Giriş Yap

Daha İyi Günlerim Olmuştu

9.610 üzerinden
11 Puan · 10 İnceleme
272 syf.
·
15 saatte okudu
·
Beğendi
·
9/10 puan
Doruk Kirezci - Daha İyi Günlerim Olmuştu
Selamm ‍️ Bugün sizlere sevgili
Doruk Kirezci
'nin yazmış olduğu Daha İyi Günlerim Olmuştu kitabıyla geldim. Yazarla tanışma kitabım oldu ve kalemi kurgusu oldukça güzel. Okurken olaylar sizi âdeta içine çekiyor bu yüzden de heyecanı, aksiyonu ve merakı hiç dinmedi kitabın.. Sizi asla sıkmayan bir roman, psikoloji ağırlıklı olsada akıcı olay örgüsü sayesinde severek okudum.. Yazarın diğer kitaplarını da merak ettim ilk fırsatta o kitaplarına da bakacağım. Hasan'ın bu zorlu mücadelesine tanıklık etmek istiyorsanız, okumanızı Tavsiye ederim.. Bir operasyonda iki bacağını ve silah arkadaşlarını kaybeden Üsteğmen Hasan Bozok, yaşadığı travma ve gördüğü işkencelerin beyninde yarattığı hasardan dolayı hafızasını kaybeder. Yaşamını deneysel protez bacaklarıyla ve anti-psikotik ilaçlarla devam ettirmek zorundadır artık. Doktoru ona şiddetten uzak yeni bir hayata başlamasını önerir. Bu öneriyi dinleyip Bursa’da tekstil işi yapan kuzeni Bülent’in yanına giden Hasan, hayatın kendi için hazırladığı plandan habersizdir. Sakin ve huzurlu bir hayata başlangıç yaptığını zannederken kuzeninin bulaştığı kirli ve tehlikeli işlerde uluslararası bir mafya örgütünün tehditlerine karşı kuzenini korumaya çalışırken bulur kendini. Hasan gemileri yakar, ne de olsa artık kaybedecek hiçbir şeyi kalmamıştır. Mafyayla mücadele ederken ortaya çıkan ilişki ağında geçmişin soru işaretleri de birer birer aydınlığa kavuşacaktır.. Ancak erişilen her cevap memnun edebilir mi insanı? Bazen bilmemek daha mı iyidir acaba? Peki Hasan bu cevaplarla ve kendisiyle yüzleşip kendi cehenneminden kurtulabilecek midir?
Daha İyi Günlerim Olmuştu
9.6/10 · 12 okunma
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
272 syf.
·
3 günde okudu
·
Beğendi
·
9/10 puan
kitap yorumu
Daha İyi Günlerim Olmuştu / Müptela Yayınları Kitap öyle duygusaldı ki okuduğum bazı kısımlarda inanın çok üzüldüm Buram buram hissettirdi o duygusal geçişleri. Beklediğimden çok daha kaliteli bir iş çıkarmış yazar bunu da es geçmeyeyim Üsteğmen Hasan Bozok’un hayatını okuyoruz bu kitapta. Büyük bir operasyonda iki bacağını birden kaybeden yaşadığı ağır travmalar sonucunda ilaçlara ve tedavilere mahkum olmuştu. Büyük işkenceler görmüş yaşamının bir kısmı içten içe kendisinden koparılmıştı. Bir yandan hafızasını kaybeden yaşadığı travmanın büyüklüğü de gözünü korkutuyordu. Üstelik bir ailesi vardı annesi kız kardeşi onlara bakarken tüm bu işkencelere mahkum kalması onu aciz hissettirmişti. Artık bunun vermiş olduğu hasarla yaşayacaktı. Ailesini geçmişini bir anda bırakıp kuzeni Bülent’in yanına iş için gitmeye karar vermişti. Zor zamanlarında onu yanına alan Bülent aslında çok farklı kişiliğe sahiptir. Kuzeni Bülent aslında çok farklı bir kişiliği vardır herkesten sakladığı. Zamanla bu durumu öğrenen Üsteğmen Hasan Bozok ne yapacaktı? Bülent’in düzeleceğine inancı var mıydı? Üstelik farkında olduğu bu görünmeyen kişiliğinin farkına varacak mıydı? Yoksa ona bu konuda destek olup onunla bu hayata yolculuk mu edecekti? Cevapları kitabın içerisinde bulabilirsiniz. Kitabı çok beğendim tavsiye de ederim bana göre kitap +16 buna da dikkat edelim
Daha İyi Günlerim Olmuştu
9.6/10 · 12 okunma
·
272 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Üsteğmen Hasan Bozok ve silah arkadaşları, bir operasyona çıkarlar.Çıktıkları bu operasyondan nasıl ki on bir kişi olarak gittiyseler aynı şekilde döneceklerdi. Ne yazık ki düşündükleri gibi olmadı. Üsteğmen Hasan Bozok onlara düzenlenen operasyonda pusuya düşürülür ,arkadaşlarını ,iki bacağını kaybeder ve esir düşer. Günlerce işkence görür, kafasına aldığı ağır darbelerden, yaşadığı travmalardan beyni hasar görür ve hafıza kaybı yaşar. Yaşaması mucizeydi ama yoğun tedavilerden sonra ,protez bacaklarıyla hayata tutunur. Hastaneden çıktıktan sonra bir süre ailesiyle yaşar ama orada rahat değildi, kendini toparlayabilmek, ailesini hatırlayana kadar onlardan uzak kalması gerektiğini düşünür. Kuzeni Bülent 'in yanına Bursa'ya gitmeye karar verir ve yeni hayatına doğru yola çıkar. Huzurlu, sakin bir hayat yaşayacağını zannederken kuzeninin içinde bulunduğu durum onu bambaşka olayların içine çeker. Kitabı okumaya başladığınız andan olaylar başlıyor ve her sayfasını merakla okuyorsunuz. Akıcı bir anlatımla sahip ,etkileyici, sarsıcı,sonu oldukça şaşırtıcı bir hikaye. Yazarın okumuş olduğum ilk kitabı ve kalemini sevdiğimi söylemeliyim. Umarım diğer kitaplarını da okuma fırsatım olur. Bu güzel kitabı okumanızı öneririm.
Daha İyi Günlerim Olmuştu
9.6/10 · 12 okunma
·
272 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap Yorumu//Daha İyi Günlerim Olmuştu-Doruk Kirezci . Bir operasyonda iki bacağını ve silah arkadaşlarını kaybeden Üsteğmen Hasan Bozok, yaşadığı travma ve gördüğü işkencelerin beyninde yarattığı hasardan dolayı hafızasını kaybeder. Yaşamını deneysel protez bacaklarıyla ve antipsikotik ilaçlarla devam ettirmek zorundadır artık. Doktoru ona şiddetten uzak yeni bir hayata başlamasını önerir. Bu öneriyi dinleyip Bursa’da tekstil işi yapan kuzeni Bülent’in yanına giden Hasan, hayatın kendi için hazırladığı plandan habersizdir. . Sakin ve huzurlu bir hayata başlangıç yaptığını zannederken kuzeninin bulaştığı kirli ve tehlikeli işlerde uluslararası bir mafya örgütünün tehditlerine karşı kuzenini korumaya çalışırken bulur kendini. Mafyayla mücadele ederken ortaya çıkan ilişki ağında geçmişin soru işaretleri de birer birer aydınlığa kavuşacaktır. Ancak erişilen her cevap memnun edebilir mi insanı? Bazen bilmemek daha mı iyidir acaba? Peki Hasan bu cevaplarla ve kendisiyle yüzleşip kendi cehenneminden kurtulabilecek midir? . Doruk Kirezci'nin kalemiyle ilk olarak "Biraz Uyusam Düzelirim" kitabıyla tanışmıştım. Sonrasında da kıymetli bir arkadaşım oldu Doruk. Kalemi okurken sizi öyle kendine çekiyor ki hem içtenliği hem akıcılığı ile, bir çırpıda bitirip boşlukta kalıyorsunuz. Hikayeleri hep içinizden, hep bizden. Anlatımı duru. Doruk'un kalemiyle tanışmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz. Başarılı ve kıymetli yazarların top listesinde yer alıyor kesinlikle.
Daha İyi Günlerim Olmuştu
9.6/10 · 12 okunma
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Reklam
·
Reklamlar hakkında