Din Budur

9,5/10  (22 Oy) · 
86 okunma  · 
33 beğeni  · 
1.106 gösterim
Tek bir adam, Abdullah oğlu Muhammed (sav) işin başında tüm dünyanın karşısında ya da en azından bütün bir Arap yarımadası karşısında hem de tek başına nasıl durabilmişti? rnVeya en azından davetin başlangıcında Arapın ulusu Kureyşin karşısında nasıl durabilmişti? Bu inançların, düşüncelerin, değer ve ölçülerin, düzenlerin, çıkarların ve taassupların önünde... Sonra hepsine de galip geliyor, tamamını değiştiriyor; yeni düşüncenin, yeni sistemin esası üzerine yeni bir nizam kuruyor ve bütün bunları nasıl başarabiliyor? rn
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  111
 • ISBN:
  6054997015
 • Çeviri:
  Hasan Fehmi Ulus
 • Yayınevi:
  Hikmet Neşriyat
 • Kitabın Türü:
Emrah 
24 Oca 15:31 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kısa zamanda rahatlıkla okunacak ve büyük bir farkındalık oluşturacak çok güzel bir eser.
Seyyid Kutub ömrünü İslam davasına adamış nadide bir kişilik. Davası uğruna canını vermiş bir dava insanı. Bunu Seyyid Kutubu her okuduğumda muhakkak hatırım getiririm ki söylediklerinin yazdıklarının boş laflar olmadığı aklımdan hiç çıkmasın.
Kitaba gelecek olursak eğer daha önceden yazarın diline ve yöntemine alışanlar için hiç yadırgamayacakları ve zorlanmayacakalrı bir dile ve yönteme sahip. Su gibi okuyacaksınız emin olun.
İçeriğe gelecek olursak İslami nizamın hayata tatbik edilmesi yolumda yapılması gerekenler üzerinde durulmakta. Bu uğurda İslami nizamın nereden besleneceğini, İslami nizamın tek ve gerçek ve de uygulanmasının sanıldığı kadar zor bir nizam olmadığı bçvurgusu yapılmaktadır. İslamı nizam açısından fıtrarın üzerinde oldukça durulmaktadır. Ayetlerle beslenen muazzam bir eser bunu da es geçmemek gerekiyor. İslamın Avrupa sistemini nasıl beslediği ve peygamber ile taşid halife dönemlerinde ki nizamın dünyada hala yankılanan sesi üzerinde de durulmakta.
Velhasıl yazarın her eseri benim için eşsiz bir kaynaktır.
Faydalı olması dileğiyle.