Bukalemunlar İçin Müzik

9,3/10  (6 Oy) · 
10 okunma  · 
6 beğeni  · 
469 gösterim
Bukalemunlar İçin Müzik ilk yayınlandığı 1980 yılında tam 16 hafta New York Times çoksatanlar listesinde kalarak duyulmamış bir zafere imza attı. Truman Capote'nin altı öyküsünün, Soğukkanlılıkla romanına kaynaklık eden cinayet vakasında çalışan dedektif Jake Pepper'le yaptığı bir röportajın ve "Söyleşi Portreleri" bölümünü oluşturan yedi röportajın yer aldığı kitap, Truman Capote kitapları arasında çok önemli bir yere sahip.

Truman Capote'nin son üretken dönemine rastlayan Bukalemunlar İçin Müzik'i yazmak için First Avenue'deki evine kapanıp kitap üzerinde çalışması, bağımlılıklarının ciddi bir hal aldığından endişelenen arkadaşları için bir umut kaynağı olmuştu. Kitapta yer alan metinlerin çoğu o dönem, Andy Warhol'un Interview dergisinde "Capote'yle Sohbetler" bölümünde yayınlandı.

Truman Capote'nin tüm eserlerini yayınlayan Sel Yayıncılık, Bukalemunlar İçin Müzik'le kütüphanelerdeki çok önemli bir boşluğu dolduruyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  221
 • ISBN:
  9789755704395
 • Çeviri:
  Püren Özgören
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Kokeshi 
28 Oca 22:32 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir sabah uyanmak ve nihayet büyüdüğümü, gücenikliklerden, kindar düşüncelerden ve diğer yararsız, çocukça duygulardan arındığımı görmek isterdim.

Bukalemunlar İçin Müzik, Truman CapoteBukalemunlar İçin Müzik, Truman Capote
Kokeshi 
28 Oca 16:11 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Venedik’te insan hep kostümlü ve maskelidir; bu da, bu kişi sen değilsin ve davranışlarından sorumlu değilsin, demektir.

Bukalemunlar İçin Müzik, Truman CapoteBukalemunlar İçin Müzik, Truman Capote
Kokeshi 
27 Oca 23:35 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Zaman zaman hepimiz, birbirimizi yapayalnız bırakırız, nedenini de anlamayız.

Bukalemunlar İçin Müzik, Truman CapoteBukalemunlar İçin Müzik, Truman Capote