Adı:
Vuslat İncileri
Baskı tarihi:
2018
Sayfa sayısı:
152
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059069564
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Uyanış Yayınevi
Vuslat İncileri,

huzura kavuşma teknikleridir.

Sihri ise bu teknikleri

gerçek kimliğimizle

temasa geçirebilmekte.

Çünkü zihin ve ruh seviyesinde

hazır olmayan insan için,

ne kadar okursa okusun

hiçbir kaynak

bir şey ifade etmez.

İncilere dokunmak,

tek tek işleyip parlatmak gerekir.

Değişim; tatmin edici olmayan bir durumdan,

arzu edilen bir duruma doğru yapılan

keşif yolculuğudur.

Bu yolculuğun her anından zevk almanızı ve okuma koltuğunuza oturduğunuzda;

Vuslat İncileri’ndeki ezgilerin akışına uyumlanıp,

damarlarınızı açacak kadar

desibeli yüksek bir anjiyoya

tabi tutulmanızı diliyorum.

İyileşelim istiyorum!Uluslararası Yaşam Koçu Demet Baykal’ın; iyileştirici kişisel gelişim öğelerini arka planına yerleştirdiği, ön planda ise bir Psikiyatr ve hastalarının kişisel varoluş mücadelelerini sunduğu, dönüşüm romanı: Vuslat İncileri.Yazar, ilk kitabı Bakış Açısı’ndaki karakterlerinin akıbetini bu kitapla sunmakla beraber; bütünüyle farklı bir konu işleyerek, iki kitabın birbirinden bağımsız okunabilmesini sağlamıştır.Diğer insanlarla aramızdaki fark; farkındalıklarımızın derecesinden ibarettir.
152 syf.
·8/10
Demet Baykal-Vuslat İncileri


#alıntı
“Psikiyatr doğru teknikleri verir, bunlar huzura dair vuslat incileridir. Ancak hastası değişime hazır değilse ve bunun için çaba göstermiyorsa yerinde sayar. Saatlerce bir gölgenin peşinden koşabilen kedi misali oyalanır durur. Oysaki incilere dokunmak, tek tek işleyip parlatmak gerekir.”

“Farklı olmak, kabul görmez bir hastalıktır. Olaylar karşısındaki tepkilerini maskelemek zorunda kalır, farklı insan. “


Kişinin temelde içinde taşıdığı sorun onu öyle bir ele geçiriyor ki sorun olan şey o kişi için sıradan bir olay haline geliyor hatta bazen tamamen unutuyor. Yemek içmek gibi doğal diyebiliriz. Ya da olmamalı diyerek bilinç altına ittiğimiz bir olay gibi. Mesela olmasını istemediğimiz bir şey başımıza geldiğinde sürekli olarak bunu inkar edip, öfke duyup, olmamış varsaymamız gibi. Ve tüm bunların altında yatan asıl sebep ise kimi zaman bizi derinden yaralamış, hep kötü yönde etkilemiş, varlığının adına nefret dediğimiz bir insan olabiliyor..

İşte bu bahsettiğim olay kitapta öyle güzel anlatılmış ki. Asla beklemeyeceğiniz kişiler ve olaylar gelişiyor. Beni oldukça şaşırtan ve meraklandıran bir kitap oldu. Kitabın tarzını bu şekilde düşünmemiştim aslında ben ama beni çok güzel içine çekti olaylar zinciri ve tabiki yazarımızın güzel anlatımı. Kalemine sağlık diyorum, tavsiye ederim. Keyifli okumalar ️
152 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yazarı Bakış Açısı kitabıyla tanımıştım. Çok da severek okudum. Genel anlamda kalemini beğeniyorum. Genç ve başarılı bir yazar. Daha da kendini geliştirip, birikimlerinin üstüne yenilerini katıp okuyucu ile buluşturacağına eminim.
.
.
Kişisel Gelişim denince birçok okur muallakta kalıyor aslında. Bazı kitaplar vardır gerçekten de faydalıdır, bilgi verir ama ağırdır ve okur bu kitapları okurken bocalar. Ama bazı kitaplar da vardır ki dili oldukça akıcı ve vermek istediği, okuyucusuna katmak istediği şeyleri gayet yalın bir dil ile sunar.
.
.
Demet Hanım'ın kitapları da gayet yalın bir dille anlatılmak istenen şeyi açık açık iletiyor okuruna. Ilk kitabında tanıdığımız karakterler bu kitabında da devam ediyor lâkin iki kitap da tamamen birbirinden bağımsızdır.
.
.
"Vuslat Inciler'i, huzura kavuşma teknikleridir. Sihir ise bu teknikleri gerçek kimliğimizle temasa geçirebilmekte" diyor yazar. Çok doğru bir söz. Insan ruhen ve zihnen bir şeye hazır olmadıktan sonra ne kadar okursa okusun, okuduklarından hiçbir verim alamayacaktır.
.
.
Başarılarının devamını diliyorum. Güzel bir kitap, tavsiye ederim arkadaşlar.
#uyanışyayinevi #demetbaykal
152 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
#bakisacisi ile gönlüme taht kuran sevgili Demet'imin 'Vuslat İncileri kitabı da yine ruha dokunan bir kitap olmuş...Yüreğinden dökülen güzellikleri kağıda ne kadar güzel dökmüş ve okura geçirmeyi başarmış...Düşündüren,sorgulatan ,farkındalıklarımızı arttıran ve kendimize ziyadesiyle pay çıkarttığımız soluksuz okunan bir kitap olmuş... "Vuslat Inciler'i, huzura kavuşma teknikleridir.... Sihir ise bu teknikleri gerçek kimliğimizle temasa geçirebilmekte...." Incilerimizi farkedip huzur bulmak dileğiyle....
152 syf.
▶#vuslatincileri #bakisacisi kitabının devamı niteliğinde.
Baş kahramanımız Devran'ın iç dünyasına doğru yolculuğa çıkıyoruz.Ve bu yolculuğa farklı karakterlerin de eklenmesiyle bir cok duyguyu birarada yaşayarak yolculuğumuza devam ediyoruz.
'
Kitapta en sevdiğim nokta; Devran'ın hastaları ile arasında geçen diyalogları tekrar tekrar okuyup,üzerine düşünmüş olmam.
Karakterlerin hayatlarını dinlerken kendimizden,bizden,hayatın içinden de bir şeyler buluyor olmak çok güzel
Hadislere yer verilmiş olması,geçmişe dair kısa hikayelerle beslenmiş olmasını da çok sevdim.
Kitabın gidişâtını değiştiren ve ters köşe ile biten bir son Harika bir kurgu,yalın bir dil ile yazılmış.
Düşündüren,sorgulatan bir kitap.
Kendi iç dünyasına doğru yolculuk yapmak isteyen herkes severek okuyacaktır
Zaten hayattaki en güzel yolculuk kendi içimize yaptığımız yolculuk değil midir ?
152 syf.
Uluslararası Yaşam Koçu Demet Baykal’ın; iyileştirici kişisel gelişim öğelerini arka planına yerleştirdiği, ön planda ise bir Psikiyatr ve hastalarının kişisel varoluş mücadelelerini sunduğu, dönüşüm romanı #vuslatincileri Okurken farkettim ki bu kitabın farklı bir büyüsü var Bu büyü bizleri huzura,değişime,gerçeğe,bilgiye,doğruya,iyileşmek bilmeyen yaralarımıza doğru farklı bir farkındalık yolculuğuna çıkararak ruhu ve zihni iyileştiriyor. Ben muhteşem bir kitap okudum ve vuslat incileri başucu kitaplarım arasında yerini aldı Okumayanlara tavsiye ederim #tavsiyekitap #demetbaykal #uyanışyayınevi #okudumbitti #okudumokuyun #hayallervekitaplar
152 syf.
·9/10
http://Www.instagram.com/sanatdolusu
.
⭐ Aynı zamanda "yaşam koçu" olan yazar Demet Baykal'ın okuduğum ilk kitabı oldu. Kişisel gelişim türünde sayılabilecek bir kitaptı ancak bunu güzel bir hikaye üzerine kurgulanmış. Bu kurgunun içinde yazar bir kadın ve Demet Hanım'ın bir önceki kitabı "Bakış Açısı"nın da olması güzel bir detay olmuş.
⭐ Karakterimiz psikiyatr Devran'ın hastalarıyla yaptığı konuşmaları akıcı bir dil eşliğinde soluksuz okuyoruz. Bu konuşmalar, okuyucunun üzerine alınabileceği, kendini geliştirebileceği birçok unsur barındıyor. Ayrıca bu tedavi sürecinde doktor kadar hastanın da çaba göstermesi gerektiği kitapta çok güzel işlenmiş.
152 syf.
·Beğendi·8/10
Sevgili Demet'in ilk kitabı olan #bakışaçısı nı da çok severek okumuştum. #vuslatincileri devam kitabı niteliğinde olsa da bağımsız olarak okunabiliyor. İlk kitaptan aşina olduğumuz karakterin farklı boyutlu bir hikayesi var kitapta, asla aklıma gelmeyecek abartmadan söylüyorum "Yok Artık" dediğim bir final ile karşılaştım. Tam bir başucu kitabı olmuş. Kişisel gelişim öğeleri barındırırken muhteşem bir kurguya sahip okuduğum ender kitaplardan biriydi. Dilinin sadeliği, cümlelerin duygusu harikaydı.Bir sorunun hem kişisel, hem toplumsal etki ve çözümünü paylaşıyordu. Hele #mesnevi den alınan Hz.Âli ilgili hikâyeyi ve kitapta yer verilen ayetler olmasını çok sevdim. Bir çok yerini çizdim,mutlaka okuyun tavsiyemdir.
152 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Yazarla tanışma kitabım oldu. Ve çok beğendim kalemini.
Baş kahramanımız Devran bir psikiyatrist. Biz de hem Devran'ın hikayesini hem de danışanları ile arasında geçen konuşmaları okuyoruz. Bu konuşmalar içinde birçok kişisel gelişim unsuru barındırıyor. Düşündüren ve sorgulatan bir kitap.
Ayrıca bölüm aralarında ünlü yazarlardan çok harika alıntılar paylaşılmış. Sade, akıcı ve bir o kadar da heyecanlı bir hikaye.
Özellikle sonu beni şok etti. Hiç tahmin etmeyeceğiniz bir sonla bitiyor.
Bu kitap Demet Hanım'ın ikinci kitabı. Ben ilk kitabı Bakış Açısını da okuyacağım. Bu onun devam kitabı niteliğindeymiş. Bağımsız olarak da okunabiliyor ama bence ilk kitapla başlayın siz
Herkese bol okumalı ve keyifli günler...
152 syf.
·31 günde·Beğendi·9/10
bugün sizlere çok güzel bir kitapla geldim millet. Öncelikle yazarımız @demetbaykalofficial a beni kitabıyla buluşturduğu için çok teşekkür ederim huzurunuzda. Şöyle bir kitap düşünün arkadaşlar; tüm kişisel gelişim klişelerinden sıyrılmış, müthiş bir olay örgüsü olan, müthiş bir anlatımı olan, inanılmaz şaşırtıcı bir sonu olan bir kişisel gelişim kitabı. Şaşırdınız değil mi? Ben de olamaz diyordum. Ama olmuş. Vallaha yazmış billaha yazmış ya. Bir an önce ilk kitabı " Bakış Açısı " nı da listeme ekledim. Size tavsiyem ikisini birden alın. Çünkü bu kitabı okurken o kitabı merak ediyorsunuz. Kesinlikle tavsiyemdir. .
152 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yoruma nereden ve nasıl baslamaliyim bilemiyorum. Kitabın üzerimde bıraktığı etkisinden mi yoksa yazarın üzerimdeki etkisinden mi?

Vuslat İncileri, Demet Baykal'ın ikinci kitabı. İlk kitabı olan #bakisacisi eminim ki herkes tarafından sevilerek ve ilgiyle okundu. Hepimize farklı öğretiler, adı gibi farklı bakış açıları ve farkındalık sağladı. Ana karekter Devran ile beraber bizi ruhsal aydınlanma yolculuğuna çıkardı. Ardından gelen bu ikinci kitap #vuslatincileri benim gibi ilk kitabı okuyan herkes tarafından heyecanla beklendi. Yine soluksuz okundu, farkındalıklarımızı bir tık daha arttırdı, kendimize çıkardığımız paylarla hayatımıza yön vermede yardımcı oldu. Ana karakter yine Devran'dı. Fakat bu defa bambaşka bir yolculukla karşımızdaydı. Hele ki hikayenin son buluşundaki ters köşe ile yaşadığım şaşkınlık ve yazara olan hayranlığım zirveye ulaştı.

Bana göre hiçbir başarı tesadüf değildir. Yılların birikimi, bu birikimin aktarılma şekli, okuyucuyu en hassas yerinden yakalayıp mutlaka kendiyle ortak bir noktada buluşturma hâli maalesef ki her yazarın başaracağı bir şey değildir. Demet Hanım da bunu bir kez daha kanıtladı. Kendi kalbinin ve yüzünün güzelliğinin karşılığını fazlasıyla haketti. Şimdi heyecanla üçüncü kitabı bekliyorum. Kitaplığımda yeri hazır bile.
Anlaşılamamanın öldürücülüğünden dolayı güçlü görünmeye zorlamışsınız kendinizi. Farklarınızı gizlemişsiniz. Farklı olmak, kabul görmez bir hastalıktır. Olaylar karşısındaki tepkilerini maskelemek zorunda kalır, farklı insan. Sahtekârlıktır belki bu maskeyi takmak fakat çıkardığı zaman anlaşılamamak kişiyi daha hasta eder. Hasta insanın dünyası içindedir. Dışta ise yalnızlık bekler. Bir de kırıcı sözler ve izah mücadelesi. Bu da yorar. En çok da düşünceler..
Bir yakınının üzüntüsüne üzülmek kolaydır ,ama başarısıyla gurur duymak için; iyi bir yürek ve sağlam bir kişilik gerekir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Vuslat İncileri
Baskı tarihi:
2018
Sayfa sayısı:
152
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059069564
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Uyanış Yayınevi
Vuslat İncileri,

huzura kavuşma teknikleridir.

Sihri ise bu teknikleri

gerçek kimliğimizle

temasa geçirebilmekte.

Çünkü zihin ve ruh seviyesinde

hazır olmayan insan için,

ne kadar okursa okusun

hiçbir kaynak

bir şey ifade etmez.

İncilere dokunmak,

tek tek işleyip parlatmak gerekir.

Değişim; tatmin edici olmayan bir durumdan,

arzu edilen bir duruma doğru yapılan

keşif yolculuğudur.

Bu yolculuğun her anından zevk almanızı ve okuma koltuğunuza oturduğunuzda;

Vuslat İncileri’ndeki ezgilerin akışına uyumlanıp,

damarlarınızı açacak kadar

desibeli yüksek bir anjiyoya

tabi tutulmanızı diliyorum.

İyileşelim istiyorum!Uluslararası Yaşam Koçu Demet Baykal’ın; iyileştirici kişisel gelişim öğelerini arka planına yerleştirdiği, ön planda ise bir Psikiyatr ve hastalarının kişisel varoluş mücadelelerini sunduğu, dönüşüm romanı: Vuslat İncileri.Yazar, ilk kitabı Bakış Açısı’ndaki karakterlerinin akıbetini bu kitapla sunmakla beraber; bütünüyle farklı bir konu işleyerek, iki kitabın birbirinden bağımsız okunabilmesini sağlamıştır.Diğer insanlarla aramızdaki fark; farkındalıklarımızın derecesinden ibarettir.

Kitabı okuyanlar 25 okur

  • Azade
  • Kitaplara tutkun muallime
  • Cüneyt Canver Turhan
  • MERVE AYHAN
  • Ipek
  • okurgzr
  • Piolin
  • Özlem
  • Merve Damla Mungan 8k
  • Derya Sezgin

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%31.3 (5)
9
%31.3 (5)
8
%31.3 (5)
7
%0
6
%0
5
%6.3 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0