Bakış Açısı

·
Okunma
·
Beğeni
·
1097
Gösterim
Adı:
Bakış Açısı
Baskı tarihi:
Mayıs 2017
Sayfa sayısı:
128
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059352741
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Uyanış Yayınevi
Kitabım ilginizi çektiyse, değişim zamanınız gelmiş demektir.
Emir kipi kullanmadan da, bir kişisel gelişim kitabı yazılabileceğini göstermek istedim.
Bana yapay ve itici gelen, "Söylediklerimi yapın!" yaklaşımını kullanmayarak, öğretileri olay örgüsü dahilinde işledim.
Geliştim, değiştim bu yolculukta. Uzunca bir eğitim döneminden geçtim.
Uyanışımı, içsel arınma ve bilgilenmenin açığa çıkardığı; idrak ve farkındalık hâli sağladı.
Şafak söktü, işte şimdi sizlerle paylaşma vaktidir.
Kitabın ana karakteri Devran'la beraber, Ruhsal Aydınlanma Yolculuğuna Hazır Mısınız?
Uluslararası Yaşam Koçu Demet Baykal, sıra dışı bir kurgu ile sizleri;

Evrenin Çekim Yasası
Rüyaların Gizli Şifreleri ve Astral Seyahat
Kuantum Olumlama Teknikleri
Evrenin İşaret Dili
Mucizeleri Hayatımıza Çekmek
Doğru Şekilde İstemek
Zihinsel ve Ruhsal Seçimlerimiz
İlâhi Rehberlik ve Tekâmül
Kimlik Arayışı
Ölüm Anlayışı ve Ruh Göçü
Sezgilerimiz ve Tevafuk
İnançlar ve İnanışlar konularında, Bakış Açısı geliştirmeye davet ediyor.

"En kusursuz plan; bizim planlayamadığımızdır."
128 syf.
·2 günde·10/10
Eser her ne kadar kişisel gelişim tarzı kitaplardan olsa da farklı bir olay örgüsü var. Gördüğümüz her şeyin bakış açımızla ile ilgili olduğu konusu hakkında fikir veren, yazım dili akıcı ve sade olan bir eser. Yazar Yaşam Koçu ve aldığı bir çok eğitimi kitabında okura bir öykü tadında vermeye çalışmış bu çabası da başarılı olmuş...

Bir dip notu eklemeden geçemeyeceğim, Reankarnasyon konusuna farklı bir açıdan yaklaşan yazarın kendi sözlerini sanırım kitabı hakkında okuyucuya ilk bilgileri veriyor...
"Kitabımda merak uyandıracak farklı bakış açıları sunmakla birlikte, herkesin kendi inançları ve mantığı çerçevesinde değerlendireceği ruh göçü gibi konuların tümü hayal ürünüdür. En büyük ilham kaynağım; rüyalarımdır."
Demet Baykal

Bir rüya ve rüyanın sırrını çözmeye çalışan Devran'ın hayat hikayesini okurken, rüyalarımızın; hepimizde zaman zaman çıkan (Rehber Rüyalar) peşinden gitmesi ile birlikte bakış açısında ki değişimi ve olumlu yönde ilerleyişini, kendi içsel benliğinde ki olumsuzlukları, karşısına çıkan herkese yüklemesi ve sonrasında kendini keşfetmesi ile birlikte uyanışın insanın kendi içinde geliştiğini ve bu keşiften sonra hayata bakış açınızın sadece kendinizi keşfetmek ve bu yolda ilerlerken olumsuzlukların sizi rahatsız etmediğini, bunların birer öğreti olduğunu kabule geçmeyi, Devran'ın hikayesi ile birlikte tekrar fark edeceğinizi anlatıyor...

Yazarın söylediği gibi,
"En kusursuz plan; bizim planlayamadığımızdır."
Şimdiden okuyacak olan herkese keyifli okumalar diliyorum...
128 syf.
·10/10
Kitabı bir solukta okudum. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen bence oldukça başarılı.. Bazı kişisel gelişim kitaplarında emir veren cümleler oluyor ama bu kitap onlar gibi değil. Yazarın üslubu oldukça güzel..
128 syf.
·1 günde
Eser her ne kadar kişisel gelişim tarzı kitaplardan olsa da farklı bir olay örgüsü var. Gördüğümüz her şeyin bakış açımızla ile ilgili olduğu konusu hakkında fikir veren, yazım dili akıcı ve sade olan bir eser.
Bir rüya ve rüyanın sırrını çözmeye çalışan Devran'ın hayat hikayesini okurken, rüyalarımızın; hepimizde zaman zaman çıkan (Rehber Rüyalar) peşinden gitmesi ile birlikte bakış açısında ki değişimi ve olumlu yönde ilerleyişini, kendi içsel benliğinde ki olumsuzlukları, karşısına çıkan herkese yüklemesi ve sonrasında kendini keşfetmesi ile birlikte uyanışın insanın kendi içinde geliştiğini ve bu keşiften sonra hayata bakış açınızın sadece kendinizi keşfetmek ve bu yolda ilerlerken olumsuzlukların sizi rahatsız etmediğini, bunların birer öğreti olduğunu kabule geçmeyi, Devran'ın hikayesi ile birlikte tekrar fark edeceğinizi anlatıyor...
128 syf.
Devran'ın değişimi bir gece gördüğü rüyadan sonra başladı ve o rüyanın peşine takılıp gittiğinde çevresindeki her şeye çok farklı gözlerle bakmaya başladı... Aslında hiç bir şeyin tesadüf olmadığını,her şeyin birbiriyle bir bağlantısı olduğunu gördü.
İnsanların dünyaya niye geldiğini,nasıl geldiğini ve neden,nasıl bu dünyadan göçtüğünü... bizlere verilen ruhun hangi evrimlerden geçtiğini
sorguladı,sorgulattı...
Sevgili Demet Kitabın arka kapağında "Kitabım ilginizi çektiyse,değişim zamanınız gelmiş demektir." diyor.
Umarım ki bu kitap sizlere büyük bir farkındalık yaratır ve kendi iç dünyanızı sorgulayıp o dünyaya dönüşünüzü sağlar.
Herkesin okuyup kendi iç dünyası için bir uyanış olmasını diliyorum
128 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
#kitapyorumu
#DemetBaykal
#Bakışaçısı
#UyanıYayınevi
Dün bir göz atayım dedim 20 sayfayı devirmişim . Ve bugün okudum bitirdim burakamadım elimden pek gelişim kitapları okumuyorum ama bunu çok sevdim . Öğretici bilgili şeyler öğretiyor aynı zaman da güzel bir kurguyla anlatılmış Devran' gördüğü rüyayı araştırmakla başlar herşey arkadaşı Murat a anlatır rüyayı ve arkadaşı da yardımcı olur araştırmasını ister ve araştırır kitaplar falan okur araştırdıkça yeni şeyler öğrenir . Bu şekilde devam eder . En çok hoşuma giden her bölümde filozoflardan oluşan güzel anlamlı sözler olması . Yazarın emeğine sağlık Bir kaçını paylaşıyorum.
#kitapalıntı insanlarla iç içe olmak, insanı kendini gözlemlemeye teşfik eder
Franz Kafka
Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamassınız .
Konvüçyüz
Geçmiş bir felakete üzülmek , bir yenisini davet etmenin en etkili yoludur .
William Shakespeare
128 syf.
·Beğendi·10/10
Olay Devran'ın gördüğü bir rüya ile başlıyor.Üstelik bu rüyayı ikinci kez göreceğini bilmiyordu tabi burda bir ilginçlik göremediniz şimdi ama asıl kısmı söylemeyeceğim okumanız gerek .Gördüğü rüyanın etkisinden kurtulamayan Devran rüyasını araştırmaya başlar ve arkadaşı Hakan'a anlatır.Bunun üzerine Hakan kuzeni olan medyumluk yapan Ekrem ile tanıştırır.Daha sonra ise Ekrem ile bir yola çıkıyor. Ekrem onun ilahi rehberi oluyor.

Daha sonraki bölümlerde ailesine karşı gelmemek için Zeliha'dan nasıl vazgeçtiğini, ayrılığından sonra beyninde tespit edilen tümörü ve tedavi sürecini, hastalığının ardından Zeliha ile tekrar bir araya gelmelerini, çocukluk arkadaşı Hakan ve eşi Seda'nın hikayelerini ve daha sonra ise randevu alarak gittikleri geçmiş yaşam terapisi süreçlerini anlatıyor.

Kişisel gelişim kitaplarını çok seviyorum ve bu kitap benim için tam başucu kitabı.Aslında çok derin anlamaları var içeriğinde.İnsan kendisini sorguluyor.Üstelik yazarımızın da başta dediği gibi emir kipiyle yazılan kişisel gelişim kitaplarından çok farklı.Hikayeleştirerek anlatılıyor ve bize şunu yap,bunu yap denilmiyor.Ben çok beğendim ve herkesin okumasını tavsiye ediyorum.
128 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kitabın anlatımı içeriği yaşanan olaylar beni çok etkiledi çok merak ettiğim bir kitaptı. Sadece bir rüya ile başlayan gerçekler Devranı bambaşka yerlere sürükledi. Anladım ki bu kadar merak etmem bana yakın gelmesin tekrar tekrar okumak istemem galiba artık değişim zamanınım gelmiş olması. Yazarın anlatımı kitabını akıcılığı çok hoşuma gitti. Keşke daha uzun olsaydı dedim tavsiye ederim. Kitapla kalın.
128 syf.
·Beğendi·10/10
İyi ki de okumuşum. Herşeyden önce ben pek kişisel gelişim tarzı kitapları okuyamasamda, bir kişisel gelişim kitabı bana kendini böylesine okutmamıştı. Sayfaları çevirme hızıma şaşırdım. Okadar sürüklendim ki Devran'la. Konusu ilgi alanıma, merak ettiğim şeylere de değinince aşık olmamak elde değil kitaba. Seda'nın yaşadıklarında kendimi gördüm. Eh birde memleketten bahsetmiş Akçakoca demiş daha ne olsun.
Abartısız, duru ve tamamen içten ancak bir kitabı bukadar anlatabilirim sanırım. Kendinizi bulmazsanız bu kitapta, bana gelin ben sizi yönlendiririm :)
128 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kişisel gelişim kitaplarını sever misiniz? Ben çok severim. Eğer ki yazar olsaydım kesinlikle bu türü seçerdim. Yol gösterici olmak, bildiklerini paylaşmak birilerine yardımcı olmak güzel bir duygudur. Ama bunu yaparken karşındakini sıkmamak, zorlamamak gerekir. Vermek istediğini satırlara öyle bir yaymalisin ki okuyucu kendi idrakiyla sonuca ulaşsın. Tıpkı Demet Baykal'ın yaptığı gibi....

Aslında bu kitap geçen sene bu zamanlar da çıkmisti. Birçok profilde görmüş hatta ilgimi çekmişti. Çok okumak istemiştim ama kısmet olmamıştı. Hani deriz ya her şeyin bir zamanı vardır diye... İşte benim için de doğru zaman şu anmış.
.

Kapağın üstünde şöyle bir yazı var : " En kusursuz plan; bizim planlayamadığımızdır." Ne kadar da doğru... Hayatımızla ilgili olumlu veya olumsuz pek çok planlar yaparız; şöyle olsun, böyle olsun diye... Peki bu planların ne kadarı, nasıl gerçekleşir? Tabii ki bunlar bazen bizim hayallerimize ve tercihlerimize göre değişir. Yani onların gidişatını biz belirleriz. Bazıları da kaderimizdir. Yasanmasi gerekir. İşte bu nokta da bizim olaylara bakış açımız, farkindaligimiz devreye girer. Bize gönderilen işaretler görmek istersek tüm sıkıntı ve dertlerimizin hayatımızda guzel birer öğreti olduğunu anlatır. Yolumuzu buna göre aydınlatirsak dua ve sabır ile göğüs geremeyecegimiz bir sınav yoktur.

İste bu kitap bunları anlatıyor. Bakmayin siz kitabın ince olmasina...Uluslararası Yaşam Koçu olan Demet Baykal kitabında pek çok konuya değinmiş. Herkesin kendinden bir parça bulucagi mutlak bir bölüm mevcut. Tabi o kısımları da bulup çıkarmak size kalmış. Ben şimdi merakla ikinci kitabı olan "Vuslat İncileri." ni bekliyorum. Eminim o da benim için anlamlı bir yolculuk olacak.
128 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
BAKIŞ AÇISI

“Tüm hayatını nasıl yaşayacağını kendi seçimlerinle belirleyebilirsin. Yaşamın kalitesi tesadüf değildir.”

“Evren, ruhların ‘tekâmül’ dediğimiz ihtiyaçlarına cevap veren bir sahadır. Beden ise, ruhun ihtiyacına göre ancak geçici bir vasıtadan ibarettir. Ruh sürekli ihtiyacı olan için düşünce, şekil üretir. Düşünce, bir enerjidir. Bu enerji, titreşimleriyle evrene talep verir. Evrense, gelen titreşimlere uygun yeni oluşumları, kişinin hayatına yansıtır.”

“Bir avuç gibi gözüken toprak, aslında bir dünya; ölümün gözünden, ebedi yaşama. Kederleniriz kayıplara, fakat ilahî düzen böyledir: Bir gün ilkbahar gelir ve karlar erir.”

Hakan (arkadaş), Seda (Hakan’ın eşi), Devran (ana karakter), Ekrem (Medyum, Hakan’ın kuzeni), Zeliha (eski sevgili), Saliha, Necati, Orhan (Seda’nın kardeşleri), Saffer Orduzu (Seda’nın babası) ve Mehmet Aydın ile bir ruhsal yolculuğa çıktık.

Okuduğum romanların ardından, canım kişisel gelişim kitabı okumak çekti ve Bakış Açısı isimli eseri elime aldım. İnceymiş, okumam fazla sürmez deyip sayfalara baktığımda yazıların küçük olduğunu görünce bu defa, bitmez bu kitap dedim. Ancak kitabı okumayı bitirdiğimde, daha yok mu okunacak satırlar dedi beynim kitabı okumaya doyamadım. Kişisel gelişim kitabı, ancak roman tarzında yazılmış sıcacık bir eser. Birde yazarı okuma sürecinde benle ilgilenip sıcacık kelimeler ile dönüş yapınca ne kadar mutlu olduğumu görmenizi isterdim.

İlginç bir rüya ile başlayan eser ve sonrasında Devran’ın bu rüyanın anlamını araştırma yolunda yaşadıkları ile okuyucu da bir çok şey öğrenmiş oluyor. Yalnız yaşayan Devran bir yıl içinde aklına bile getiremediği bir şekilde yaşaması, Seda’nın çocukları ile sabırla ilgilenirken gördüğünde hayranlıkla izlemesi ve Seda’nın sevgi içinde büyüdüğünü düşünmesi sonrasında Seda kendi hayatında yaşadıklarını anlatınca üzüldüm. Gaddar, duygusuz bir baba ve bu babadan olan güzel yürekli bir anne… Çocukluk döneminde çocuklar şımarmasın diye büyüklerimiz sevgilerini göstermiyor. Bu nedenle çocukların sevgi depoları bomboş bir şekilde büyüyorlar. Sevgi deposu boş olan bir çocuk büyüdüğünde hayatını iyi şekilde yaşayamıyor. Deposu boş olan bir araç düşünün, sizi nereye götürebilir… İnsanoğlu da aynı bu şekilde, Sevgi deposu boş ise ne verebilir ailesine, devletine… 2002 yılında Gary Chapman’ın Beş Sevgi Dili isimli eserinde okumuştum sevgi deposu konusunu ve herkesin okuması gereken bir eser bana göre…

Devran rahatsızlık sonucu hastanede yıllar önce ailesinin istememesi sebebiyle ayrılmak zorunda kaldığı çok sevdiği Zeliha’sını görmesi beni de şaşırttı. Ailesi istemedi diye sevdiğinden vazgeçmek zorunda bırakılması içimi acıtmıştı. O yıllarda Zeliha’nın yüreğinin ne kadar acıdığını, istenmeyen kız olmanın ne kadar kötü bir duygu olduğunu yaşamayan bilemez… Bazen büyükleri anlayamıyorum, iki güzel yürek birbirini sevmiş ama aile bazı sebeplerden istemiyor ve çocuklarını iki tarafta kendi istediği ailelerin evlatları ile evlendiriyor. Sonrası yine anlaşmazlık ve ayrılıklar… Bırakın çocuklarınız kendi seçimleri ile yaşasın, acı da olsa tatlı da olsa yüreğinde olanlar ile yaşasın. İstenmeyen insan olarak ailelerin söylediği sözler yıllar geçse de insanın yüreğinden ve beyninden çıkmıyor…

Eserde çok güzel konular işlenmiş, okuma sürecinde bir çok şeyi düşünmenize ve çıkış yolu bulmanızda güzel bir rehber olacak. Her şer bizde bitiyor, bizim düşüncelerimizde, bakış acısı çok önemli… Yazarımızın eline yüreğine sağlık diyorum, nice güzel eserler ile buluşmak dileğiyle…

#demetbaykal #bakışaçısı

Uyanış Yayınevi
128 syf.
·9/10
Hakkında hiç kötü yorum okumamam, kitabı okuma isteğimi daha da arttırdı. Kitap elime geçince hiç düşünmeden kitaba başladım.
Ben genellikle kişisel gelişim kitapları okuyan birisi değilim. Ama bu kitap gerçekten çok güzeldi.
.
Reenkarnasyon'a inanan biri değildim aslında. Yani pek bu konularlada ilgim yok. Ama bu kitabı okuduktan sonra düşüncelerim değişti mi? Evet değişti. Kitapta olan bilgilerin dışında kendinde bu konuda kısa araştırmalar yaptım. Yazar bu konuyu gercekten çok güzel anlatmış.
.
Kitaptaki sözler, anlatım tarzı ve içerdiği bilgiler ile kitap gercekten harikaydı. Dili akıcı ve anlaşılırdı. Eğer bu konulara ilginiz varsa ya da kişisel gelişim kitabı okumak isterseniz sizlere tavsiye edeceğim bir kitap
128 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
"Yaşama şansına kimin sahip olduğu ya da kimin ölmesi gerektiğiyle ilgili kararı ne ben verebilirim ne de bir başkası. Hepimizin yaşayacağı bir hayat ve yerine getireceği bir yaşam amacı var. Bize biçilen ömür boyunca buradayız. Belki de kendimiz, dünyaya gelmeden önce ne kadar kalacağımıza karar veriyoruz. Kim bilir? "
"İnsanlarla iç içe olmak, insanı, kendini gözlemlemeye teşvik eder." Franz KAFKA
Demet Baykal
Sayfa 15 - Karina Yayınevi
Elektriğin akşam vakti kesildiği günlerde, sobanın alevine dalıp ne hayaller kurardık...
Demet Baykal
Sayfa 12 - Karina Yayınevi
"Hz. Peygamber ( s.a.v.): 'Kınamayınız; kınadığınız şey başınıza gelmeden ölmeyeceksiniz!' demiş."
Demet Baykal
Sayfa 19 - Karina Yayınevi
Cinsellik,insanlar tarafından rahatlıkla konuşulur hale gelmişken, ölümün, yakışıksız bir mevzu gibi görülmesi tuhafıma gitmeye başlamıştı. Ölümden bahsetmek istemez kimse. Oysa başkalaşmayan tek gerçek...
Demet Baykal
Sayfa 61 - Karina yayınevi

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bakış Açısı
Baskı tarihi:
Mayıs 2017
Sayfa sayısı:
128
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059352741
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Uyanış Yayınevi
Kitabım ilginizi çektiyse, değişim zamanınız gelmiş demektir.
Emir kipi kullanmadan da, bir kişisel gelişim kitabı yazılabileceğini göstermek istedim.
Bana yapay ve itici gelen, "Söylediklerimi yapın!" yaklaşımını kullanmayarak, öğretileri olay örgüsü dahilinde işledim.
Geliştim, değiştim bu yolculukta. Uzunca bir eğitim döneminden geçtim.
Uyanışımı, içsel arınma ve bilgilenmenin açığa çıkardığı; idrak ve farkındalık hâli sağladı.
Şafak söktü, işte şimdi sizlerle paylaşma vaktidir.
Kitabın ana karakteri Devran'la beraber, Ruhsal Aydınlanma Yolculuğuna Hazır Mısınız?
Uluslararası Yaşam Koçu Demet Baykal, sıra dışı bir kurgu ile sizleri;

Evrenin Çekim Yasası
Rüyaların Gizli Şifreleri ve Astral Seyahat
Kuantum Olumlama Teknikleri
Evrenin İşaret Dili
Mucizeleri Hayatımıza Çekmek
Doğru Şekilde İstemek
Zihinsel ve Ruhsal Seçimlerimiz
İlâhi Rehberlik ve Tekâmül
Kimlik Arayışı
Ölüm Anlayışı ve Ruh Göçü
Sezgilerimiz ve Tevafuk
İnançlar ve İnanışlar konularında, Bakış Açısı geliştirmeye davet ediyor.

"En kusursuz plan; bizim planlayamadığımızdır."

Kitabı okuyanlar 48 okur

  • Zarif Bir Hanım
  • Nursemin Doğan
  • Despedida
  • Serap dmrkndk
  • Gül Yalçın
  • Deniz Şen
  • Azade
  • Sibel Ülkü
  • Cüneyt Canver Turhan
  • MERVE AYHAN

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%55.2 (16)
9
%20.7 (6)
8
%13.8 (4)
7
%0
6
%3.4 (1)
5
%3.4 (1)
4
%0
3
%0
2
%3.4 (1)
1
%0