Ahlaksız Bir Masörün Hatıra Defteri

5,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
458 gösterim
Bu roman Türk edebiyatında şimdiye kadar ışık tutulmamış içtimai bir yaraya el dokundurmaktadır.

Eser; yanlış verilen aile terbiyesi ve anlaşılamamanın doğurduğu güçlükler içinde, birtakım komplekslerle büyüyen genç bir adamın hayat dramı etrafında örülmüştür.

Kadın ve erkeğin, yaşadığımız hayat içinde cinsi problemlerini inceleyen bu romanda, cemiyet baskısının, aile korkusunun, şu veya bu sebepler tahtında kendisini ortaya çıkaramayan insiyakların, insan mukadderatı üzerinde oynadığı roller açıklanmakta, muhtelif vasatlarda yetişmiş insanların mukabil cinsler karşısındaki tutumları ve davranışları tahlil edilmektedir. (Önsözden)
 • Baskı Tarihi:
  1970
 • Sayfa Sayısı:
  234
 • ISBN:
  Yok
 • Yayınevi:
  İtimat Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Her ne kadar ismini görünce şüpheye düşsem de okuduğum ancak polisiye yerine çıkan bir aşk romanı. Selim adında bir masör, kadınlarla düşüp kalkmakta ve annesinden kaynaklanan bir hınç beslemektedir. Kumandan lakaplı anneannesi ile yaşar. Bu arada kumandan, Selim'i Çiğdem adlı mazbut bir kızla evlendirmek ister ama kabul etmez. Ancak kızın davranışları onda artık bir saplantı haline gelmeye başlar. Kız başka birisi ile evlenecektir. Kumandan akciğer kanseri olmuştur ve Selim onu tedavi edecek tek doktorun yanına gider. Bu arada da kızının esiri olur. Acaba Selim, Çiğdem'i iğfal edecek midir? Ya da düzelip kadınlara normal bir gözle bakmak başlayacak mıdır? Eh işte diyebileceğim bir roman.