Doctor Who: Shada Douglas Adams'ın Kayıp Macerası

9,0/10  (26 Oy) · 
60 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.589 gösterim
Kendine has üslubuyla tanıdığımız usta bilimkurgu yazarı Douglas Adams, efsanevi Doctor Who dizisi için yazılmış ancak televizyonda yayınlanma fırsatını yakalayamamış bir senaryoyla karşımızda. Doctor Who takipçilerinin yakından tanıdığı yazar Gareth Roberts’ın ustaca romanlaştırdığı bu eserde, bizi sürükleyici bir macera bekliyor.

Doktor’un eski dostu, Zaman Lordu Profesör Chronotis emeklilik hayatını Cambridge Üniversitesi’nde sürdürmektedir – yanında birkaç zararsız eşya da getirmiştir. Fakat bunların arasında, Gallifrey’in Muhterem ve Kadim Yasalar’ı da vardır. Üstüne üstlük bu kitabı, dünyadan haberi olmayan yüksek lisans öğrencisi Chris Parsons’a pervasızca ödünç vermiştir. Muhterem ve Kadim Yasalar evrendeki en tehlikeli eserlerden biridir ve yanlış ellere geçmesi felaketle sonuçlanabilir. Sinsi Skagra’nın kitabı elde etmesi ise, olabilecek en kötü şeydir. Skagra, evrene hükmetme eğilimli iflah olmaz bir sadist ve egoisttir. Üstelik Cambridge’e doğru yola çıkmıştır: Hedefi de kitap ve Doktor’dur…
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786053753582
 • Orijinal Adı:
  Doctor Who: Shada
 • Çeviri:
  Ülker Uyanık
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mertcan 
22 Oca 13:38 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Up uzuuuuun bir inceleme yazmıştım.Fakat elektrik kesintisi sağolsun gitti o inceleme.Neyse verdiğim puana bakarsanız güzel mi değil mi anlarsınız zaten.Bu kadar keyifsiz yazdığım için özür dilerim fakat elimde değil :(.Hepinizle tekrardan görüşmek üzere.Hoşçakalın !!

Sadık Kağan Sağlık 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Doctorn Who hayranıysanız hiç tereddüt etmeden alabilirsiniz. İçinde komediyi de hüznü de barındıran, sürükleyici bir DW kitabı. Bitirdiğinizde bir başka DW bölümü izlemiş gibi hissediceksiniz. Aynı tat.

Rümeysa Demircan 
26 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mükemmel bir kitap. Son derece sürükleyici. Doktor'un her sahnesinde kahkahalarla gülmemek elde değil doğrusu.

Kitaptan 2 Alıntı