İslamda Cihad

Seyyid Kutub

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
334 syf.
10/10 puan verdi
·
22 günde okudu
Şu an incelemesine bakmış olduğunuz İslam'da Cihad adlı eser, üç yazarın ( Seyyid Kutub, Mevdudi, Hasan el-Benna) cihad ile ilgili risalelerinin Özgü Yayınları tarafından derlenmesiyle oluşturulmuştur. Bu eserde ,"Cihad nedir? ", "İslam'da cihadın mahiyeti nedir ?", "Cihadın merhaleleri nedir ?", "Cihad olmadan İslam'ın hakimiyeti mümkün müdür?", "Cihad yalnızca kılıçla savaş mıdır ?", "Müslümanların cihad farizası karşısındaki tutumları nasıl olmalıdır?" gibi birçok soruya cevap bulabileceksiniz. Sizin ufkunuzu yükseltecek, bakış açınızı değiştirecek, okurken düşündürecek ve kendinizi yer yer hesaba çekecek bir eser. Kitabın biraz hacimli olması gözünüzü korkutmasın. Nasıl bittiğini farketmeyeceksinizdir. Gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Bu kitapla birlikte Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin İslam'da Cihad derslerini izleyebilirsiniz. Kitabı daha iyi özümsemenizi sağlayacaktır. Linki buraya bırakıyorum: youtube.com/playlist?list=P...
İslamda Cihad
İslamda CihadSeyyid Kutub · Özgü Yayınları · 2016249 okunma
Reklam
334 syf.
·
Puan vermedi
İslam da “Cihad’ın” basit bir savunma savaşı değil, İnsanların “Kullara Kulluktan” kurtarıp yalnız Göklerin ve Yerin Rabbi olan Yüce Allah’a kul olmakla Kurtulabileceğini haykıran hacmi küçük kendisi büyük bir kitap..
İslamda Cihad
İslamda CihadSeyyid Kutub · Özgü Yayınları · 2016249 okunma
334 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
İslamda Cihad
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu: “Şeytan, Ademoğlunun her yerde önüne oturur! Müslüman olma yolunda da önüne oturur, engeller çıkarmaya ve Allah yolundan saptırmaya çalışır! Şeytan, yeni Müslüman olan birine şöyle der: −‘Sen Müslüman oldun! Babanın ve atalarının dinini terk ettin ha!’ O kimse şeytanı dinlemez ona isyan eder ve Müslüman olarak kalmış olur. Şeytan, hicret eden kimsenin de yolunu keser, önüne oturur ve şöyle der: −‘Kendi vatanını ve yurdunu terk edip nasıl hicret edersin? Hicret etmek dizginlerinden bağlanmış at gibidir ve çok sıkıntılıdır!’ O kimse de şeytana isyan edip onu dinlemez ve hicretini yapmış olur. Sonra şeytan, cihad yolu üzerine oturur ve şöyle der: −‘Cihad yorgunluk demektir! Hem kendini yorarsın hem de malını kaybedersin! Savaşacak ve öldürüleceksin! Karın başkasına nikahlanacak! Malların taksim edilecek!’ O kimse de şeytanın bu sözlerine kulak vermez ve ona isyan ederse, o da cihadını yapmış olur. Kim bunları böylece yaparsa, o kimseyi cennete koymak Allah’ın üzerine bir borçtur! Savaşta öldürülse de, boğularak ölse de, hayvanın sırtından düşüp ölse de Allah o kimseyi mutlaka cennetine koyacaktır!” (Nesei, Ahmed bin Hanbel Müsned, Albani Sahiha, 1653)
İslamda Cihad
İslamda CihadSeyyid Kutub · Özgü Yayınları · 2016249 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.