Çocuklara Söz Geçirme Sanatı

8,1/10  (17 Oy) · 
56 okunma  · 
18 beğeni  · 
927 gösterim
Arabanızla büyük ve kalabalık bir şehrin sokaklarında seyahat ettiğinizi, daha önce hiç gitmediğiniz bir adresi bulmaya çalıştığınızı, ancak kavşaklarda ve dönemeçlerde hiç levha bulunmadığı düşünün.
Aradığınız adresi bulmak için kim bilir kaç kez yanlış yola girer, kaç kez kaza atlatırsınız.
Doğru ve kabul edilebilir davranışları öğrenmeye çalışan çocuklar için de durum aynıdır.
Koyduğunuz sınırlar yol gösteren levhalar gibidir. Sınırlar, sanıldığı gibi, çocukların haklarını kısıtlamak, onlara baskı uygulamak değildir.
Sınırlar, çocuklara korundukları, güvende oldukları ve değer verildikleri duygusu kazandırır.
Aile içi kurallara uymalarını, işbirliği yapmalarını, otoriteye saygı duymalarını sağlar.
Sorumluluk kazandırır.
Sınırlar, onaylanan davranışları tanımlayan, çocuğa hatalı davranışlarını düzeltme fırsatı veren eğitici ve öğretici bir etkiye sahiptir.
Bu kitap çocuklara nasıl doğru sınırlar koyacağınızı, bağırmadan, sinirlenmeden, ceza vermeden nasıl söz geçireceğinizi anlatmaya çalışacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  223
 • ISBN:
  9752611603
 • Yayınevi:
  Zafer Yayın Evi
 • Kitabın Türü:
Ezgi Çakmak 
17 Şub 23:50 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Ebeveynler ve çocuk gelişim öğrencileri için güzel bir kitap olmuş. Aynı zamanda kitabın içinde çok güzel örnekler verilerek uygun ve doğru çözümler sayesinde çocuğa yaklaşımlar gösterilmiş.

Dilek BALCISOY 
02 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çocuğunuzla aranızdaki bağları güçlendirmek istiyorsanız okumalısınız diyebileceğim bir kitap. Uygulama kısmı biraz sıkıntılı olsada deneyin derim çocuklarınız varsa :)

Hem anne babalar hem de eğitimciler için kaynak bir kitap olmuş.Ben hem çocuklarımı hem öğrencilerimi düşünerek okudum.Umarim farkına vardığım noktalarda kitaptan edindiğim bilgileri uygulamakta zorlanmam.

Semiha E. 
16 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Anlatılanlar, örneklemeler güzel ama maalesef o iş öyle kitaplarda yazıldığı gibi olmuyor. Bir çok şeyi denesem de aile, kültür, aile büyüklerinin etkisi vs vs herşey etken faktör. Bazı kısımlarını biraz abartılı bulsam da, içinde uygulanabilecek güzel çözümlerde var.

Burcu Yenidoğan 
30 Ara 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · Puan vermedi

Çocuk eğitimi hakkında , anlatımı bolca örnek olayla desteklenmiş, okunması gayet kolay olan bir kitap. Her konunun örnek olaylarla desteklenmesi kitabın en çok hoşuma giden tarafı olmuştur. Ara ara ele alınıp hatırlanması gerekir diye düşünüyorum.