Çocuklar ve Adresler

9,0/10  (7 Oy) · 
20 okunma  · 
8 beğeni  · 
655 gösterim
Ailesiyle birlikte köyden büyük şehre göç eden bir çocuğun, sancılarından ve sarılıp vedalaşamadığı anılarından yola çıkıyor “Çocuklar ve Adresler”. Yıldızları yere düşüren bir sürgünün sonrasında, vefanın, dostluğun ve sevginin, yaşadığımız coğrafyanın saf acılarından geçerek büyüyen bir çocuğun ruhunda yarattığı derinliğin hikâyesini anlatıyor... Bir öğretmenin gösterdiği yakınlıkla tüm yanlış öğretilenlere, bir arkadaşın hissettirdiği sıcaklıkla da sevmeye dair tüm sorulara nasıl içten bir cevap verilebileceğini de gösteriyor...

Kaybolmuş adreslerden kalbin tükenmeyen hafızasına, acıdan umuda, insandan insanlığa uzanan bu hikâyeyi okurken, Yılmaz Odabaşı’nın şiirsel anlatımından ve ustaca kurgusundan etkilenecek, buruk ama umut dolu bir yolculuğa çıkacaksınız..
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  85
 • ISBN:
  6055395438
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Ayten Ernaz Tiryaki 
18 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şiir gibi yazılmış, şiir tadında bir kitap. Bir çocuğun iç dünyası; acıları, kaygıları, sevinçleri, hayata bakışı ancak bu kadar güzel ve gerçekçi anlatılırdı.

Kitaptan 3 Alıntı

Ce-mâ 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Üzülmek gerek, kuşlar gibi dışarda üşüyen insanları düşünüp onlar için üzülmek gerek!

Çocuklar ve Adresler, Yılmaz OdabaşıÇocuklar ve Adresler, Yılmaz Odabaşı
İsmet idem 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dışarda ki uğultuda yaşanan mağlubiyetlerin bütün hıncını,aynı sevinçlere,kederlere ve bir yastıkta aynı gecelere birlikte baş koydukları kadınlardan çıkarabiliyorlardı yenik babalar.

Çocuklar ve Adresler, Yılmaz Odabaşı (Sayfa 65)Çocuklar ve Adresler, Yılmaz Odabaşı (Sayfa 65)
Ayten Ernaz Tiryaki 
18 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her geçen gün daha iyi anladım: Her insanın payına bir yalnızlık düşermiş, ama bazı yalnızlıklar birden çok insana. ...En büyük yalnızlıklar ise adresini kaybetmiş çocuklara. ...

Çocuklar ve Adresler, Yılmaz OdabaşıÇocuklar ve Adresler, Yılmaz Odabaşı