Bancroft Stratejisi

8,0/10  (7 Oy) · 
12 okunma  · 
5 beğeni  · 
549 gösterim
Efsanevi saha ajanı Todd Belknap, başarısız olduğu bir operasyonsonucu teşkilattan kovulur. Aynı zamanda, meslektaşı ve en iyi dostu Jared Rinehart’da kötü şöhretli bir grup militan tarafından Lübnan’da kaçırılır. Hükümet, Rinehart’ın serbest bırakılması için eyleme geçmeyi reddedince, Belknap kolları sıvar.Bu arada, mali analizci Andrea Bancroft sürpriz bir telefon alır. Hiç tanımadığı bir kuzeni ona on iki milyon dolar bağışlamak is-temektedir, ama bir şartı vardır: Bancroft ailesinin kurduğu vakfın yönetim kurulu üyesi olması istenmektedir. Annesinin kısa bir süre evli kaldığı ve sonra tüm ilişkilerinin kesildiği Bancroft ailesinden hiç kimseyi tanımayan Andrea, bu teklifi duyunca merakına yenilir. Yardım amaçlı bir kuruluş olan vakfın iç yüzünü öğrendikçe merakı daha da artar. Çünkü vakfın görünen iyi yüzünün gerisinde tüm dünya ülkelerinin varlığını tehdit eden birtakım faaliyetleri vardır. Hatta coğrafi dengeleri bozacak ve milyonlarca insanın hayatına mal olacak bir planın başındaki Genesis isimli kişinin de bu vakıfla bağlantısı bulunmaktadır.Bir tesadüf sonucu tanışan Todd Belknap ve Andrea Bancroft zaman içinde tehlikenin boyutlarını görüp güçlerini birleştirerek Genesis’in ve vakfın ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak için harekete geçerler.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2007
 • Sayfa Sayısı:
  495
 • ISBN:
  9752108684
 • Orijinal Adı:
  The Bencroft Strategy
 • Çeviri:
  Esat Ören
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
melih safa topal 
20 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

mükemmel bir kitap. kesinlikle heyecan son bulmyor. kitap istediğiniz tahmin ettiğiniz bütün sonuçlardan farklı bir son ile karşımıza çıkıyor.

Uğur D. 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İlk sayfadan itibaren klasik Ludlum tadı ile ilerleyen, sayfalar ilerledikçe klasik Ludlum tadının artık kendini aşmış olduğunu farkediyoruz. Tristan İhaneti kadar mükemmel bir roman olmasa da harika bir roman diyebileceğim niteliktedir.

Muhteşem bir kurgusu var. Olay örgüsü çok iyi ve şaşırtıcı bir finalle sonlandırılmış.