Darboğaz Harry Bosch Serisi 10

8,5/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
517 gösterim
FBI ajanı Rachel Walling’in yıllarca bir kabus gibi beklediği telefon nihayet gelir: Şair geri dönmüştür. Ajan Rachel, cinayetlerinin her birini bir mısra ile ören bu seri katilin izini sürmektedir ve kendini şair olarak adlandıran cani Robert Backus’u asla unutmamıştır. Backus da onu… Öte yandan Los Angeles polisinden emekli Harry Bosch’a da bir telefon gelir. Birlikte çalıştığı eski bir arkadaşının eşi olan kadın, kocasının ölümünün doğal olmadığından kuşkulanmaktadır. Harry Bosch ile Rachel Walling’in yolları belirli bir aşamada kesişecek, böylece Los Angeles tarihinin en acımasız ve kurnaz katilinin izinde soluk soluğa bir takip başlayacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2006
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789751410856
 • Orijinal Adı:
  The Narrows
 • Çeviri:
  Leyla Özcengiz
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
İlhan DALKIRAN 
07 Tem 12:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şairin geri döneceği romanın sonunda çok belliydi. Böyle güzel bir roman için iyi ki de dönmüş diyorum kendi adına. Connelly en iyi polisiye yazarlarından yapan bir numaralı husus bence kurguyu mükemmel oluşturması. Hatta romanlar arasındaki bağlantıyı da o kadar güzel sağlıyor ki herhalde birkaç kitabın kurgusunu birlikte oluşturup öyle yazıyor.
Beni romanda en çok şaşırtan bölümlerden biri de Terry McCaleb ile ilgili olandı.
Son olarak "Şair" ve "Kan Bağı" romanlarını okumadıysanız bu kitabı okumayın. Bir üçleme gibi düşünerek en sona "Darboğaz"ı bırakın.

Uğur D. 
 27 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Günümüzde en iyi polisiye yazarı kim diye sorsalar düşünmeden vereceğim tek cevap Michael Connelly'dir. Dan Brown ile kıyaslanması hem tarz hem de kalite olarak son derece yanlış olan, hiçbir şekilde de yavan olmayan bence çok sağlam bir roman.

Kitaptan 1 Alıntı

İlhan DALKIRAN 
07 Tem 12:30 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bütün kent aynı prensip üzerine kurulmuştu, ihtiras kentinde zarları yuvarlıyor, neyi hak ediyorsan onu alıyordun.

Darboğaz, Michael ConnellyDarboğaz, Michael Connelly