İntiharda Polis

9,6/10  (89 Oy) · 
103 okunma  · 
84 beğeni  · 
2.483 gösterim
Değerli meslektaşlarım,

Polisin de adalete, insan gibi yaşamaya, çalışmaya hakkı olduğunun farkına varılabilsin ve daha fazla polis yaşamına son vermesin diye İzmir Çeşme Adliye önünde kendimi şehit ediyorum… Umarım işe yarar ve siz geride kalan meslektaşlarım, hak ettiğiniz insani koşullarda yaşama ve çalışma haklarına kavuşursunuz!

Ali Bayramın Şehit Polis Memuru Erol Benzerin bu son yazısından yola çıkarak kaleme aldığı "İntiharda Polis", emniyet mensuplarının ne kadar güç şartlar altında çalıştığına ve yaşadığına somut bir örnek oluşturan bir eser olma özelliği taşıyor. Bayramın şehit meslektaşına ithafen kaleme aldığı eserde, karşılaştıkları onca probleme rağmen kanlarına işlemiş meslek aşklarıyla her türlü sıkıntıya göğüs geren polislerin başlarından geçen ilginç olaylar, yazarın kendine has kurgusuyla okuyucularla buluşuyor.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  133
 • ISBN:
  9786055013080
 • Yayınevi:
  Deva Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Kezban Sur 
 25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

. Dört polisin intihara sürüklenen gerçek hayat hikayelerini işlediği romanının tüm gelirini polisler için hazırlanan rehabilitasyon merkezine bağışlayan Ali Bayram, “Bizim hayatımız emir ve talimatlardan ibaret. Üzerimizde her zaman psikolojik bir baskı var” dedi. Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 17 yıldır polis memuru olarak görev yapan ve polislik hakkında kitaplar yazan Ali Bayram, meslekte yaşadıkları sorunlardan dolayı hayatına son veren dört meslektaşının gerçek hayat hikayesini “İntiharda Polis” adlı romanında anlattı. Bayram’ın kitabı 26 Temmuz’da piyasaya çıktı. 30 bin basılan “İntiharda Polis” romanının gelirleri i Emniyet-Sen’e bağışlandı.