Bir Toltek Bilgelik Kitabı

Ateş Çemberi

Don Miguel Ruiz

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
112 syf.
9/10 puan verdi
Ateş Çemberi kitabında Don Miguel Ruiz bizlere kendimizle, insanlarla ve tüm yaratılışla yeni ve sevgi dolu bir ilişkiye girmek üzere ilham vermektedir. Güzel örnekler, dualar ve yönlendirmeli kısa meditsyonlardan oluşan bir seçkiyle yazar zihinlerimizi hayata yeni bir açıdan bakmaya hazırlıyor ve bizlere var oluştan hakkımız olana yolumuzu yeniden bulmamız için kalplerimizi açmaya çalışıyor. Don Mugel'in Dört Anlaşma ve Ustaca Sevmek kitaplarından sonra okuduğum üçüncü kitabı.Diğer kitaplarında bulduğum derinliği bu kitabında bulamadım,kitapların yazım sıralamasını bilemiyorum ama diğer kitaplari, bu kitabında da vermek istediği mesajdan daha etkili bir şekilde vermiş diye düşünüyorum.Yine de okumaktan keyif aldığım bir kitap oldu.Yazarın diğer kitaplarından önce okunmasını tavsiye ederim.
Ateş Çemberi
Ateş ÇemberiDon Miguel Ruiz · Sola Unitas · 201758 okunma
Reklam
108 syf.
7/10 puan verdi
Geçen sene youtube’dan bir meditasyon kanalı keşfetmiştim. Adı “Mistik Yol” Ne zaman kendimi rahatlatmak istesem veya kolay uyumak istesem oradaki videoları izlerdim. Bir gün kitap okuma videolarına denk geldim ve okunan kitap bu kitaptı. Bazı cümlelerin içime işlediğini fark ettim. Bazen kitaptan bazı bölümlerin videolarını açar tekrar tekrar izlerdim. Beni ilgilendiren kısımlar dini bölümler değil, insani duygulardı. İnsanın hayatta nasıl davranması gerektiğiydi. Doğruyu söylemek gerekirse dinle alakalı oldukça fazla bölüm de var ancak oraları okumadan geçmeyi tercih ettim, bazı cümleleri biraz misyonerlik gibi geldi. İçsel rahatlama ve meditasyon için okunabilecek bir kitap, ama şunu da belirtmeliyim ki bu kitabı yalnızca 2-3 bölümlük kısım için almıştım. Dini konulardan sıkılan ve bu şekilde içsel rahatlama hissedemeyeceğinizi düşünüyorsanız hiç okumayın derim, gerçekten bazı kısımlar oldukça sıkıcı..
Ateş Çemberi
Ateş ÇemberiDon Miguel Ruiz · Sola Unitas · 201758 okunma
112 syf.
·
Puan vermedi
Bu kitabı kendini kaybolmuş hisseden ve İlahi Olanla bağlantı kurmak veya yeniden bağlantı kurmak isteyen herkese tavsiye ederim. Yaşamış olabileceğiniz şeylere rağmen, size iyileşmenize yardımcı olacak gerekli araçları sağlar.Adaletin cezadan ziyade daha fazla bağışlayıcı bir tutum olduğu fikri, Suçlunun/zalimin eylemlerine rağmen neden sevmeye
Ateş Çemberi
Ateş ÇemberiDon Miguel Ruiz · Sola Unitas · 201758 okunma
112 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Don Miguel'in kitaplarını hayatını yaşarken iyileştirmeyi seçenler okumalı. Tek hoşlanmadığım şey, sanki tekrara düşmüş ve yeni bir şey okumamışım gibi gelmesi dışında güzel bir öğretmen ve rehber.
Ateş Çemberi
Ateş ÇemberiDon Miguel Ruiz · Sola Unitas · 201758 okunma
Resim