Rizzoli & Isles #1

Cerrah

Tess Gerritsen

Cerrah Yorumları ve İncelemeleri

Cerrah yorumları ve incelemelerini, Cerrah kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Cerrah puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

8.610 üzerinden
3.992 Kişi · 579 İnceleme
376 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
Yazar hakkında Tess Gerritsen Çin asıllı, doktor, yazar. 12 Haziran 1953 yılında ABD'nin San Diego kentinde doğdu. Stanford Üniversitesi'nde antropoloji konusunda lisans yaptı, California Ünüversitesi'nde tıp diplomasını aldı. Film yapımcısı olan Jacob Gerritsen ile evlendi. İlk kitabı olan 'Cerrah'ı 2001 yılında yayımladı. Kitaba nereden
Cerrah
CerrahTess Gerritsen · Doğan Kitap · 201814bin okunma
376 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
Dedektiv qorxu janrı sevənlər üçün uyğun kitabdır. Roman kitabların da axtardığım şey mənə verəcəyi həyəcan hissidir və istədiyim hissi yaşatmaqda olduqca bacarıqlı idi. Digər kitablarını da oxumağı düşünürəm.
Cerrah
CerrahTess Gerritsen · Doğan Kitap · 201814bin okunma
Reklam
376 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Diziye de çevrilen "Maura Isles / Jane Rizzoli" serisinin ilk kitabı olan "Cerrah" okuduğum en iyi polisiye/gerilim/korku romanlarından biriydi diyebilirim. İşlenen hikaye çok çarpıcı. Bu polisiye hikayeyi okurken, yazarın aynı zamanda bir tıp doktoru olması nedeniyle, acil servis / travma vakalarının çarpıcı tıbbi ve cerrahi müdahalelerini, gözünüzde ve zihninizde canlanan işkence sahnelerini ayrıntıları ile yaşıyorsunuz. Ana ve yan karakterler çok iyi tanımlanmış. Akıcı bir polisiye ve tıbbi dile, mükemmel denebilecek bir kurguya, zekice yazılmış bir konuya sahip olan kitabın sayfaları arasında koştururken kalp atışlarınızın hızlandığına şahit olacaksınız. Olaylar dizisi adeta bir bulmacayı andıran hikayede, bazen katilden kaçan bir kurban bazen de katili kovalayan polis olacaksınız. Katilin konuşmalarını okurken de kendinizi âdeta "Cerrah" gibi göreceksiniz. Şu bir gerçek ki kitabı bitirdiğinizde olaylar örgüsünün hızından yorulduğunuzu, katilin bulunmasıyla da rahatlayıp kaslarınızın gevşediğini hissedeceksiniz . Bana göre kitabın zayıf yönü, katilin bulunuşundaki fazla tesadüfi olaylar dizisi. Ancak yine de kitabı okuduktan sonra bu zayıf yöne takılmadan serinin 2. kitabı olan " Çırak" kitabını okumak için inanılmaz bir heyecan duyuyorum. İyi okumalar.
Cerrah
CerrahTess Gerritsen · Doğan Kitap · 201814bin okunma
376 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
Canavarların kim olduğu hiçbir zaman bilinmiyor zaten..
Tess Gerritsen
Tess Gerritsen
'in 13 kitaptan oluşan Rizzoli&Isles polisiye-gerilim serisinin ilk kitabı. Seri bir katilin psikolojik analizi..Biraz Criminal Minds dizisi tadında bir kitaptı. Kitabın ilk 100 sayfa kadarı biraz sıkıcıydı. Sonrasında elimden bırakamadım açıkcası. Seriye adını veren dedektif Rizzoli, serinin bu ilk kitabında biraz pasif konumdaydı. Diğer kitaplarda başrole geçebilir diye düşünüyorum. Toplum içinde kendini zayıf ve dışlanmış hisseden, tecavüze uğramış kadınları seçip onların rahimlerini çıkararak öldüren bir katil profili var elimizde. Zayıf olanı av olarak seçmek istemek, üstünlük göstergesidir. Ancak bu olaylardan kurtulup güçlü kalmayı başarabilen bir av varsa ortada, ona güç gösterisi yapılmalı ve bu kanıtlandıktan sonra avlanmalıydı. Katilin kendi yazdığı, dikkate değer, mitolojik öğelerde barındıran bölümler var aralarda. İnsanın var olan kötücül tarafını beslediğinde yani kendisini esfel-i safiline çektiğinde dönüşebileceği canavarın sınırları dehşet verici gerçekten. Kurgusuyla ve karakterlerin psikolojik analiziyle çok iyi bir polisiye romanıydı.Bu türü seviyorsanız kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.
Cerrah
CerrahTess Gerritsen · Doğan Kitap · 201814bin okunma
376 syf.
10/10 puan verdi
Öncelikle bu kitabı bana ödünç veren arkadaşıma çoookk teşekkür ederim .En sevdiğim ikinci yazar ve okuduğum yedinci kitabı bu Isles / Rizzoli" serisinin ilk kitabı olan "Cerrah" . Asırı gerilim ve korku içeriyor .Panik atak geçirebilirsiniz .Tess yine yaptı yapacağını , o kadar sürükleyici ve zekice kurgulanmış ki elinizden bırakmayacağınıza şüphe yok bir kere karakterle bağ kurabilirsiniz ,her ne kadar bazılarına sinir olsam da (gerçek hayatta da böyle değil midir zaten?)roman sadece katil ve kurban üstüne yoğunlaştırılmamış. Tabi ki katili bulmak için deli oluyorsunuz ,hikaye bulmaca gibi ana ve yan karakterler çok iyi işlenmiş kusursuz .bu kitapta diğerleri gibi derinden etkiledi. ve gerçekten kontrol etme çabasına giriyorsunuz yazar zaten gerçekte bir doktor dolayısıyla tıbbi kavramlara epey yer vermiş. işkence sahnelerini ayrıntıyla kusursuz işlemiş gerçekte varmış gibi polisiye sevenler bu kitabı kaçırmamalı dipnot ;__ pencere ve kapılarınızı iyi kilitleyin !!!
Cerrah
CerrahTess Gerritsen · Doğan Kitap · 201814bin okunma
Reklam
525 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.