Berfin

Ahmet Altan

Berfin Gönderileri

Berfin kitaplarını, Berfin sözleri ve alıntılarını, Berfin yazarlarını, Berfin yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Heger min zanîba ku ez dikarim jîyana zarokekî bı tenê rıgar bikim, mın ê dev ji welatê xwe, alaya xwe, dinê xwe û nijadên xwe berda.
"Bahar kimseye ait değildi ama her bahar birileri baharın sahibiymişçesine bombalardı çiçekleri.Artık açmaya korkar olmuştu berfinler.Yazık,nede güzeldi o berfin çiçeği.Ölmek için fazla güzeldi ancak en güzel şeyler her zaman zamansız gidenler değil miydi?"
"Gizli efendiler onlar, yüzlerini saklıyorlar, kimliklerini gizliyorlar, devletin derinlerde dolaşıp kendi yasalarına ihanet ediyorlar, çocuklardan korkuyorlar, türkülerden, çiçeklerden, renklerden, isimlerden korkuyorlar... "
"Em rojakê bi tenê ji azad nebûn." Çeviri: "Biz bir gün bile özgür olmadık."
"Heger dewletek zarokên xwe dişîne mirinê, bi navê dibistanan tabûtên kevirî çêdike, hingê girî û hêrsbûn dê bi kêrî çi bên?" Çeviri: "Eğer bir devlet, çocuklarını ölüme gönderir, okulların ismini taş tabutlardan yaparsa, o zaman ağlamak ve gözyaşı neye yarar?"
22 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.