Çanakkale'de Vurulduk!

8,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
87 gösterim
Türk, Dünya ve İslam tarihinin kesişim noktasıdır, Çanakkale. Bir yandan zaferi işaret ederken diğer yandan ümmetin okumuş çocuklarının moderniteye hazin bir şekilde kurban edildiği yerdir, Çanakkale. Aziz okur; bitmek bilmez Haçlı Seferleri'ni bağrında eritecek sensin! Bu rezil istilayı durduracak sensin! Müslümanları birleştirip, İslam Ordusu'nu kuracak ve işgalcileri tepeleyip Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı kurtaracak... Kabe'ye özgürlüğünü verecek... Evlad-ı Fatihan topraklarında şeytanın hakimiyetini nihayetlendirecek...

Günahtan kazananların değil, meziyetleri olduğu halde kaybedenlerden olmamızı hikmete de yormak gerek diye işaret etmek istedim bu çalışmamızda. İdrak pınarlarından kana kana içmek için... Selahaddin'ler artık kendilerini göstersinler diye Çanakkale' yi yazdık! Tarık'lar gemileri yaksın diye...

Çanakkale bir sevdadır artık. Eyvallah! Doğrudur da; belki biz ÇANAKKALE'DE VURULDUK!". Açıldı gözlerimiz, biz "ÇANAKKALE' YE VURULDUK!"

Biz de bu kitabımızda, o günlerden bugünlere devam edegelen işgalci batı kültürüne karşı aynı ruhla bir direniş gösterelim istedik. Onun içindir ki, bu kitap, yalnızca Türkiye'de 20 milyon adet basılsın niyetiyle yazılmıştır. Ölmeden önce okunması gereken eser olma iddiasındadır. Okur-yazar olmak yeterli olacak bu kitabı okumak için. Yaş grubu gibi bir tasnifleme olmaksızın... Biz cüretimizi inancımızdan alırız. Bize bu duyguyu "Çanakkale Destanı"nı yazan "Yiğit Çocuklar" vermiştir.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2015
 • Sayfa Sayısı:
  896
 • ISBN:
  9786058455207
 • Yayınevi:
  Efor Yayınları
 • Kitabın Türü:
KörKalem | Mathieu 
 10 Mar 2017 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk imzalı kitabım Fehmi hocadandı. O yüzden değeri başkadır bende. Kendisiyle sohbet etme imkanı bulmuştum geldiği bir konferans sonrası. Bana ne olmak istiyorsun diye sorması üzerine bir sohbet cereyan etmişti. Sohbet bitiminde kitabı imzalayıp bana vermişti. İçine baktığımda; "DİYANET İŞLERİ REİSİ NUR HANIM'A SEVGİLERLE" yazıp imzalamış olduğunu görünce gülümsemiştim. Ama hocam, demeye kalmadan "Dini hep erkeklerin eline mi bırakacaksınız, bu din sizin de dininiz" demişti. Sevgi ve saygıyla anıyorum kendisini.
Kitaba gelince çok akıcı değil, tarih sevmeyenler için uzunca bir kitap olur. O yüzden önermem. Tarih severlere mutlaka öneririm. Fehmi hoca Çanakkale cephesinde savaştığımız tarihlerle alakalı bir dizi araştırmayla bu güzel kitabı yazmış. Meraklılarına öneriyorum.