Davam (Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım)

·
Okunma
·
Beğeni
·
17494
Gösterim
Adı:
Davam
Alt başlık:
Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım
Baskı tarihi:
Ekim 2017
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058562516
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mgv Yayınları
Baskılar:
Davam
Davam
Bizim davamız İslam'dır. Gayemiz Allah'ın rızasını kazanmaktır. Hedefimiz Hak nizanı hakim kılmaktır. Arzumu tüm insalığın saadetidir. Yolumuz cihattır. Yolumuz ikna metodudur. İnsanlığın kurtuluşu ancak islam ile mümkündür. İslam ise Allah yapısıdır. Dolayısıyla mükemmeldir. Eksiklik ve fazlalık kabul etmez. Bu dava için çalışmak herkese nasip olmaz. İster gecenizi gündüzünüze katıp çalışın, ister yan gelip yatın, Bu hak davanın başarısını ne birgün öne alabilirsiniz nede geciktirebilirsiniz. Bütün mesele bu şerefli davada nasıl bir imtihan vereceğimizdir.
272 syf.
·10/10
Necmettin Erbakan siyasi kişiliği kadar bilimsel kişiliği de güçlü biri. Okuduğu okullardaki başarısı bunun en yalın örneği. Kitapta ciddi tespitler var. En dikkatimi çeken yer havada sürtünmesi düşük maddelerden füze kalkanı yapma fikriydi. İlk yerli motorumuz, leopar tank, kadınların çalışma hayatındaki yeri gibi birçok ilgi çekici konu mevcut...

Keyifli okumalar diler, böyle güzel bir mecrayı bizlere sunduğu için 1K ekibine teşekkür ederim.
272 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Her müslüman gencin okumasının gerektiğini düşünüyorum. İçinde çok değerli bilgiler bulunduran bir eser. Siyonizmi Emperyalizmi gayet açık ve amaçlarının neler olduğunu anlatmış olan bir eser. Bir dava adamı olan Necmettin Erbakan'ın da bu kitapla daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Siyasi bir kitap olmakla birlikte siyaset yapmayı sevmiyorum diyenler için şu dipnotu düşmek isterim eğer biz siyasetten anlamaz ve siyaset içinde olmaz isek siyasetten anlayan başkaları bizleri yönetir bu düşünce ile hareket edip hayatımıza devam etmeliyiz. Küresel olarak yada direkt bizim üzerimize oynanan oyunların farkında olmamız dileğiyle. Okuyacaklara şimdiden iyi okumalar :)
272 syf.
·9/10
Necmettin Erbakan Hocanın bu davada nasıl canla başla çalıştığını, bir an bile ümitsizliğe düşmeyip, her adımını Allah rızası için attığını görmek, küresel güçlerle mücadelesini iyi anlamak için mutlaka okunmalı. Kitapta tarihsel olayların arka planı anlatılıyor, Türkiye'nin gelişmesini önlemek için yapılan komploları, olayların perde arkasındaki gizli güçleri insanın gözlerinin önüne seriyor. Hem de dava nedir, neyin davası yapılmalı açık ve akıcı bir dille anlatılmış .
Kitaptaki bir cümle beni çok etkiledi
"Ne yaptıysam Allah rızası için yaptım"
Allah hepimize bu şuuru ve bilinci versin.
Her hedefi olan gencin tekrar tekrar okuması gereken bir kitap.
Allah Erbakan Hocadan razı olsun..
272 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Ben bu kitap için,Necip Fazıl'ın bir sözünün ( az ve öz bir ifadeyle ) uygun olacağını düşünüyorum. “Abdülhamid'i anlamak her şeyi anlamak olacaktır!”
dediği gibi,evet,Erbakan'ı anlamak her şeyi anlamaktır..!

İşte bu nedenle,bir dava adamı olan " Erbakan " hakkında yorum yazmak beni aşıyor.

Bu kitap neyi anlatıyor,derseniz.Bana sanki bir ansiklopedi gibi geldi.İçinde deyim yerindeyse yok yok.( Din,Tarih,Ekonomi,Ahlak,Eğitim,Sanayi...)

Tavsiye ( özellikle gençlere ) eder, iyi okumalar dilerim.
272 syf.
·3 günde·10/10
Siyasetçi olarak hafızalara kazınmış Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın bu kitabını okuduktan sonra bilim dünyasına katkıları olduğunu öğreniyorsun.Birçok keşfin batı dünyasından günümüze geldiğini sandığımız fakat aslında Müslüman ve Türk bilim insanlarının mucidi olduğunu öğrendiğimiz bu kitap bize özgüven kazandırma noktasında yardımcı olacaktır.

Gerçekten çok güzel ve okuyucuyu harekete geçmeye yönlendiren günümüz ideolojik sistemlerinin temellendirmesini tarihsel yönleriyle ele alan ve bunu da islami düşünce sistemiyle harmanlayan harikulade düşünce sistemini içinde barındırıyor.

Her konuda değer katabilecek ve siyasetten, ekonomiye ve tekniğe birçok alan da bilgi sahibi olabileceğiniz ülkemiz için çok önemli bir şahsiyetin görüşlerini içeren başucu kitabı da denilebilir.
272 syf.
·2 günde
"Ben bu mücadeleyi ikbal , makam, şöhret veya seçimlerde oy versinler diye yapmadım. Ne yaptıysam Allah rızası için yaptım " Evet gerçek davasını Türkiyenin geçirdiği süreci çok güzel aktarılmıştır. Rabbim O'na rahmet eylesin. Şimdi anlıyorum Sizi hocam . Evet yeni döneme yeni fetihler lazım. Şerefli milletin tarihi şerefle fetihler yapmalı. Bu da ancak Islamla olur. Yeni çağa Ahlak , inanç , sanayi ve gelişim olmalı bu da okumakla ve hayatta geçirmekle olunur. Ekonomi okuyan birey olarak bana Açık pazarı öyle ogretmediler mezun olduktan sonra anladım . Dış devletler sadece ekonomiyi sağlamak için değil inancımızı da açık pazar haline getiriyorlar. Zulüm, haksızlığı inananların çalışmasıyla yok olacaktır Dünyanın gerçek efendileri Fakirliği yok etmek için uğraş vermezler.Somurge için çalışırlar. Ve islam dini fakir bir din değildir.Zafer çalışmakla cihatla olur. Ve asıl mesut olanlar bunlardır. Ve herkesin davasında Islam buna bağlı olarak eğitim çalışmalı.iyi bir Türkiye için inançlı gençler, inanılan çalışmalar ve şuurlu beyinlere ihtiyaç vardır. Bu hedefin delisi olunmalı ki başarı elde edilebilsin. Bir kere daha şükür düştü dile. Şahsen derim ki bir müslüman bayan inançlı bayan , iyi bir ekonomist iyi birer ilahiyatçı iyi birer eğitimci olmalı gelecek nesiller için. Iyi gelecek nesiller için uğraş veriyoruzdur.Insallah. güzel bir kitap. Rabbim size rahmet eylesin insallah....
272 syf.
Bütün mesele bu şerefli davada nasıl bir imtihan vereceğimizdir. Hayatını Hakk'a ve halka adamış kıymeti çok bilinmeyen bir dava adamı... Okudukça insanı hayrete düşüren gerçekler... Davamız bir yolumuz bir..Kıymetli gençler diye sesleniyosun ya onlardan olabilme duasıyla. Mekanın cennet olsun hocam.
272 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bayağı bir zamandır merak ettiğim, okumaya niyetli olduğum bu kitabı bir yarışma vesilesi ile elime aldım. Oysa sayfalar ilerlerken bu kitabı çok önce okumuş içindeki davadan kazandıklarımı çevremde paylaşıyor olmam gerektiğini fark ettim.

Milli Sanayi ve Milli Şuur davası bence çok önemli iki husustur. Bunlara ulaşmak için ister Adil Düzen ister başka yöntemler uygulayın, sonuçta bu iki hususa ulaşacaksanız bence davanız Haktır.

Rahmetli Erbakan bu kitapta herkesin anlayacağı sadelikte davasını anlatıyor. Tekrara düşmeden yalın ve akıcı bir şekilde anlatımıyla hiç sıkılmadan benim gibi iki gün de okuyabilirsiniz.
272 syf.
·8/10
"Mesele şeftali yerine, motor üretmek istememizdi"...Bu söz Erbakanıda kitabıda özetler aslında.

Tüm siyasi ideolojilerin ötesinde söylüyorum. Herşeyden Önce Erbakan bir fikir adamıdır ilim adamıdır. Almanya'da Leopard tankı üretiminde çok önemli mühendislik katkıları olan bildiğim kadarıyla kendisinin İTÜ mezuniyet başarı puanına hala ulaşılamamış bir dahi. Kitaba gelince Aslında kitap bir siyasi kitap gibi durabilir lakin özünü yakalayan için pek çok toplumun kim tarafından neden geri bırakıldığının bir anatomisi niteliğindedir. Erbakan Türkiye'de kurmaya çabaladığı Motor fabrikası sürecinde başına gelenleride anlattığı bu kitapta Aslında Türkiye özelinde küresel bir sermaye gücünün nasıl toplumların boyunlarına kement attığını çok hazin şekilde anlatır.Hele ki dolar($)'ın küresel sermaye tarafından nasıl bir araç olarak kullanıldığına dair yaptığı tasvir insanı aydınlanma çağına sokar
272 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Şu an bitirdim. Hissettiklerimi, hissettirdiklerini anlatabilir miyim, incelemeye dökebilir miyim bilmiyorum. Bir insanı tanımak ve fikir dünyasını anlayabilmek için biyografilerden ziyade eserlerine bakmak lazım. Erbakan Hoca ile ilgili hep iyi şeyler duydum ancak O’nu şimdi tanıdım. Ne kadar az şey söylenmiş onun için ne kadar az şey yazılmış. Nasıl bir iman, nasıl bir aşk ve vecd, nasıl bir zeka, nasıl bir dahi, nasıl bir önder, nasıl bir siyaset adamı... Daha sayamayacağım özelliklere sahip firaset sahibi, mükemmel bir şahsiyet. Heyacanını iliklerime kadar hissettim. Nasıl bir genç olmalıyım neler yapmalıyım iyice öğrendim. Ülkü edindim. Fark ettim. Siz de zerre kadar da olsa insanlığa hizmet etmek isterseniz, alıp okuyun derim. Ve şuan yapılan bir çok uygulamanın fikir sahibi Necmettin ERBAKAN Hoca imiş. O söylemiş şimdi yapılıyor.
272 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Necmettin Erbakan kitabında sadece siyaset hayatını değil aynı zamanda İslamı ve Peygamber Efendimiz(S.A.V)de anlatıyor. Müslüman bir gencin nasıl davranması gerektiğinden tutun da dünyadaki gizli örgütlere kadar birçok durumun bahsedildiği bir kitap. Düşünceleriyle, yeni fikirleriyle, yapmak istediği ve özellikle kurmak istediği o adil dünya düzeniyle gönülleri fetheden bir dava adamı Necmettin Erbakan. Eğer ki Necmettin Erbakan'ı tanımak ve anlamak gibi bir istediğiniz varsa - ki benim fikrime göre mutlaka olmalı- kesinlikle okumanız gereken bir kitap. Şimdiden okuyacak bütün herkese iyi okumalar.
280 syf.
·Beğendi·10/10
Başlangıçta sadece siyasi mesajlar vereceğini düşünerek başladığım kitap, içerisinde barındırdığı birbirinden farklı ama kesinlikle bağlantılı olan konu başlıklarıyla birçok alanda ufkumu açtı. Önemli bulduğum yerlerin altını çizerken, neredeyse kitapta çizilmedik cümle bırakmadığımı fark ettim. Okumadan geçmeyin derim...
Eğer Türk ile Kürt’ü ayırırsanız, ne Türk kalır ne de Kürt. Eğer Çanakkale misali birleştirirseniz, ne İngiliz kalır ne de Fransız...
Müslümanlıkta kadın çalışabilir ve ekonomik hayatta bir unsur olabilir. Kadın, müslümanlıkta aynen erkek gibi ilimle, ibadetle mükellef tutulmuştur. Cenabı Hakk insanları kadın, erkek, siyah, beyaz diye ayırmıyor. Kimin Allah'tan korkusu en fazla ise insanların içerisinde en Faziletlisi odur, diyor. Herhalde kadının erkeğe, erkeğin kadına Allah indinde hiçbir üstünlüğü söz konusu değildir. Toplum içerisinde Müslümanlık kadına onun yaratılışına uygun görevler vermiştir. Hiçbir zaman onu ne Doğu'daki ne de Batı'daki zoraki çalışma sistemlerine mecbur bırakmıştır.
Necmettin Erbakan
Sayfa 85 - Mgv yayınları
Aynı milletin çocukları arasında görüş farklılıkları, fikir farklılıkları olabilir, fakat bu hiçbir zaman suçlamanın, ayrımcılığın, bölücülüğün sebebi olmamalıdır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Davam
Alt başlık:
Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım
Baskı tarihi:
Ekim 2017
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058562516
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mgv Yayınları
Baskılar:
Davam
Davam
Bizim davamız İslam'dır. Gayemiz Allah'ın rızasını kazanmaktır. Hedefimiz Hak nizanı hakim kılmaktır. Arzumu tüm insalığın saadetidir. Yolumuz cihattır. Yolumuz ikna metodudur. İnsanlığın kurtuluşu ancak islam ile mümkündür. İslam ise Allah yapısıdır. Dolayısıyla mükemmeldir. Eksiklik ve fazlalık kabul etmez. Bu dava için çalışmak herkese nasip olmaz. İster gecenizi gündüzünüze katıp çalışın, ister yan gelip yatın, Bu hak davanın başarısını ne birgün öne alabilirsiniz nede geciktirebilirsiniz. Bütün mesele bu şerefli davada nasıl bir imtihan vereceğimizdir.

Kitabı okuyanlar 1.664 okur

  • Nazlı Biçer
  • Said
  • Duru Uçar
  • Rabia
  • Tuna Cinsoy
  • Fatma Yıldız
  • Aykut pektaş
  • Merve
  • Nurefşan Yağmur
  • Hilal Gülşen

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%28 (182)
9
%4.6 (30)
8
%2.8 (18)
7
%1.2 (8)
6
%0.6 (4)
5
%0.2 (1)
4
%0.3 (2)
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları