Adı:
Daima Aşk
Baskı tarihi:
Mayıs 2014
Sayfa sayısı:
366
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058537149
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Forever black
Çeviri:
Hanife Albayrak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elf Yayınları
Ellery, sevgilisi ile New York'a taşındığında küçük evlerinde sonsuza kadar mutlu yaşayacaklarını düşünmüştü. Sevgilisinin pılını pırtını toplayıp "biraz zamana ihtiyacı" olduğu için onu terk edeceğini düşünmemişti. Ellery, tek kaldığından ve yalnız olmaktan korktuğundan kendini sanatına ve resimlerini gömmüştü... ta kibir gece gizemli, sarhoş bir yabancının evine sağ salim gitmesine yardım edene dek. Bu gizemli yabancının CEO ve milyoner Connor Black'ten başkası olmadığını bilemezdi. Connor Black ertesi sabah Ellery'yi kendi mutfağında bulduğunda ve onun yatıya kalanlar hakkındaki ilk kuralını bozduğunu sandığında Ellery'nin sadece inatçılığı ve meydan okuması değil, iyi yüreği de ilgisini cezbetmişti. Connor Black, duygusal olarak yıkılmış ve yıpranmıştı, yaşadığı kişisel bir trajediden dolayı asla sevmemeye ve aşık olmamaya yemin etmişti... ta ki Ellery Lane kazayla hayatına girene dek. Görüşmeye başladıktan ve Eller yona kendi dünyasını gösterdikten sonra Connor bir şey hissetmeye ve daha önce varlığından bile habersiz olduğu duygular hissetmeye başlar. Connor Black ve onun kadınları kötüye kullandığına dair söylentilere ve uyarılara rağmen Ellery kendini onun dünyasına çekilirken bulur. Eller yasla birlikte olamayacaklarını biliyordur çünkü Connor'ı sonsuza dek duygusal olarak yok edebilecek derinbir sır saklıyordur. Connor ve Ellery'nin cesaret, sevgi ve güç yolculuğunda onlara katılın. Bunlar onları kurtarmaya yetecek mi?
(Tanıtım Bülteninden)
Kitabın başlarında her ne kadar da Elli Tonu - bknz. Ceo , adamın soyadı Black ? , dominant, tek gecelik playboyumuz, ikili ilişki problemleri felan filan ... - olayına girdik aha desem de her sakallı dedemiz değil deyip kendini ayrı rafa kaldırdı kitap kendisini. Gerçi adamın baskın olmaya çalışmaları çok zoraki geldi böyle yakıştıramadım, karaktere uyduramadım nedense.
Yalnızlıktan korkan kendi halinde sanatkar kızımız da baya samimi ama bi olaylar var ki aman yani ayık olun.
Epeydir ağladığım bir kitap okumadım da bu beni ezdi geçti. Neden ? Hassas olduğum yerden vurdu, herkesi ben gibi etkilenmeyecektir belki de takılmayın bu kısma. Keyifli okumalar...
366 syf.
·8/10
Ellery belirli bir nedenden ötürü yalnız kalmaktan korkan, "hayat dolu", iyiliksever ve hemen kanınızın ısınacağı bir karakter. Connor ise 30 yaşında başarılı bir Ceo, kadınları sadece zevki için kullanan bir karakter. Ellery'nin iyilik dolu kalbi sayesinde olur tanışmaları. Şimdi gelelim benim yorumuma. Kitabı okurken oradan buradan esintiler geliyor kulaklarınıza. Bir Gabriel (Sylvian Reynard) geliyor gözünüzün önüne, bir Sweet November filmi geliyor. Hee iyiki sonu yıkmıyor bizi Gülmek :) Tatlı Bela gibi zemini arkadaşlıkla oluşması ilişkinin daha da sağlam olmasını sağladığını düşünüyorum. Ellery, 23 yaşında olmasına rağmen o yaşına kadar başına gelen tüm olumsuzluklardan kendini kurtarması güçlü bir karakteri olduğunu gösteriyor. Mesela bir yağmur sahnesi var, orada Ellery'nin söylediği bir şey mahvetti beni. Yazarı sevdim, yazım stili hoşuma gitti. Serinin diğer kitaplarını da eminim okurum. Ama sevgili Elf yayınları bastıkları kitapların kapaklarına daha çok özen gösterse keşke. Yani kitabın kapağını gören korsan kitap sanır. Baskı o kadar kötüydü maalesef :/ Tavsiye ederim, ben 2 saat gibi bir sürede bitirdim.

“Infinity is forever, and that is what you are to me, you are my forever Mr. Black.”
He kissed my lips, “There's no limit to what I wouldn't do for you. Just ask and it will be done, no matter the sacrifice.”

Serinin Diğer Kitapları;

1. Forever Black - Daima Aşk
2. Forever You - İlk kitabın Connor'ın gözünden anlatımı
3. Forever Us
4. Collin
5. A Forever Family

I laughed, “I’m already sick, what’s the difference?”
He stared down at me with a strange look on his face and did something I never thought Connor Black would do. He laid down beside me and looked up at the sky. I looked over at him as he struggled to keep his eyes open as the rain pelted him in the face; a small smile crossed my lips.
“Why are you doing this?” he asked as he turned and looked at me.
“Cause I can lay here and no one will know I’m crying.”

“I could never understand my purpose in this world. I have had nothing but pain and loss my whole life. But now I know why god saved me the first time. It was
so I could find you. Then he saved me the second time so I could love you forever. This house is perfect; you are perfect and no one will ever take that away from us.
Our love is infinite and I’m going to spend the rest of my life showing you.”
 • Kaç Benimle
  6.6/10 (29 Oy)18 beğeni113 okunma1 alıntı1.987 gösterim
 • Sana Kapıldım
  6.0/10 (29 Oy)10 beğeni109 okunma1 alıntı2.298 gösterim
 • Sıcak
  6.1/10 (45 Oy)24 beğeni148 okunma2.054 gösterim
 • Savaş Benimle
  6.4/10 (30 Oy)15 beğeni111 okunma1 alıntı3.006 gösterim
 • İlk Defa
  7.0/10 (41 Oy)23 beğeni147 okunma8 alıntı2.028 gösterim
 • Ateş
  6.7/10 (39 Oy)22 beğeni124 okunma2 alıntı2.483 gösterim
 • Yerde
  5.6/10 (41 Oy)22 beğeni141 okunma51 alıntı1.463 gösterim
 • Yaralı
  6.4/10 (35 Oy)17 beğeni93 okunma10 alıntı2.146 gösterim
 • Sınırları Zorlamak
  7.6/10 (32 Oy)25 beğeni97 okunma2 alıntı2.323 gösterim
 • Acıtan Güzellik
  7.0/10 (41 Oy)14 beğeni116 okunma3 alıntı2.011 gösterim
366 syf.
·6/10
Klasik romantik kitaplardan zengin yakışıklı ceo ve temiz saf güzel kızımızın hikayesi. Anlatım basit bence bu basit anlatımdan dolayı sanırım kitap çok hızlı akıyor ama daha iyi yazılabilirmiş bence birde bu kitap trilogy yapılmış gereksiz uzatılmış bence. Birde adamın sakladığı sır çok önemli bir sır gibi insanı merak ettiriyor ama sonra fıs çıkıyor bence.
366 syf.
·Beğendi·6/10
Daima Aşk'ın klasik bir konusu var maalesef... Çapkın, kesinlikle kadınlarla cinsellik dışında bir ilişki yaşamayan, çok zengin, şirket CEO'su Connor Black'in bizim fazla yardımsever kızımız Ellery'le barda karşılaşması sonucu hikayemiz başlıyor. Ellery kızımız pek yardımsever... Connor sarhoş olunca onu evine bırakmayı kendine görev ediniyor, yatağına bile yatırıyor. Gece uyuyakalınca da sabah karşılaşmak zorunda kalıyorlar. Fazla bilgi vermek istemiyorum kitap hakkında ama kızımızın öyle bir sorunu var ki off...

Kanser hastalığına karşı aşırı hassasiyetim nedeniyle tedavi kısımlarının anlatıldığı yerler bana çok ağır geldi. Bazı insanlara o sahneler kısa gelmiş olabilir ama kemoterapi yerleri çok feciydi benim için... Konuyu ayrıntılı bilsem kesinlikle okumazdım. Bir kere kitaba başlayınca da bitirmeden rahat edemedim. Mecburen okudum desem yeridir. Hatta o sırada devam kitaplarından habersiz olduğumdan sonu konusunda endişelerim bile oluştu. Eyvahh dedim ya kötü biterse! Ama en sevmediğim şey oldu, hoplaya zıplaya mutlu son yaptık. O kadar acı çeke çeke tedavi yerlerini, ayrılıp barışmalarını okudum ama bir evlenme anı, hamilelik süreci kısacık sahnelerle geçti. Bana da yazık yahu...

Kısacası ortalama bir kitaptı. Serinin devamı bir de olayların Connor'ın gözünden anlatılmasıyla devam ediyor. 3.kitapta da ebeveynlik anları anlatılıyor galiba... 4. kitapta da hikaye oğulları Collin ile devam ediyor. Yazar yazdıkça yazmış maşallah, karakterlerden kopamamış bir türlü... Herkese iyi okumalar :)
366 syf.
·1/10
bu kitap hakkında aşırı derecede konuşasım var.
şimdi Ellery adında karakterimiz önce buzlar kraliçesi gibi tanıtılmış ardından yaşama pıtırcığı çıkmış; Connor karakterimiz ise sert, duygusuz bir karakter olarak anlatılıp bir kaç sayfa sonra yumuş kalpli biri çıktı. Sadece soruyorum: Neden?
kitap genel olarak şey gibiydi yazar olurda başka roman yazamazsam her şey bu kitapta olsun da içim rahat etsin çünkü kitapta yok yok. kaçmalar, hastalık, aldatmasımsı bir olay, evlilik..
hasta olduğu kısımları ağlayarak okudum orası ayrı ama çok karambole getirilmiş gibiydi.
onun haricinde kitapta akıcılık yoktu okuyumda bitsin kafasında okudum kitabı yoksa çekilecek dert değil.
kitaba puanım: 2/5⭐
Bir noktadan sonra bazı insanların kalbinde kalabildiğini ama hayatında kalamayacağını anladım.
"Bir noktadan sonra bazı insanların kalbinde kalabildiğini ama hayatında kalamayacağını anladım. Bu da benim seni kalbimde tutma şeklim."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Daima Aşk
Baskı tarihi:
Mayıs 2014
Sayfa sayısı:
366
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058537149
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Forever black
Çeviri:
Hanife Albayrak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elf Yayınları
Ellery, sevgilisi ile New York'a taşındığında küçük evlerinde sonsuza kadar mutlu yaşayacaklarını düşünmüştü. Sevgilisinin pılını pırtını toplayıp "biraz zamana ihtiyacı" olduğu için onu terk edeceğini düşünmemişti. Ellery, tek kaldığından ve yalnız olmaktan korktuğundan kendini sanatına ve resimlerini gömmüştü... ta kibir gece gizemli, sarhoş bir yabancının evine sağ salim gitmesine yardım edene dek. Bu gizemli yabancının CEO ve milyoner Connor Black'ten başkası olmadığını bilemezdi. Connor Black ertesi sabah Ellery'yi kendi mutfağında bulduğunda ve onun yatıya kalanlar hakkındaki ilk kuralını bozduğunu sandığında Ellery'nin sadece inatçılığı ve meydan okuması değil, iyi yüreği de ilgisini cezbetmişti. Connor Black, duygusal olarak yıkılmış ve yıpranmıştı, yaşadığı kişisel bir trajediden dolayı asla sevmemeye ve aşık olmamaya yemin etmişti... ta ki Ellery Lane kazayla hayatına girene dek. Görüşmeye başladıktan ve Eller yona kendi dünyasını gösterdikten sonra Connor bir şey hissetmeye ve daha önce varlığından bile habersiz olduğu duygular hissetmeye başlar. Connor Black ve onun kadınları kötüye kullandığına dair söylentilere ve uyarılara rağmen Ellery kendini onun dünyasına çekilirken bulur. Eller yasla birlikte olamayacaklarını biliyordur çünkü Connor'ı sonsuza dek duygusal olarak yok edebilecek derinbir sır saklıyordur. Connor ve Ellery'nin cesaret, sevgi ve güç yolculuğunda onlara katılın. Bunlar onları kurtarmaya yetecek mi?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 103 okur

 • Nadie
 • Rüzgar Kitapçı
 • Ece G
 • Bubu
 • BİLGE ÖGETÜRK
 • Sevda ALTUNTAŞ
 • 1HEROSHAN-HİSTORY MASTERPİECE-TAŞADAM HEYKELBEY
 • Neslihan
 • Betül sezer
 • Hypnos

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%25.5
25-34 Yaş
%47.1
35-44 Yaş
%17.6
45-54 Yaş
%7.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%14.3 (4)
9
%14.3 (4)
8
%21.4 (6)
7
%14.3 (4)
6
%14.3 (4)
5
%0
4
%3.6 (1)
3
%7.1 (2)
2
%3.6 (1)
1
%7.1 (2)