Camdaki İzler

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
222 gösterim
Buharlı bir cama yazı yazmak da bir duygunun ürünüdür. Sınırları belli bir alana, sınırlı sayıda sözcükle iliştirilmeye çalışılır sınırları aşan anlamlar. Hem uçucudur oraya yazılanlar hem de kalıcı; uçup gitse de buhar, izi kalır yazılan her harfin o camın zemininde. Buhar kaplayınca alanı yeniden vücut bulur tüm ifade önceki haline yakın vurguyla. Diğer yandan işlenirken harfler buharlı zemine, parmak ucunda biriken küçük damlalar bir büyük damlaya dönüşür bir zaman sonra. Büyür de büyür. Yer çekimine karşı duramayıp koşar gider varacağı yere daha bir güçlü, daha bir hızlı ve de kararlı. Sıradan bir iş değildir yani buharlı cama yazı yazmak, izi kalır bir şekilde.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786054976348
 • Yayınevi:
  Karina Kitap
 • Kitabın Türü:

Şiirsel diliyle neredeyse her sayfadan alıntı çıkarılacak bir kitabı bizlerle tanıştıran Levent Hocamın ellerine sağlık, okuyun bu tatlı kitabı her parçasında içimizden gelen duygular paylaşılmış.

Kitaptan 1 Alıntı

Hazırlıklı Olmak Lazım
"Farkına varıp peşine düştüğümüz her şey, peşinde oluşumuzdaki tadı ballandırmak için ırar gider uzağa, uzağa yada "aman aman düşman başına" dediğimiz her ne ise farkındayızdır onun da tadımıza zehri katacağından. Belki de asıl olan biraz da farkına varmadan "cahilce" yaşamaktır anı, ne de olsa "cehalet mutluluktur" diye de bir felsefe var. "

Camdaki İzler, Levent Şık (Sayfa 41)Camdaki İzler, Levent Şık (Sayfa 41)