Doctor Who - Dehşet Ağı

7,5/10  (20 Oy) · 
44 okunma  · 
19 beğeni  · 
817 gösterim
"Daha büyük bir böcek göreceğinizi hiç sanmıyorum." Doktor bu kez, İngiltere'nin Wiltshire kasabasının bütün sakinliği arasında II. Dünya Savaşı'ndan kalma bir gizemi aralamaya götüren esrarengiz ve ürkütücü macerasıyla karşınızda!

Gabby Nichols oğlunu uyuturken aniden kızının bağırışını duyar. "Anne! Odamda bir örümcek var." Ve birden çığlıklar başlar… Kevin Alperton okula giderken büyük bir sivrisinek tarafından saldırıya uğrar. Ve işler tehlikeli bir hal alır. Yine de Doktor'u asıl endişelendiren ne koca bir örümcek ağı yumağıyla kozalanmış ölü bir ceset ne de mutasyona uğramış böcek sürüsüdür. Kasabanın dış dünya ile bütün bağlantılarının kesilmesinin ve böceklerin yavaşça kontrolü ele geçirmesinin önüne geçilebilecek mi? Antik bir taş çemberdeki tuhaf semboller ne anlama gelmekte? Kökü II. Dünya Savaşı'na dayanan bu gizem çözülebilecek mi?
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786053755104
 • Orijinal Adı:
  Doctor Who Crawling Terror
 • Çeviri:
  Nazlı Saltan
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Kocak 
02 Nis 12:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitabımız aslında güzel. Neyi beğenmediniz anlayamadım. Eccleston, Tennant, Matt Smith ve en son da Peter Capaldi’nin tüm sezonlarını seyreden biri olarak rahatlıkla söylüyorum. Kitabın kurgusu dizinin kurgusuyla benzer. Sanırım kitapta bazı yerleri atladı, nasıl olduğunu anlatmadı diye olumsuz görüş belirttiniz ama dizide de böyle yapılıyor. Nasıl yaptığını detaylıca vermiyor ki. Orada görsel var diye anladım sanıyorsunuz ama detay vermiyor, sadece görsel var. Hepsi bu.
Kitabımız da dizinin başlangıcı gibi. Dev örümcekler, sinekler, biyolojik ürünler ve ölümler derken perde kapandı dizinin oyuncuları ve Polis Kutusu devreye girdi ardından doktorun görüntüsü ile diziye başladık. Yani demek istediğim tam olarak dizinin görseline uygun bir kitaba giriş yapıldığı. Eh Sadık kardeşim, sen değil misin her kitapta böyle başta hikaye verip sonra günümüz şartlarına dönülüyor diyen? Evet, öyle ama bu dizi oldum olası böyle zaten, bunu değiştiremezler ki. 
Bir yandan da şunu düşünüyorum acaba diye çünkü kendisini kitapta gördüm ve değişik geldi. Bu tarz kitaplarda, filmlerde ve dizilerde artık hayal mi gerçek mi bilinmez ama bu tarz şeyler oldukça meşhur oldu. Eh fazla bilgi de göz çıkarmaz efendim; https://hizliresim.com/0EJNzD
Aslında minicik bir kitap ama diziyi bilene hiç sorunsuz bir harika etki yapıyor. Çünkü ben bu diziyi yazın seyrettiğim halde şimdi bile az biraz hatırlıyorum. Hem de meraklısı için çok güzel detayları vardı, eh kitap da fena değil. Dizinin severlerine tavsiye ediyorum. Bilim Kurgu filmlerine merak salanlar varsa diziyi otursun Eccleston döneminden itibaren izlesin hem güzel olur hem de hemen bitiyor diye triplere girmemiş olursunuz. Keyifli okumalar, iyi günler dilerim..