Davam (Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım)

·
Okunma
·
Beğeni
·
7.502
Gösterim
Adı:
Davam
Alt başlık:
Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
ISBN:
6058562516
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Baskılar:
Davam
Davam
Türkiye'nin ilk yerli motor fabrikasını kurarken hangi esrarengiz olaylar yaşandı!
Almanya'daki ünlü Kürhaus Oteli'nde yapılan çok gizli toplantıya nasıl katıldı?
Bu esrarengiz toplantıda konuşulanları duyunca hangi kararı aldı! Sovyetler yıkıldıktan hemen sonra, dönemin Rus Büyükelçisi Albert Çernişev Erbakan'dan ne istedi! Erbakan, Ankara'daki elçilikte üç gün boyunca Ruslara ne anlattı?
Bir bayram sabahı asılan Saddam Hüseyin ile, Bağdat'taki Başkanlık Sarayı'nın avizeli salonunda ne konuştular? Saddam'a hangi tavsiyede bulundu?
1974 Barış Harekatı sırasında, Erbakan'a, "Kıbrıs'a gerekirse kayıkla çıkarım” diyen komutan kimdi? Amerikan Savaş Gemisine davet edilen Refah Partili milletvekillerine hangi gösteri yapıldı! Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile 4 saat boyunca ne konuştu? 96 Yaşındaki yaşlı Kırgız'ı ağlatan olay neydi?
Hepsi ve çok daha fazlası, DAVAM'da…
Her müslüman gencin okumasının gerektiğini düşünüyorum. İçinde çok değerli bilgiler bulunduran bir eser. Siyonizmi Emperyalizmi gayet açık ve amaçlarının neler olduğunu anlatmış olan bir eser. Bir dava adamı olan Necmettin Erbakan'ın da bu kitapla daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Siyasi bir kitap olmakla birlikte siyaset yapmayı sevmiyorum diyenler için şu dipnotu düşmek isterim eğer biz siyasetten anlamaz ve siyaset içinde olmaz isek siyasetten anlayan başkaları bizleri yönetir bu düşünce ile hareket edip hayatımıza devam etmeliyiz. Küresel olarak yada direkt bizim üzerimize oynanan oyunların farkında olmamız dileğiyle. Okuyacaklara şimdiden iyi okumalar :)
Necmettin Erbakan Hocanın bu davada nasıl canla başla çalıştığını, bir an bile ümitsizliğe düşmeyip, her adımını Allah rızası için attığını görmek, küresel güçlerle mücadelesini iyi anlamak için mutlaka okunmalı. Kitapta tarihsel olayların arka planı anlatılıyor, Türkiye'nin gelişmesini önlemek için yapılan komploları, olayların perde arkasındaki gizli güçleri insanın gözlerinin önüne seriyor. Hem de dava nedir, neyin davası yapılmalı açık ve akıcı bir dille anlatılmış .
Kitaptaki bir cümle beni çok etkiledi
"Ne yaptıysam Allah rızası için yaptım"
Allah hepimize bu şuuru ve bilinci versin.
Her hedefi olan gencin tekrar tekrar okuması gereken bir kitap.
Allah Erbakan Hocadan razı olsun..
 • Kürk Mantolu Madonna
  8.9/10 (15.303 Oy)19.065 beğeni43.386 okunma3.021 alıntı182.966 gösterim
 • Küçük Prens
  9.0/10 (10.717 Oy)13.417 beğeni34.537 okunma3.414 alıntı146.091 gösterim
 • Dönüşüm
  8.2/10 (8.545 Oy)8.828 beğeni28.709 okunma836 alıntı139.662 gösterim
 • Satranç
  8.7/10 (9.284 Oy)9.249 beğeni25.629 okunma1.827 alıntı118.749 gösterim
 • Hayvan Çiftliği
  8.9/10 (7.454 Oy)8.030 beğeni22.791 okunma826 alıntı89.795 gösterim
 • Simyacı
  8.5/10 (7.889 Oy)8.846 beğeni26.336 okunma2.658 alıntı114.784 gösterim
 • Uçurtma Avcısı
  9.0/10 (9.700 Oy)11.447 beğeni28.504 okunma1.571 alıntı149.450 gösterim
 • Şeker Portakalı
  9.0/10 (7.571 Oy)9.081 beğeni25.359 okunma1.547 alıntı126.621 gösterim
 • 1984
  8.9/10 (6.016 Oy)6.361 beğeni16.819 okunma2.897 alıntı86.095 gösterim
 • Suç ve Ceza
  9.1/10 (6.474 Oy)7.871 beğeni21.384 okunma3.999 alıntı129.391 gösterim
Ben bu kitap için,Necip Fazıl'ın bir sözünün ( az ve öz bir ifadeyle ) uygun olacağını düşünüyorum. “Abdülhamid'i anlamak her şeyi anlamak olacaktır!”
dediği gibi,evet,Erbakan'ı anlamak her şeyi anlamaktır..!

İşte bu nedenle,bir dava adamı olan " Erbakan " hakkında yorum yazmak beni aşıyor.

Bu kitap neyi anlatıyor,derseniz.Bana sanki bir ansiklopedi gibi geldi.İçinde deyim yerindeyse yok yok.( Din,Tarih,Ekonomi,Ahlak,Eğitim,Sanayi...)

Tavsiye ( özellikle gençlere ) eder, iyi okumalar dilerim.
En güldüğüm şey insanların,"Rahmetli Erbakanı şimdi daha yeni anlıyoruz" deyip de hala akp' yi savunmaları.
Kardeşim sen Erbakan hocayı hiç bir şekilde anlamamıssin.
"Ben bu mücadeleyi ikbal , makam, şöhret veya seçimlerde oy versinler diye yapmadım. Ne yaptıysam Allah rızası için yaptım " Evet gerçek davasını Türkiyenin geçirdiği süreci çok güzel aktarılmıştır. Rabbim O'na rahmet eylesin. Şimdi anlıyorum Sizi hocam . Evet yeni döneme yeni fetihler lazım. Şerefli milletin tarihi şerefle fetihler yapmalı. Bu da ancak Islamla olur. Yeni çağa Ahlak , inanç , sanayi ve gelişim olmalı bu da okumakla ve hayatta geçirmekle olunur. Ekonomi okuyan birey olarak bana Açık pazarı öyle ogretmediler mezun olduktan sonra anladım . Dış devletler sadece ekonomiyi sağlamak için değil inancımızı da açık pazar haline getiriyorlar. Zulüm, haksızlığı inananların çalışmasıyla yok olacaktır Dünyanın gerçek efendileri Fakirliği yok etmek için uğraş vermezler.Somurge için çalışırlar. Ve islam dini fakir bir din değildir.Zafer çalışmakla cihatla olur. Ve asıl mesut olanlar bunlardır. Ve herkesin davasında Islam buna bağlı olarak eğitim çalışmalı.iyi bir Türkiye için inançlı gençler, inanılan çalışmalar ve şuurlu beyinlere ihtiyaç vardır. Bu hedefin delisi olunmalı ki başarı elde edilebilsin. Bir kere daha şükür düştü dile. Şahsen derim ki bir müslüman bayan inançlı bayan , iyi bir ekonomist iyi birer ilahiyatçı iyi birer eğitimci olmalı gelecek nesiller için. Iyi gelecek nesiller için uğraş veriyoruzdur.Insallah. güzel bir kitap. Rabbim size rahmet eylesin insallah....
Bayağı bir zamandır merak ettiğim, okumaya niyetli olduğum bu kitabı bir yarışma vesilesi ile elime aldım. Oysa sayfalar ilerlerken bu kitabı çok önce okumuş içindeki davadan kazandıklarımı çevremde paylaşıyor olmam gerektiğini fark ettim.

Milli Sanayi ve Milli Şuur davası bence çok önemli iki husustur. Bunlara ulaşmak için ister Adil Düzen ister başka yöntemler uygulayın, sonuçta bu iki hususa ulaşacaksanız bence davanız Haktır.

Rahmetli Erbakan bu kitapta herkesin anlayacağı sadelikte davasını anlatıyor. Tekrara düşmeden yalın ve akıcı bir şekilde anlatımıyla hiç sıkılmadan benim gibi iki gün de okuyabilirsiniz.
Necmettin Erbakan'ın davasını,cihadını kendi dilinden anlatan çok güzel bir eser.Ben okumaya başlamadan önce hayatını okuyacağımı sanıyordum,yanılmışım.İslam dini hakkında din,felsefe,bilim,kimya bütün bu dalları toplayarak,İslam dini hakkında ve nelerin yapılması gerektiği konusunda birçok olaya değinilmiş.

Başlıklar altında Erbakan'ın İslam ışığında en iyiye nasıl ulaşmamız gerektiğini kendi diliyle anlatması okumanızı zevk alır hale sokuyor.Birçok konuyu açıklamaya kavuşturma sırasında güzel örnekler verip,kafanızdaki soru işaretini kaldırıyor.Tarih sayfalarından birçok bilge insan hakkında bilgi veriliyor.Dediğim gibi bütün dallar toplanılmış,bir dava ağacı oluşturulmuş.
"Mesele şeftali yerine, motor üretmek istememizdi"...Bu söz Erbakanıda kitabıda özetler aslında.

Tüm siyasi ideolojilerin ötesinde söylüyorum. Herşeyden Önce Erbakan bir fikir adamıdır ilim adamıdır. Almanya'da Panzer üretiminde çok önemli mühendislik katkıları olan bildiğim kadarıyla kendisinin Boğaziçi mezuniyet başarı puanına hala ulaşılamamış bir dahi. Kitaba gelince Aslında kitap bir siyasi kitap gibi durabilir lakin özünü yakalayan için pek çok toplumun kim tarafından neden geri bırakıldığının bir anatomisi niteliğindedir. Erbakan Türkiye'de kurmaya çabaladığı Motor fabrikası sürecinde başına gelenleride anlattığı bu kitapta Aslında Türkiye özelinde küresel bir sermaye gücünün nasıl toplumların boyunlarına kement attığını çok hazin şekilde anlatır.Hele ki dolar($)'ın küresel sermaye tarafından nasıl bir araç olarak kullanıldığına dair yaptığı tasvir insanı aydınlanma çağına sokar
Eserin son bölümünde bulunan, kanaatimce alternatif bir gençliğe hitabe olarak da kabul edilebilir bölümle, hem alıntımı hem de incelememi ifade etmek istiyorum.
Kıymetli gençler !
İnsanların hayrı ve saadeti için tüm gücüyle her nefesin hesabının verileceğini bilerek, hayır yolunda çalışın! Ömrünüzün sonuna kadar insanlığa hizmete devam edin. Tarihin bu dönüm noktasında büyük sorumluluğunuzu kuşanın.
Çünkü asıl marifet, yük altında ve hizmet esnasında sadık ve sağlam kalabilmektir. Yoksa çay sohbetlerinde ve edebiyat kürsülerinde kahramanlık satmak kolaydır.
Ve son iki cümle
Ben bu mücadeleyi ikbal, makam, şöhret veya seçimlerde bana oy versinler diye yapmadım.
Ne yaptıysam Allah rızası için yaptım. N.ERBAKAN
bu ülkede daha iyisini görmedim cok zeki cok nazik cok ileri görüşlü bir insan kitabında olayları o kadar güzel anlatmışkı herkesin anlayacağı kendi üslübuyla anlatmış anlattıkılarının hala devem ediyor olması ve buna rağmen önlem alınamaması ne kötüdür. mükemmel bir insan kuranı ve islamı çok güzel yaşayan ve anlatan kitabında avrupaya ve siyonizme dikkat çeken her zaman onların iki yüzlü çifte standartlı yapıda oldukları ve büyük israilin kurulması için her tüzlü zülmü yapacaklarını defalarca anlattı kendi tarihinin büyüklüğünü ve şanını bilen yüce karakter allah ondan razı olsun özledikkk cennette inşallah buluşmak dileğiyle allah rahmet etsin
Allah Necmettin Erbakan hocadan razı olsun.
Kendisini millete adamış bir adam.
Dava adamı...

Bu vatanın tüm fertlerinin okuması, anlaması ve bu uğurda çabalaması gereken bir kitap
Bir yol gösterici ...

Bu hak dava elbet bir gün gerçekleşecek, önemli olan bu dava için çalışanlardan mıyız, yoksa yan gelip yatanlardan mı?
Kesinlikle okuyup ders almamız gereken bir kitap. Okumakta geç kalmışım diye düşünüyorum. Necmettin Erbakan'ın zekası ve verdiği uğraş beni kendine hayran bıraktı..
Eğer Türk ile Kürt’ü ayırırsanız, ne Türk kalır ne de Kürt. Eğer Çanakkale misali birleştirirseniz, ne İngiliz kalır ne de Fransız...
Müslümanlıkta kadın çalışabilir ve ekonomik hayatta bir unsur olabilir. Kadın, müslümanlıkta aynen erkek gibi ilimle, ibadetle mükellef tutulmuştur. Cenabı Hakk insanları kadın, erkek, siyah, beyaz diye ayırmıyor. Kimin Allah'tan korkusu en fazla ise insanların içerisinde en Faziletlisi odur, diyor. Herhalde kadının erkeğe, erkeğin kadına Allah indinde hiçbir üstünlüğü söz konusu değildir. Toplum içerisinde Müslümanlık kadına onun yaratılışına uygun görevler vermiştir. Hiçbir zaman onu ne Doğu'daki ne de Batı'daki zoraki çalışma sistemlerine mecbur bırakmıştır.
Necmettin Erbakan
Sayfa 85 - Mgv yayınları
Aynı milletin çocukları arasında görüş farklılıkları, fikir farklılıkları olabilir, fakat bu hiçbir zaman suçlamanın, ayrımcılığın, bölücülüğün sebebi olmamalıdır.
■BANA BAK!
Müslümanlik namaz kılmak, oruç tutmak, tespih çekmekten ibaret olsaydı Ebu Eyyüb El- Ensari'nin İstanbulda ne işi vardı?

■Irak’ta ölen bir tek çocuğun vebalinni yedi sülaleniz alnını secdeden hiç kaldırmasada ödeyemeyecektir.

■Sayın ERBAKAN, siz 40 yıl çile çektiniz ama işin kaymağını siz değil, sizin ögrencileriniz yedi...
Evladım bu işin kaymağı burada değil ahirette yenir..

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Davam
Alt başlık:
Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
ISBN:
6058562516
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Baskılar:
Davam
Davam
Türkiye'nin ilk yerli motor fabrikasını kurarken hangi esrarengiz olaylar yaşandı!
Almanya'daki ünlü Kürhaus Oteli'nde yapılan çok gizli toplantıya nasıl katıldı?
Bu esrarengiz toplantıda konuşulanları duyunca hangi kararı aldı! Sovyetler yıkıldıktan hemen sonra, dönemin Rus Büyükelçisi Albert Çernişev Erbakan'dan ne istedi! Erbakan, Ankara'daki elçilikte üç gün boyunca Ruslara ne anlattı?
Bir bayram sabahı asılan Saddam Hüseyin ile, Bağdat'taki Başkanlık Sarayı'nın avizeli salonunda ne konuştular? Saddam'a hangi tavsiyede bulundu?
1974 Barış Harekatı sırasında, Erbakan'a, "Kıbrıs'a gerekirse kayıkla çıkarım” diyen komutan kimdi? Amerikan Savaş Gemisine davet edilen Refah Partili milletvekillerine hangi gösteri yapıldı! Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile 4 saat boyunca ne konuştu? 96 Yaşındaki yaşlı Kırgız'ı ağlatan olay neydi?
Hepsi ve çok daha fazlası, DAVAM'da…

Kitabı okuyanlar 457 okur

 • Beria
 • Nursena
 • Namık BAHAR
 • Ftmak

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları