Bilginin Sesi

9,0/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
206 gösterim
Bilginin Sesi'nde, Miguel Ruiz bize hepimiz için çok önemli olan derin bir gerçeği hatırlatmaktadır: Duygusal ıstırabımıza son vermemizin, hayatta tekrar mutlu olmamızın, bütünlüğümüze yeniden kavuşmamızın tek yolu yalanlara, özellikle kendi hakkımızdaki yalanlara inanmayı bırakmaktır. Kadim Toltek bilgeliğine dayanan bu aydınlatıcı kitap bize gerçeğe olan imanımızı tekrar nasıl kazanabileceğimizi ve kendi sağ-duyumuza nasıl geri dönebileceğimizi çok açık biçimde göstermektedir. Ruiz bu kitapla kendimizi ve diğer insanları algılama biçimimizi çarpıcı bir biçimde değiştirmekte ve bir-iki yaşındayken algıladığımız bir realitenin, bir gerçek, sevgi ve mutluluk realitesinin kapılarını açmaktadır.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2005
 • Sayfa Sayısı:
  155
 • ISBN:
  9789756793640
 • Çeviri:
  Semra Ayanbaşı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hilal Kılıç 
31 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yalanlar ile kurulmuş bir hayatı yaşıyoruz. Yalanlarımız yüzünden kendimizden uzaklaştık ve mutsuzluk çekiyoruz. Peki insanın kendine kavuşması nasıl gerçekleşecek?
1. Sözünde kusursuz ol, kendine ve çevrene yalan söyleme
2. Hiçbir şeyi kişisel algılama, çünkü herkes kendi dünyasını yaşıyor ve aslında söyledikleri kişinin iç dünyasının yansıması
3. Varsayımda bulunma, kimsenin ne düşündüğünü tahmin edebilirsin, ne de hissettiğini. Varsayımda bulunmak kendimize acı çektirmenin yollarından biri sadece
4. Daima elinden gelenin en iyisini yap. Bu sayede kendi özüne kavuşacak ve beyninin sana söylediği yalanlardan uzaklaşacaksın.
İçsel huzur arayanlar için yol gösterici bir kitap, okuması hızlı ve sürükleyici ancak basımda bir miktar yazım hataları bulunmaktadır.