7,1/10  (29 Oy) · 
64 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.715 gösterim
Yıllar önce oğlunu, ardından eşini kaybetmiş Saba ile yakın bir ilçede askerliğini yapan ünlü yazar Engin'in yolu bir gün mezarlıkta kesişir. Saba'yı ilk gördüğü anda yeni romanının kahramanı yapmayı kafasına koyan Engin, onu tekrar görmek ümidiyle her hafta sonu mezarlığa gitmeye başlar. Yaşadığı acıların ardından, kendini dış dünyaya kapatmış olan Saba, Engin'in bu niyetinden habersiz, tanımlayamadığı bir hisle ona tüm hayatının düğüm düğüm olmuş gizlerini anlatmaya başlar. Engin'le konuşmak bir terapidir Saba için. Anlattıkça içindeki zehri boşaltır ve farkında bile olmadan yeniden soluk almaya başlar.

Kader onlara, hiç beklemedikleri ve belki de hiç istemedikleri bir senaryo hazırlamaktadır. Birlikte geçirebildikleri hafta sonları, adlandıramadıkları bir bağ oluşturur aralarında. Birbirlerine hep belli bir mesafede kalmalarının nedeni, kocasına hâlâ âşık olduğunu söyleyen Saba'nın araya ördüğü bir duvar gibi görünse de aslında sık sık ziyaretine gelen kocası Kerem'in canını yakan tehditleridir.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786055143749
 • Yayınevi:
  Panama Yayınları
 • Kitabın Türü:
Zeynep Karakaş 
17 Nis 2017 · Kitabı yarım bıraktı · 3/10 puan

Bir arkadaşımdan konusu ilgimi çektiği için istemiştim. Ama ne yazık ki okumaya başlayınca hiç bir duygu hissedemeyip bıraktım. Sanırım bir daha elime geçse okumam.