Bir Aşk Masalı

7,8/10  (5 Oy) · 
25 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.130 gösterim
İkisi de aynı kolejde okumuş, aynı sıraları paylaşmıştı. Okulun basketbol takımında da devam eden arkadaşlıkları keyifli bir dostluğun kapılarını açmıştı onlara. Mezun olduktan sonra kendilerine bambaşka yollar çizince, ister istemez bir mesafe girmişti aralarına. Giderek birbirlerinin izini kaybetmişlerdi. Biri avukat olmuş, üst üste kazandığı davalarla İstanbul'da ünlü bir isim haline gelmişti. Diğerinin ise nerede olduğu bilinmiyordu.

Yıllar sonra bir gün karşılaştılar!... Zorunlu bir karşılaşmaydı bu. Eski okul arkadaşı çaresizdi ve avukattan yardım istiyordu. Oğlu bir süredir kayıptı çünkü. Avukat, elbette ki yardım edecekti arkadaşına. Ama olayın üstüne üstüne gittikçe hiç ummadığı sorunların içinde buluverdi kendini. Üstelik, bu gerilim dolu arayışta bir doktor, aşkla da tanıştırdı onu.
Asıl macera şimdi başlıyordu...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  472
 • ISBN:
  9789751015648
 • Yayınevi:
  İnkılâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:

Daha önce Osman Aysu'nun kitabını okumadıysanız aman dikkat. En sağlam karakter bile sizi yerle bir edebilir siz başka biri üzerinde yoğunlaşırken işler sarpa sarıyor. Kitabı okurken herkesten şüphe ederek okudum yine şaşırdım yine şaşırdım :)

Gül yalçın 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

osman aysuyu 20'li yaşlarımın başlarında okumaya başladım ve ilk bir kaç kitabı gerçekten sürükleyiciydi..ama senaryo hep aynı biçimde kurgulanınca bazen sıkıbiliyor insanı..yine de okuyun diyebilirim ama bi gün bi yerde rastlarsanız mutlaka tanışın..muhabbeti kitaplarından daha güzel :))

Kitaptan 4 Alıntı

Suçu daima karşımızdakinde aramaya şartlandırılmıştık. Tarihi aile olgumuzun bir sonucu olmalıydı. Kadına saygı, hürmet ve tolerans göstermeyi bir türlü beceremiyorduk.

Bir Aşk Masalı, Osman AysuBir Aşk Masalı, Osman Aysu

Asla birbirimizle uyuşamayacak iki karakterdik. Benim uysal, biraz şekilci, muhafazakâr yaşantıma taban tabana zıt bir yaratılışı vardı Jale'nin.

Bir Aşk Masalı, Osman AysuBir Aşk Masalı, Osman Aysu

Arkadaşımın dudakları gerildi. "Sen onu bilmezsin." diye homurdandı. "O şeytanın ta kendisidir. Daima aç ve haristir."

Bir Aşk Masalı, Osman AysuBir Aşk Masalı, Osman Aysu

Sen onu tanımazsın Sinan. Dünyanın en aşağılık insanıdır. Bunca yıl sonra oğlum Kerimle ilgileneceğini düşünmek bile çok komik.

Bir Aşk Masalı, Osman AysuBir Aşk Masalı, Osman Aysu