Doctor Who - Dehşet Ağı

7,3/10  (17 Oy) · 
40 okunma  · 
16 beğeni  · 
793 gösterim
"Daha büyük bir böcek göreceğinizi hiç sanmıyorum." Doktor bu kez, İngiltere'nin Wiltshire kasabasının bütün sakinliği arasında II. Dünya Savaşı'ndan kalma bir gizemi aralamaya götüren esrarengiz ve ürkütücü macerasıyla karşınızda!

Gabby Nichols oğlunu uyuturken aniden kızının bağırışını duyar. "Anne! Odamda bir örümcek var." Ve birden çığlıklar başlar… Kevin Alperton okula giderken büyük bir sivrisinek tarafından saldırıya uğrar. Ve işler tehlikeli bir hal alır. Yine de Doktor'u asıl endişelendiren ne koca bir örümcek ağı yumağıyla kozalanmış ölü bir ceset ne de mutasyona uğramış böcek sürüsüdür. Kasabanın dış dünya ile bütün bağlantılarının kesilmesinin ve böceklerin yavaşça kontrolü ele geçirmesinin önüne geçilebilecek mi? Antik bir taş çemberdeki tuhaf semboller ne anlama gelmekte? Kökü II. Dünya Savaşı'na dayanan bu gizem çözülebilecek mi?
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786053755104
 • Orijinal Adı:
  Doctor Who Crawling Terror
 • Çeviri:
  Nazlı Saltan
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Duygu 
02 Mar 2017 · Kitabı okudu

Doctor Who sevdalısı olarak görünce dayanamadım ve okudum. Kitap biraz sıkıcı geldi. Eğer kitaptaki konuyu dizide izleseydim eminim beğenirdim. Ancak yazıya aktaramamışlar.

Büşra T. 
23 Oca 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

normalde doktora hasta bir insanım puan verirken içim acıdı kabul ediyorum ama kitabı okurken o duyguyu alamadım. Okuduğunuz zaman sadece okuyorsunuz....Hissetmek fazla yok. Düşündürmeden okuttu. Aslında doktor who kitaplarından biri olmasaydı çok daha düşük verebilirdim. Konusuna gelirsek doktorumuz ve clara küçük bir kasabaya gelir. Tabii ki tardisin sakin bir yere getirme ihtimali yok :D bu kasaba aslında savaş esnasında bombalanmış bir yer ama neden bombalandığı bilinmiyor. Gel gelelim ki buranın asıl sorunu bol bol böcek olması. Özellikle de başka bir gezegene ait zihne sahip olduğunu var sayarsak oldukça tehlikeli oldukları ortada.
kitabı sevmediğim için yorumu da biraz öyle oldu kusura bakmayın.

Nursena Resüloğlu 
02 Haz 2017 · Kitabı okudu · 36 günde · Beğendi · 5/10 puan

Doctor Who dizisini severek takip eden bir kişiyim.Kitaplarının sahnesini okumaya çalışıyorum.Öncelikle bu kitap beklentilerimin fazla ötesine geçemedi.Çok iyi değil çok kotu de değildi
Klasik bir Doctor Who macerası diyebiliriz.

Kitaptan 2 Alıntı

Duygu 
19 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

“Silahlı kuvvetler ne zaman bir şeyi bombalamak için iyi bir sebebe ihtiyaç duydu ki? ”

Doctor Who - Dehşet Ağı, Mike Tucker (Sayfa 18 - İthaki Yayınları)Doctor Who - Dehşet Ağı, Mike Tucker (Sayfa 18 - İthaki Yayınları)
Littlefinger 
 03 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Üstünde bu vardı." Hughes ona sonik tornavidayı verdi.
Clearfield incelerken kaşını kaldırarak elinde döndürdü. Öyle yaparken tepesi yeşil parlayarak açıldı. Kafası karışık bir somurtmayla Doktor'a baktı.
"Bu aletin işlevi nedir?"
"Bir aptal dedektörü. Anlamadığı şeyleri kurcalayan insanlar varsa ışığı yanıyor."
Bekleyen askerler arasında bir kahkaha dalgası duyuldu.

Doctor Who - Dehşet Ağı, Mike Tucker (Sayfa 115)Doctor Who - Dehşet Ağı, Mike Tucker (Sayfa 115)