Avcı

8,6/10  (11 Oy) · 
23 okunma  · 
9 beğeni  · 
644 gösterim
Hafıza ve kavrama gücüyle doğaya hükmeden zekâsı, kullanmaktan aciz olduğu bedeni ve sosyal yaşama uyum sağlama süreci ile bocalama yaşayan idealist bir Avcı.

Korkunun kırıntılarını yüreğinden söküp atan, tüm olup bitenlere rağmen haksızlığa boyun eğmeyen, asi bir genç kız.

Kendini milletinin geleceğine adamış heybetli bir General'in suikast planları yapan ve gözü dönmüş casuslarla verdiği amansız savaşı.

Allah'ın kendisine bahşettiği baş döndürücü gözlem gücüyle kendini sayıların cehenneminde bulan Avcı, bir gölge gibi onu takip eden düşmanlarından ve akıl almaz oyunlardan kurtulabilecek midir? Mükemmel bir zekâya sahip olmak bir ödül mü yoksa ceza mı? Dâhilik ile delilik arasında ki ince çizgiyi aşmaya ramak kala, aşkın kutsallığı ve milletin geleceği arasında sıkışıp kalan Avcı'nın kaybedecek bir saniyesi bile yoktur. Bir seçim yapmak zorundadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  342
 • ISBN:
  9786058732254
 • Yayınevi:
  Dokuz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şerife AYDIN 
16 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bugüne kadar okuduğum ve etkilendiğim romanlardan bir tanesi bu romanda çok zeki olan bir adamdan basediyor bu özelliyi avantaj mı? yoksa dezavantaj mı? Romanın sonunda çook üzüldüm ya kötü sonla bitti. Herkesin okumasını tavsiye ederim :)

Kitap hoş..Olay zincirleri akıllıca tasarlanmış.Sonu ise şaşırtıcı.. Beklemiyordum..Okuduğunuzda merak uyandıracak sayfalara sahip. Okumanızı tavsiye ederim.Ben beğendim.

Kitaptan 2 Alıntı

Uğur Ukut 
28 Nis 21:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uzun bir süre rüya olduğu için dua ettim. Eğer gerçek olsaydı dayanamazdım. Fatma benim her şeyimdiİ; onu kaybetmeyi kaldıramazdım

Avcı, Cihan Erdem (Sayfa 80 - Dokuz yayınları)Avcı, Cihan Erdem (Sayfa 80 - Dokuz yayınları)
Selma 
08 Tem 19:40 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

+ Eğer bir insan kitap okumuyorsa yaşadığını düşünmesin ölüden farkı yoktur.
- Ne demek istiyorsun Selim Amca? Okumayanların hali nasıldır?
+ Kitap okumayan insanlar olaya bakıp görmeyenler, büyük gürültüyle uyanmayanlar ve odaklanamayanlardır.
- Yani hem kör, hem sağır hem de duyarsızdırlar mı demek istiyorsun?
+ Aynen öyledir kızım. Başlarına bir iş geldiğinde işin sadece görünen kısmıyla ilgilenir duyduklarının ötesine geçemez ve kendilerini ifade edemezler. Onlara yaşıyorlar diyebilir miyiz?

Avcı, Cihan ErdemAvcı, Cihan Erdem