşmanı ortaya çıkınca ortalık çok hareketleniyor.

Kitabın konusunu çekici bulmuş olsam da bazı yerlerde, hatta çoğu yerde yüzümü buruşturarak okudum. Hani tamam zalimsiniz anladık da bu kadar psikopatlık iyi bir şey mi anlamadım. Yazarın detay vererek işlemesi ve karakterler yaptıkları acımasızlıklardan derin bir zevk alması beni o kadar heyecanlandırmadı. Aksine birkaç kere kitabı bıraktım çünkü okurken kitaplar gözümde canlanabildiği için midem kaldırmadı.

Bir diğer eksik Liam'la ilgiliydi. Liam, kitabın yüzlerce yerinde "acımasız, zalim, tek olmaya alışık" bir adam olarak gösterilmesine rağmen eşitlik isteyen Melody'e hemen yer verdi ve pasifleşti. Ben daha dirençli, zorlu bir karakter olmasını beklemiştim ama Melody karşısında çok ezildi, saftirik bir aşık adama dönüştü. Kadını yüceltmeye çalışırken erkeğin, kitaptaki karakter tanımına uymayacak kadar bastırılması gözüme battı.

Melody'nin sözde eşitlik isteyen ama eşitlikle alakası bile olmayan davranışları da beni çok sinirlendirdi. Liam'a "Biz diyerek konuşmadın" diyen Melody çoğu yerde hep "Ben" diyerek konuştu. "Ben" ve "benim" gibi kelimeleri çok fazla kullanan bencil bir karakterin kalkıp sürekli Liam'ı uyarması çok saçmaydı. Eşitlik böyle bir şey değil. Eşitlik iki tarafın da diğerine kendisiyle eşit hak tanımasıdır. Bir kez daha söylediğim gibi kadını yüceltirken erkeğin bu denli ezilmesini doğru bulmuyorum. Kitapta da çok fazla yadırgadım ve sevmedim. Daha sonra bu konuda düzelme yaşadığını hatırlıyorum ama yine de beni epey kızdırmıştı. Melody genel olarak sevdiğim bir karakterdi. Tek kusur bulduğum yanı buydu onu da tek büyümeye alışmış, erkeklerin kendisini ezmesine izin vermemek için yıllarca verdiği çabanın getirdiği katılığa verdim. Şöyle bir düşününce karakter gelişimi en mantıklı işlenmiş olan Melody'di. Liam konusunda yukarıda da anlattığım için yazılan karakter gelişimi vasattı.

Acımasız ve bunun gibi vurgular kitapta çok fazla yapıldı. Karakter ne kadar zalim, kötü ve egoist olduklarıyla ilgili sürekli aynı cümleleri tekrar etti. Yaptıkları zalimliklerden zevk duydukları ve devam edeceklerine dair de sürekli bir tekrar vardı. En sonunda "Evet anladım en kötü sizsiniz" dedim ve böyle tekrar cümleleri gözlerimi devirerek okudum. Sıktı açıkçası bu kadar kendilerini övmeleri ve bunu aynı cümlelerle sürekli tekrar etmeleri.

Kitabın severek okuduğum yerlerinin çoğu aksiyon sahneleriydi. O heyecanlı yerleri yazar iyi kaleme almıştı. Az da olsa karakterlerde gelişim görebildiğim için de puanı fazla kırmadım. Anlatımı güzel, akıcı bir üslubu var yazarımızın. Olan olaylardan bazıları içimi burktu. Bu duygu geçişini de verdiği için onu da bir artı sayıyorum. Genel anlamda sıkılmadan okuduğum bir kitap olduğu ve beklentim de olmadığı için orta düzeyde beğendim diyebilirim. Fakat yazarın kitaplarını öyle art arda okuyabileceğimi sanmıyorum. Her ne kadar akıcı olsa da yazarın psikopat acı çektirme stilleri ve zalim hayal gücü onun kitaplarını listemde epey alt sıralara düşürüyor.

Genel Bakış
Tür: Macera-Aksiyon
Seri/Tek: Seri. Birinci kitap.
Anlatım: Birinci şahıs. Birkaç anlatıcı.
Aşk üçgeni: Yok.
Cinsellik: Var.
Favori karakterim: Melody
Bu yazarın diğer kitaplarını okuyacak mıyım? Midemin bulanmasını göze alabildiğim bir gün evet.
Bu kitabı/seriyi gelecekte tekrar okuyacak mıyım? Okumayacağım.
Bu kitabı/seriyi öneriyor muyum? Konusunu sevene evet.
416 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Acımasızlar ~ J. J. McAvoy
.
Okuduğunuz ve okuyabileceğiz en manyak çifti sizlere sunuyorum. Daha önce böyle manyak ve ateşli bir çift okuduğumu sanmıyorum
Liam Callahan ve Melody Giovannai ezeli düşmanlar aynı zamanda büyük iki mafya ailesinin liderleri. Biri İrlanda diğeri İtalyan mafyası. Güçlerini birleştirmek için babalarının isteğiyle evlenmek için tanışıyorlar ama ne tanışma
Liam evleneceği kadının makyaj, alışveriş ve umursamaz bir kadın olacağını düşünüyor. O kanlı işlerini yaparken soru sormadan bekleyecek bir kadın. Tabii karşılaştığı kendisinden daha acımasız ve asla tahmin etmeyeceğim pozisyonda bir kadın. Beklentilerin dışına çıkan ters köşe karakterlere bayılıyorum ve Melody öyle bir kadın ki onunla tanışanların ağzı açık kalıyor tabir yerindeyse.
Patron olarak anılan ve gücü hayattaki en önemli varlığı olan bir kadın. Baskın kadın karakterleri seviyorum ve Melody baskınlığın da ötesinde. Evlilik olsun gücü, işleri, intikamları Liam devralsın değil de kendisi de her şeyden haberi olsun ve karar verecek kişi olmak istiyor. Hangi adam onun gibi buram buram güç ve özgüven kokan bir kadından etkilenmez ki. Ahhh Liam üzgünüm hiç şansın yok ama sen de zaten kolay kabul ettin
Mafyalı özellikle İtalyan mafyası olan aksiyon dolu kitapları severim ve bu kitap bolca kanlı bolca aksiyonlu ve bolca etrikalıydı. Karakterlerin arasındaki çekim şahane yansıtılmıştı. İkisinin de birbirinden manyak oluşu aşırı güzeldi zaten tanışır tanışmaz yaşadıkları aksiyon - birinin diğerini bacağından vurması- gibi şeyler efsaneydi. Elime aldım okudum ve bitirdim.
Ortam düşmanları ile yaşananlar derken cidden çöl sevdim. Karakterlerin bencillikleri bile hoşuma gitti çünkü cidden özellikleri bence farklı ve ilgi çekiciydi. Liam’ın ailesi ve Melody’in bu yaşama katılması, acımasız halleri çok sürükleyiciyi. Seven ve sevmeyen çok fazla ama ben kesinlikle seven kısımdayım. Özellikle finale yaklaşırken çıldırdımmm ikinci kitap için sabırsızlanıyorum! Ve bekletmeden onu da okuyup yorumunu paylaşacağım. Bu inanılmaz manyak ve ateşli çift ile tanışmalısınız
416 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10 puan
Kitap çok manyakcaydı , ama iyi anlamda Aksiyonu ve heycanı hiç bitmedi , keşke daha önce okusaydım , şuan 2. Kitabı aşırı merak ediyorum çok heyecanlı bir yerde bitti , Melody’i daha çok sevdim liam’a göre ama bütünüyle çok güzeldiler Ve Declan’da diğer favori karakterimdi
416 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Beni en çok mutlu eden kısım, mafya babası da olsa erkek karakter bir olay anında gidiyorsa kadın karakter de olaya dahil oluyordu. Ay resmen eşit şartlarda yarış pistindelerdi. Çok eğlenceliydi. Hatta fazla eğlendim. Şurada bir parantez açıyorum yoksa içim soğumayacak. Declan tam bir şerefsizsin. Ve sen Coraline başta sana kızdım ama sonradan takdir ettim. Kocası için elinden geleni yapıp ondan başka kimsem yok modundan çıktığın için takdiri hak ettin. Declan boklusu da peşinden kolmaya devam etsin.
Tüm yan karakterlerin Liam ve Melody etrafında dört dönmeleri ve özellikle bazı sahnelerde onların gücünü kabul edip ayaklarına kapanmaları gerektiği belirtilmişti. Yazar keşke sadece 2 karakteri çok güçlü yazmak yerine bunu eşit şekilde tüm karakterlere yansıtsaymış. Ama bunun yanında ikilinin teke tek olan diyalogları, yaşadıkları olaylar, yaptıkları planlar, uyguladıkları çılgınlıklar beni nefessiz bıraktı diyebilirim. Öfff sona yaklaştıkça iyice eridim bittim ben Gerçi son satırlar beynimden vurulmuşa dönmeme neden oldu ama neyse İkinci kitabı okumaya başlamak için sabırsızlanıyorum.
416 syf.
·2 günde·5/10 puan
Biri Siyah Biri Beyaz..
Acımasızlar; Dört çeşit cinayet vardır..
Canice işlenen cinayetler..
Mazır görülebilecek cinayetler..
Haklı bulunabilecek cinayetler..
Övgüye değer cinayetler..
Liam ailenin mafya başına geçebilicek 3 oğlundan 1.ci sırada yer alınca bekar hayatını geride bırakıp evlilik yapacağı kızla görüşmeye gitmesiyle başlıyor..Liam her ne kadar kötü biri olsa da ailesi için herşeyi yapabilicek bir katildir..Ve evleneceği kız evde onun ihtiyaçlarını gören kişi mantığıyla düşündüğü için onun bu evlilik antlaşmasında hiç bir sorunu olmadığını düşünür.. Ve sevgili nişanlısı melody evine gittiğinde antlaşma da gördüğü maddeyle ne olduğunu anlamaz.. Taki yardımcı patron sizi bekliyor diyene kadar..

Melody
Zengin bir mafyanın tek evladı annesini uçak kazasında kaybediyor ve babası onu büyütüyor.. Ama melody zengin ve şımarık bir kız olmak yerine babasının yerine geçicek diğer katil..

İlk gözgöze geldikleri an melody bi adamı sorgularken oluyor ve liam ne olduğunu anlıyor.. Yinede melody i değiştirebilceğini düşünüyor ve ilk kurşununu ondan yiyor..

Melody asla sıradan bir kız değil ve liam aslında sıradan bir kız istemediğini anlıyor melody aşık oluyor..

Aile tamamıyla melodynin eve gelmesiyle paramparça oluyor.. Gelinler ve erkek kardeşler herkes melody etkisine giriyor..

Melody aşka inanmayan ve liam aşkı tamamen ona yaşatan bir adam çoğu şeyi beraber yapsalar da melody güçlü bir karakter ve tüm erkeklerden daha cesur..
Ve onlar aşklarının en güzel evresinde kaybediyolar..

Dokunulmazlar; Masum bir çiçek gibi görün ama çiçeğin yapraklarının altına saklanmış yılan ol..
Çocuklar boyama kitabı değillerdir.. Onları en sevdiğiniz renklere boyayamazsınız..
Eğer ortada bir cinayet yoksa sessizlik asla cevap olarak kabul edilemez..
Melody liam’ı bacağından 2.kez vurma sebebi bu sefer annesinin yaşadığını ondan saklamasıydı..
Evde tuzağa düşürülüp bebeğini kaybettiği gün ve ondan sonra yaşadığı üzücü olaylar asla dur durak bilmeden devam ediyor ve ilk kitaba göre 2 kitap cok daha hareketli ve şimdi ne olabilir diye kendinizi sürekli sorgular halde buluyosunuz.. Aralarındaki köstebekler kim? 3 kitap’da..
416 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Ezeli rakip olan Amerika’nın büyük mafya ailesinin liderleri olan Liam ve Melody yıllar önce ailelerinin isteğiyle yapılan anlaşmada evlenmeyi kabul ediyorlar. Bu evlilik hem İtalyan ve İrlandalı aileler arasındaki düşmanlığın sona ermesinin, hem de ellerindeki gücü arttırmalarının tek yoludur. Evlilikleri istedikleri gücü ellerine verdiği gibi düşmanlarını da arttırdı. Liam, evleneceği kadının patron olduğundan habersiz, Melody evleneceği adamı yönetebileceğini düşünürken işler istedikleri gibi gitmiyor. Liam ve Melody kendi aralarında anlaşmayı sağladıktan sonra ise karşılarında kimse duramıyor.
Bol aksiyonlu, kanlı, birazda yetişkin içerikli bir kitap. Olaylar çok akıcı ve okurken sıkmıyor. Serinin 2. Kitabını merakla bekliyorum. Eğer bu tarz kitap okuyacaksanız kaçırmayın derim.
416 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu tür kitapları zaten seviyorum. Ama kitabı okumadan önce yorumlara bakmıştım ve gerçekten kötü yorumlar vardı. Bence kitap harika ve kötü yorumları hak etmiyor kesinlikle. Sadece sıkıntı olan çok yazım ve imla hatası vardı. Ama hiçbir şekilde kitabın akıcılığını bozmadı. Çünkü kitap okunmaya değer gerçekten. Fakat kitap çok merak uyandıran bir yerde bitti. 2. Kitabına hala nasıl ulaşacağımı bilmiyorum biraz araştırma yapmam gerekiyor sanırım. Kitabın sonu son değil resmen kitabın başlangıcı gibi bir yerde sona erdi. Tek kelimeyle muhteşemdi..
416 syf.
·237 günde·4/10 puan
Çıkacağı zaman almak için aşırı heveslendiğim; ama okurken hevesimi kursağımda bırakan bir kitapla karşınızdayım. Içeriğinde aksiyon barındıran zekice işlenmiş cinayetleri konu alan ve bu içeriğe yaraşır kaliteli karakterler okumak vazgeçilmezdir. Ne yazik ki bu kitap öyle bir kitap degil arkadaşlar. Karakterler o kadar basit ve olaylar o kadar trajikomik ki bir cinayet işlenirken bile o gerilimi hissetmiyorsunuz. Hoopp adam canımı sıktı şunun bir boğazını keseyim; kadını ortadan ikiye ayirayim, köprücük kemiğinin içine matkapla gireyim ve adamlarim cesetleri ortadan kaldirsin vs vs... Melody ile Liam'in aralarindaki ilişkiye değinmek bile istemiyorum. Güçlü, kendinden emin bir kadin karakter yazmak isterken ortaya itici bir karakter çıkmış. Liam ise... Onun hakkında bir şey demek istemiyorum. Tam bir zırzop. Her neyse kitabin devam kitaplarıni almak tam bir zaman ve para kaybi olacağı için, tavsiye etmiyorum ;))
416 syf.
·3/10 puan
ACIMASIZLAR / J.J. MCAVOY
Amerika’nın iki büyük mafya ailesinin geçmişte imzaladıkları bir anlaşma üzerine İrlanda mafya lideri Liam Callahan ve İtalya mafya lideri Melody Giovanni evlenmek zorunda kalıyor.Aralarındaki büyük savaşı bu şekilde bertaraf edeceklerine inanan ailelerin babaları bu yolu seçiyor.Bu evlilikten doğan birlikteliğin tek bir lideri olması gerekirken iki sert, acımasız ve güçlü karakterin birbirini ezme rekabeti işin içine giriyor ve ortalık kan gölüne çevriliyor.Birbirleri dışında birde dış düşmanlara karşıda verilmesi gereken bir savaş vardır.
••••
Kitabı kesinlikle sevemedim.Karakterlerin davranışları çok abartılıydı.Anlatımı ise beni oldukça itti.Kadın karakterini yüceltmek uğruna erkek karakter fazla ezildi.Ki yansıtılmak istenen erkek karakter acımasız güçlü kimseye eyvallahı olmayan astığım astık kestiğim kestik bir tip olmasına rağmen kadının karşısında çok pasif kaldı.Dengeli bir şekilde yapılabilir ki en azından kendi fikrim dışarıdan bakılınca oldukça iğreti durduğudur.Birde rahatsız olduğum bir durum var.Kitabın adı olan “acımasızlar” satır aralarında o kadar çok kendini tekrar ediyor ki sonunda “anladık acımasızsınız en cani en canavar sizsiniz tamam anladık kabul” diye isyan ettim.Karakterlerin iki lafından bir buçuğu acımasız olduğunu ifade etmek.Bu karşınızdaki birinin sürekli bir özelliğini överek sizinle sohbet etmesi gibi bir durum ki cidden gerçek hayatta bile sıkılırken birde kitapta böyle karşılaşmak bunalttı.Kitaptaki her erkek karakterin eşleri olup onları sevmelerine rağmen Melody karakteriyle de birlikte olma hayali kurmaları ise kesinlikle iğrençti.Bu kadın kardeşlerinin, kuzenlerinin karısı birde... Kitabın ikincisi çıkmış ve almayı düşünmüyorum.Hitap ettiği kitleler muhakkak vardır.Emeğe saygımda sonsuz ama benim tarzım değil.Şans vermek isteyenler okuyabilir.
416 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Başta klişe bir Mafya kitabı gibi gelsede ortalara doğru kitap heyecanlandı ve kendini okutmayı başardı açıkçası.
Genel olarak sevdim kitabı zaten ikinci kitabı da yakında zamanda çıkacakmış..
Sonu çok iyi bir yerde bitmişti çünkü..

Iki güçlü aile yıllar önce bir söz verirler, çocuklarını evlendirmek. Biri Italyan, biri Irlanda'lı.. Melody ve Liam..
Liam her ne kadar evleneceği kadını farklı hayat etsede öyle olmadığını kısa zamanda öğreniyor.. Melody herkesin korktuğu büyük Patron.. Tanrım Liam'dan bile acımasız ve merhametsiz.. Ortak düşmanları Valerolar onlara karşı açtıkları savaş.. Zamanla oluşan  tutku ve aşk..
Dört çeşit cinayet vardır; canice işlenen cinayetler, mazur görülebilecek cinayetler, haklı bulunabilecek cinayetler ve övgüye değer cinayetler...

-Ambrose Bierce
''Hayatta benden başka kimsen yok. Tıpkı benim de senden başka kimsemin olmadığı gibi. Benim ailem sensin ve bağlılığım sadece ve sadece sana. Bunu ne kadar erken anlarsan, o kadar çabuk bir olur ve karşımızda durmaya cüret edecek herkesi yere sereriz.''
''Aklın sıra bana hava atmaya çalışıyorsun sanırım?''
Sırıtarak, ''Karımın kullanamadığı bir silah buldum ve hava atmak için bu şansı sonuna kadar kullanacağım,'' dedim.
''Ben insan avcısıyım. Kim insanları okla avlar ki?''
Tam cevap vermek için ağzımı açmıştım ki, ''Süper kahraman Green Arrow demeye kalkacak olursan seni diğer bacağından da vururum, haberin olsun,'' deyip güldü.
''Bazıları şansızdır, şık görünmek için çok çaba harcamak zorundadırlar. Bazılarıysa hiç çaba harcamaksızın sadelikten şıklık yaratmayı becerirler.''
Bir kahkaha attı ve ben yine sihirli bir değnek değmiş gibi bir anda dünyanın en mutlu erkeği oldum. ''Birbirimizi sadece yetmiş iki saat önce tanıdık biz!''
''Ve ben sanki seni yıllardır tanıyormuşum gibi hissediyorum.''
''Hmmm... Öyle mi? Peki söyle bakalım, en sevdiğim renk ne?''

Lanet olsun!
Kural 1: Ailen için ölecek ve öldüreceksin. Çünkü onlardan başka güvenebileceğin kimse yok!
Kural 2: Karşındakinin gücünü göz ardı ederek ona kafa tutmaya kalkarsan, pişman olursun.
Kural 3: Hayatınızı uyuşturucu satarak kazanıyor olduğunuz gerçeği, kötü giyinmek için bir bahane değildir.
Kural 4: Asla boşanma yok.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Acımasızlar
Baskı tarihi:
Ocak 2019
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057583246
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Ruthless People
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Acımasızlar
Acımasızlar
Ruthless People
"En çok da McAvoy'un böylesi karanlık bir öyküyü anlatırken mizahı kullanmaktaki marifetine bayıldım!” - Christine, Read More Sleep Less "İki düşman aile bir araya gelmek zorunda kalırsa ne olur? Tam bir kaos tabii ki! McAvoy ise bu karmaşadan müthiş bir eğlence ve tekinsiz bir macera çıkarmayı başarmış!” – Huffington Post Karanlık hiç bu kadar tekinsiz olmamıştı… Melody Giovanni ve Liam Callahan, biri İtalyan öteki İrlandalı iki ailenin gözde çocuklarıdır. Birbirlerini daha önce tanımasalar da aileleri arasında yıllardır süren düşmanlığı sona erdirmek için evlenmeyi kabul ederler. Liam kontrol edebileceği, her isteğine boyun eğecek bir kadınla hayatını birleştirdiğini düşünmektedir ama Melody bu beklentilerinin aksine korkusuz, güçlü ve kesinlikle çok… acımasızdır. Melody ise Liam'ın nasıl biri olduğunun farkındadır ama Callahanlarla yaşamanın bir yolunu bulması gerekmektedir çünkü iki ailenin düşmanları ortaktır ve ancak birlikte hareket ederlerse bir çözüm yolu bulabileceklerdir. Acımasızlar yayımlandığı ilk günden beri yoğun bir ilgiyle karşılanan ve dünya çapında çok satan listesinden uzun süre inmeyen, şiddet dozu yüksek, karanlık ve tutku dolu bir seri.

Kitabı okuyanlar 233 okur

  • Edanur Sarsılmaz
  • Azra Selin Arslan
  • Fatma Zehra Tunç
  • Seher Akkuş
  • Diclehan ŞEKER
  • Betül sezer
  • Büşra Vanlı
  • Büşra Nur
  • elif
  • tuba karabork

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%3.6 (4)
9
%5.5 (6)
8
%4.5 (5)
7
%8.2 (9)
6
%1.8 (2)
5
%3.6 (4)
4
%0.9 (1)
3
%0.9 (1)
2
%0.9 (1)
1
%1.8 (2)