Din Budur

9,0/10  (5 Oy) · 
41 okunma  · 
11 beğeni  · 
761 gösterim
Tek bir adam, Abdullah oğlu Muhammed (sav) işin başında tüm dünyanın karşısında ya da en azından bütün bir Arap yarımadası karşısında hem de tek başına nasıl durabilmişti? rnVeya en azından davetin başlangıcında Arapın ulusu Kureyşin karşısında nasıl durabilmişti? Bu inançların, düşüncelerin, değer ve ölçülerin, düzenlerin, çıkarların ve taassupların önünde... Sonra hepsine de galip geliyor, tamamını değiştiriyor; yeni düşüncenin, yeni sistemin esası üzerine yeni bir nizam kuruyor ve bütün bunları nasıl başarabiliyor? rn
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  111
 • ISBN:
  6054997015
 • Çeviri:
  Hasan Fehmi Ulus
 • Yayınevi:
  Hikmet Neşriyat
 • Kitabın Türü:
recep SÖKMEN 
18 Nis 11:54 · Kitabı okudu · 30 günde · Beğendi · 10/10 puan

her müslümanın istifade edeceği bir kitap. tabi zihine dolaşan cümleler olmayıp pratik hayatta karşılığını bulduğu sürece................

Kitaptan 7 Alıntı

Sümeyye Ev 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Zafer karşısında sabırlı olmak, yenilgi karşısında sabırlı olmaktan çok daha zordur.''

Din Budur, Seyyid Kutub (Sayfa 16)Din Budur, Seyyid Kutub (Sayfa 16)

Evet, imanın hakikatinin kalpte tam olarak yerleşebilmesi için kişinin bu uğurda diğer insanlara karşı cihad eylemine girişmesi gerekir. Çünkü o, diğer insanlara karşı cihad ederken, aynı zamanda kendisiyle de cihad etmiş olmaktadır. Hem bu arada iman konusunda yepyeni ufuklar açılacaktır önünde. Eğer gayet emin bir şekilde olduğu yerde oturup kalacak olsaydı hiçbir zaman bu ufuklar açılmazdı. Yine bu vesileyle insanlar hakkında/insanların hayatları hakkında pek çok gerçeğin de farkına varacaktır.

Din Budur, Seyyid KutubDin Budur, Seyyid Kutub
Emine Cebir 
 13 Tem 22:23 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İnsanın Şerefi, haysiyeti bizzat "insanlığından" kaynaklanır. Yoksa ırk, sınıf, Servet, makam ve benzeri gelip geçici şeylerden değil! O halde insanın temel hakları da işte bu insanlıktan kaynaklanır.

Din Budur, Seyyid Kutub (Sayfa 92)Din Budur, Seyyid Kutub (Sayfa 92)
Afra 
27 Şub 16:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eski cahiliyeler basit, mert cahillerin cahiliyesiydi. Modern cahiliye ise bilgi, karmaşa ve aldırmazlık cahiliyesidir.

Din Budur, Seyyid Kutub (Sayfa 108 - özgün yayıncılık- 5. Baskı)Din Budur, Seyyid Kutub (Sayfa 108 - özgün yayıncılık- 5. Baskı)
Afra 
27 Şub 15:58 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şüphesiz Allah müminlere cihadı farz kılmıştır; fakat insanları zorla İslama inandırmak için değil, yeryüzünde yüce, adil ve sağlam sistemi kursun diye farz kılmıştır cihadı... Müslüman olan olmayan herkesi kapsayan, tam bir adaletin olduğu bu sistemde insanlar, hoşlarına giden inancı seçmekte özgürdürler.

Din Budur, Seyyid Kutub (Sayfa 102 - özgün yayıncılık- 5. Baskı)Din Budur, Seyyid Kutub (Sayfa 102 - özgün yayıncılık- 5. Baskı)
Rojhilat 
03 Mar 16:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

... bu din, aynı zamanda insanlığı hiçbir beşeri sistemin başaramayacağı yüce ufuklara, hem de rahatlık ve kolaylıkla, tam bir güven ve itidal ortamı içinde götürme gücüne sahiptir. Nitekim bu, bazı dönemler fiilen gerçekleşmiştir.

Din Budur, Seyyid Kutub (Sayfa 8)Din Budur, Seyyid Kutub (Sayfa 8)
Rojhilat 
09 Mar 00:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bugün insanlık genel olarak her dönemkinden daha çok uzaktır Allah'tan!.. Fıtratın üzerine çöken enkaz daha ağır ve daha korkunçtur. Eski cahiliyeler cehalet, saflık ve mertlik cahiliyeleriydi. Çağdaş cahiliyelerse ilim, karmaşa ve vurdumduymazlık cahiliyeleridir

Din Budur, Seyyid KutubDin Budur, Seyyid Kutub