Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim

8,2/10  (12 Oy) · 
18 okunma  · 
12 beğeni  · 
620 gösterim
Sinem abla, bu tartı bozuk mu ya? Ben şimdi 66.7 kilo muyum yani?

– Sen iyi misin kızım?

– İyiyim ya, sen nasılsın? Öyle tartıda o kiloyu görünce biraz sarsıldım sadece. Yani ben o kiloları en sevdiğim şeyleri yiyerek almıştım Sinem abla, gitti mi onların hepsi şimdi? – …

– O son cevizli baklava gitmeseydi bari ya. Çok güzeldi o.Siz hiç tutkulu bir aşkın enkazı üzerinde kendinizi unutacak hale geldiniz mi?

Bırak güzel görünmeyi, nefes aldığınızdan bile emin olmadığınız günler mi geçirdiniz?

Peki böyle günlerden birinde bir sabah aniden artık şişman biri olmadığınızı fark etseniz ne yapardınız? Bir ex-şişmanın şaşırtıcı hayatına hoşgeldiniz!

“Garsonlar ellerinde tepsilerle dolaşıyor. Tepsilerin bazılarında ilginç ilginç kanepeler var. Acaba şu kanepelerden yesem yine eskisi gibi göbeğim şişer mi? Yoksa o sadece şişmanlara has bir özellik mi? Kafam karışık. Bu bedende yeniyim, henüz çok acemiyim. Ne yapınca ne oluyor tam olarak bilemiyorum.”

Popom Olmadan Asla‘da kırık dökük bir ayrılığın üzerinde bıraktığımız kahramanımız farkında olmadan verdiği kilolarla aslında hayatını da değiştirmiştir.

İşteki yükselişine ve insanlarla olan ilişkilerindeki değişime ayak uydurmaya çalışırken, Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim’de aklındaki sorulara yanıt arayacak, kapanmamış defterler de yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır…
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786055134952
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tuğçe Kaya 
07 Haz 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

"Kendiyle barışık olamayan insanlar için ideal bir kitap diyebilirim. Bol bol güleceğiniz ve kilosuyla başı dertte olanların kilolarını artık dert etmeyip, kilolarını tiye alacağı bir kitap. :) "

-Köpek değil de göbek görmediğim 639. Gün.
"Dikkat göbek var"

Merve Akpınar 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

Bol gülmeli bir kitabın daha sonuna gelmiş bulunuyorum. "Popom Olmadan Asla" kitabının devam kitabı.
İkinci kitapta kızımız zayıflamış olarak karşımıza çıkıyor fakat kendi bile bunun farkında değil. Aşk acısının neler yapabileceğini gösteriyor kitap. Fark etmeden kilolarından kurtulup fit bir vücuda sahip olmayı kim istemez ki? İş güç dert keder derken bir gün öylece zayıfladığını fark ediyor. Başta bunun bir rüya olduğunu bile düşünüyor. Öyle böyle değil hem de yirmi kilo! O noktadan sonra hayatı tamamen farklı bir yöne gidiyor. Bir yandan işte edindiği başarılar, bir yandan da yeni bedenine uyum sağlamaya, taze ilişkilere yelken açmaya çalışıyor. Aslında her şey çok iyi gitmeli değil mi? En çok istediği şey gerçekleşmiş, kilolar uçup gitmiş, işi şahane, hiç olmadığı kadar erkeklerin ilgisi üzerinde, istediği her şeyi de giyebiliyor. Fakat neden hala mutsuz?

Şişman kızın mutluluğun zayıflıkta olmadığını anlayışını ve bol mesajlı, eğlenceli durumlarını görüyoruz bu kitapta. Şahsen ben ilk kitaba nazaran bu kitapta daha çok eğlendim. Her bölümün sonuna iliştirilmiş notlar çok tatlıydı en çokta onlara güldüm.

Kitabı edebi yönden eleştirmek doğru olmaz diye düşünüyorum. Dizüstü edebiyatı neticede. Vaktiniz varsa bir günde okumalık bir kitap. Gününüzü neşelendiren türden. Okuması da keyifli ve akıcı. Arada sırada insanın kafasını dağıtmak için bu tarz kitaplara ihtiyacı var. Tavsiye ederim.

Müge Göktürk 
24 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bir günde bitirebilecek kadar akıcı ve motive edici bir kitap. Eğlenerek okudum. Çerezlik arayanlar için önerebilirim ama edebi yönden bir şeyler kazanmak isteyenler için pek önermem. Bir çırpıda biten ve sonra da etkisini unutturan komik bir kitap.

ibiaryu 
25 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Zevkli bir şaheser olmuş diyebilirim. İnanılmaz eğlenceli idi dizüstü edebiyatının vazgeçilmezlerinden biriydi benim için layıkıyla beğendim :)

İLKNUR İLÇİN İLKER 
23 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Popom Olmadan Asla kitabının devamı olan Ben bu aşka 20 kilomu verdim kitabında... kızımız istemsiz bir şekilde kilo verir.Herşey yoluna girer..iş ...görünüş... ya giyemediği kıyafetleri giyerken ayrı bir haz alır .. Fakat mutsuzdur... Her bölümün sonundaki kısa notlar benim yüzümün gülmesine nede oldu valla...Eğer çerezlik, 1 günde okunacak, kahve yanı kitabı istiyorsanız okuyun derim :))

Kitaptan 20 Alıntı

Tuğçe Kaya 
05 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Yaz diyeti yapmayalı 623 gün oldu.
"Yaz geliyor, biraz kilo almam lazım. Yüzerken rahat oluyor, hiç batmıyorum!"

Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent (Sayfa 113 - Okuyanus Yayınevi)Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent (Sayfa 113 - Okuyanus Yayınevi)
gamze 
24 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Madem sevgili olmayacaktik o zaman niye birlikte kaymakli künefe yedik?

Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin ErkentBen Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent
Merve Akpınar 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Şimdi sen gidiyorsun ya... O tabağındaki parfeyi yemeyeceksen, ben yiyeyim mi onu?"

Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin ErkentBen Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent
Tuğçe Kaya 
05 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir tabaktan fazla yemek yiyeli 37 dakika oldu.
"Yemeğin güzel olup olmadığını ilk üç tabaktan sonra anlıyorum."

Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent (Sayfa 101 - Okuyanus Yayınevi)Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent (Sayfa 101 - Okuyanus Yayınevi)
Tuğçe Kaya 
 05 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Patates kızartması yemeyeli 402 gün oldu.
"Yağmur sesi, tamam, romantik falan da, ne bileyim, böyle sanki dışarıda patates kızartıyorlarmış gibi değil mi ya ?"

Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent (Sayfa 23 - Okuyanus Yayınevi)Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent (Sayfa 23 - Okuyanus Yayınevi)
Merve Akpınar 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Bak canım, ben öyle 45 kilo evlenip beş sene sonra 85 kilo olan kızlardan değilim. Ben sana direkt sonuçla geliyorum. Bende yalan yok!"

Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin ErkentBen Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent
Tuğçe Kaya 
05 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Çikolata yemeyeli 156 gün oldu.
"Morali bozulduğunda çikolataya sığınan insandan zarar gelmez."

Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent (Sayfa 52 - Okuyanus Yayınevi)Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent (Sayfa 52 - Okuyanus Yayınevi)
Merve Akpınar 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Biz on dakkada bi kilo profiterolu silip süpürmüşüz, seni mi silemicez güzelim?.."

Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin ErkentBen Bu Aşka 20 Kilomu Verdim, Yasemin Erkent
2 /