·
Okunma
·
Beğeni
·
2853
Gösterim
Adı:
Dolce Vita
Baskı tarihi:
Mayıs 2014
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789751034380
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İnkılap Kitabevi
Hayatın seni yönettiğini değil, hayatı yönetenin sen olduğunu fark ettiğinde tadacaksın gerçek hazzı, mutluluğu ve daha sıkı sarılacaksın hayata! Aslında hayat fısıldıyor sana gerçeği… Ona dokun ve hisset, çünkü bu senin hikâyen! Hikâyen güzel olsun istiyor musun?

O zaman sürekli evet diyerek başkalarının hayatını kolaylaştırmayı bırak… Yanlış kodlanmış düşüncelerde arama mutluluğu… Hayat zaten seni mutlu edecek kadar güzel… Neden mutlu olamıyorum diye kendine soru sormayı bırak! Hayatın güzelliklerini Dolce Vita ile keşfet…
(Tanıtım Bülteninden)
208 syf.
·18 günde
Doca Vıta - Tatlı Hayat-
Yazar eğitimini, bilgisini, tecrübelerini, öğütler ve tavsiyeler vermek yerine hayatın içinden ve yaşadıklarına dair örnekler vererek hayatın gerçeklerini, insanın varoluş amacını çok güzel bir şekilde özümsetmeye çalışmış ve kitabına başarıyla yansıtmış.
Hayat fısıldıyor sana...Ona dokun,hisset,anla, dinle, farkında ol ve öyle yaşa..
Bu Senin Hayatın... Ve Senin Hikayen...
Tavsiye ederim keyifli okumalar.
208 syf.
·Beğendi·10/10
Yaşamanın tek şartı İNSAN olmak...
Beden eskiyen bir kıyafettir.Ruh yaşlanmaz,eskimez,ölmez.
Gerçek bir kişisel gelişim kitabı...
Önce kendini okumak isteyenlere...
Başucu kitabı olmaya layık...
208 syf.
·Puan vermedi
Hayatın seni yönettiğini değil, hayatı yönetenin sen olduğunu
fark ettiğinde tadacaksın gerçek hazzı, mutluluğu
ve daha sıkı sarılacaksın hayata! Aslında hayat fısıldıyor sana gerçeği…
Ona dokun ve hisset, çünkü bu senin hikâyen!

Hikâyen güzel olsun istiyor musun?

O zaman sürekli evet diyerek başkalarının hayatını kolaylaştırmayı bırak…
Yanlış kodlanmış düşüncelerde arama mutluluğu…
Hayat zaten seni mutlu edecek kadar güzel… Neden mutlu olamıyorum diye kendine soru sormayı bırak!

Hayatın güzelliklerini Dolce Vita ile keşfet…
208 syf.
·Beğendi·8/10
Carpe Diem den sonra okunması gereken bir kitap. Anlatmış olduğu şeyler başucu kitabı niteliğinde. Carpe Diem kadar olmasa da güzeldi . Ama pek sürükleyici değildi. Bazı yerlerde biraz tekrara dönüşmüş gibiydi. Ve diğer kitabin da etkisini gosteriyordu. Her iki kitapta da altı cizilebilecek bir suru sözler var. Kitabim altı cizilmekten biraz yıpranmıştı :))
208 syf.
·2 günde·2/10
Bu kitapla ilgili incelemeleri okudum sanırım ben onlarla aynı görüşte değilim... bana oldukça klişe gelen, yer yer gereksiz süslü kelime oyunları, herkesin aynı şekilde ifade ettiği cümleler ya da aynı ifade edilmesin diye özgünlük yaratılmaya çalışılan içini doldurulmamış cümleler.. Mesleğim gereği kitabı okudum. Ben de kendimce birşeyler karalıyorum ama bu tarzları okudukça neyi yazmamam gerektiğini daha iyi öğreniyorum.

Bu kitap kimsenin hayatını değiştirmez, bana göre kesinlikle baş ucu kitabı da değil. Bu kitaptaki cümlelerin çoğunu başka başka kitaplarda aynı ya da benzer kalıplarda görüyorsunuz zaten. Üstelik bu alanlarda uzmanlığı olmayanların kaleminden dökülenler... uzman kişilerin daha kaliteli yazmaları gerektiği inancındayım. Yazdıkları eserler de bir nevi kalitelerini gösteriyor.

“Tatlı hayat” kavramı bana reel gelmiyor. Hayatı daha anlamlı kılabiliriz evet ama “hayatı tatlı geçirmek” diye bir deyim yok bana göre. Hayatın adı “acının ve güzelliğinin, gözyaşının, mutluluğun, öfkenin, hayalkırıklığının, pişmanlıkların ve iyikilerin” toplamından oluşur. Bunu kabul ederek benimseyerek yaşarsak çok daha güzel günlerimiz olacak demektir.

Son olarak bence mutlu olmak istiyorsanız, BASİT YAŞAYIN!! zorlamayın, sıkıştırmayın, daraltmayın, düşünmeyin, bunaltmayın... basit sade düz şekilde yaşayın. Zaten hayatı zorlaştıran biziz, hayatın kendisinde bir problem yok. Bakış bakışınız nasılsa yaşadığınız hayat da o şekilde anlamlı olacaktır.
208 syf.
·Puan vermedi
''Ne güzel anlattın..'' ''Sen de ne güzel dinledin.'' ''Güzel şeyleri herkes dinler.'' ''Biliyor musun, dinlemek anlatmaktan daha önemli.Hayatı gerçekten dinlemeyenin anlattığı herşey eksik kalır.'' ''Çok gürültü var dünyada,nasıl dinleyeceksin ki?'' ''Gürültü dünyanındır.İnsan gürültüyü duyar ama içinden en güzelini bulup dinler.Karşısındakini ilk defa görüyormuş, çok önemli ve bir daha karşılaşmayacakmış gibi hissetmeli.İnsanlarla konuşurken dikkat etmek gerek.Çok konuşurlar, gürültülü gelir ama o uzun cümlelerin içinde bir kelime vardır dinlemesi gereken, işte o gizli, özel olandır. Bağıran bir annenin dakikalar süren öfkesinin içindeki 'evladım';ağlayan, kavga eden bir sevgilinin saatler süren konuşmasının içindeki 'canım', utanç içinde pişman olmuş birinin savunmasındaki 'lütfen'i dinlemeyi bileceksin.Gerisi gürültüdür.''
208 syf.
·Beğendi·10/10
Çok iyi bir kişisel gelişim kitabı olduğunu söylemek istiyorum. İnsana insan olduğunu hatırlatan harika bir kitap. Bu kitapta, yaşadığınızı, nefes aldığınızı, göz kırptığınızı ve doğayı fark edeceksiniz.
Ben normalde kişisel gelişim kitaplarından sıkılan biriydim fakat, bu kitapla kişisel gelişim kitaplarını sevmeye başladım.
208 syf.
·10/10
Spoi içerir.Anlamak,dinlemek ve kendi gerçekliğini ortaya koymadan yorumlamak.Bu üçünü yapmakta zorlanıyoruz,bence.Kitap genel olarak çok çok güzeldi.İletişimde yaşadığımız zorluklar,sabırsızlığımız,gerçekçi olmayan hedeflerimiz,bir şeyi elde ettikten sonraki mutsuzluğumuz,herhangi bir konuda net kararlar alamıyışımız,internetin hayatımızdaki çoğu yeri kaplaması ve daha birçok şey yer anlatılmakta.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.
208 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Dolce Vıta/Tatlı Hayat:
İnsan şunu sormalı kendisine, ben neyin sarhoşuyum?
İnsanın kendi eliyle yaptığı alkol sarhoş etmez sadece.
Aklını muhakeme becerisini yok edecek ne varsa hayatında, o, seni sarhoş edendir.
Para, Mevlâ, koltuk sevdası...vs
Abartılı evlat, eş, sevgili, aşkları.
| Aşkım Kapışmak
▪️Kendinizden, hatalarınızdan, eksiklerinizden, fazla yaptıklarınızdan, aşırı attığınız adımlardan ve daha bir çok konudan kesitler olan bir kitap.
▫️Okudukça, kendinizle ilgili birçok şeyi gözden geçirmeniz gerekecek..Kitaptan son bir kesitle notumu bitiriyorum arkadaşlar:
”Kendine iyi bak...
Kendine iyi bakana, hayatta iyi bakar.
Hayat güzeldir ve önüne akar.”
İyi okumalar
208 syf.
·3/10
Kitaptaki fikirler fena degil. Ancak herkes yazar olamaz. Bu arkadaş güzel bir hatip. Dinlerken çok faydalandigim biri. Ancak kitap yazmak yazar olmak başka bir şey.

Burdan türk halkina sesleniyorum bu kitap iyi bir kitap degil. Puanlara yorumlara bakıyorum "aman tanrim" herkes super müthiş felan yazmis. Siz ya kitap okumuyonuz ya gafilsiniz.bu adamı bolca dinleyin seminerlerine gidin ama kitaplarina para vermeyin.
''Bebeklikten yaşlılığa kadar geçen sürede insan, ruhunu terbiye etmeyi öğrenir.
Bebeklik, sabırsızlıktır.
Çocukluk, taşkınlıktır.
Yetişkinlik, öfkedir.
Yaşlılık, eminliktir.
İhtiyarlık, teslimiyettir.
Ölüm ise, buluşmadır. ''
Sürekli evet diyip başkalarının hayatını kolaylaştırdıkça mutlu olduğunuzu sanırsınız.
Bu mutluluk değil,yanlış kodlanmış düşüncelerdir.
Size bir tüyo vereyim;
Çevrenizde sık sık herkesle kavga eden,pireyi deve yapan birileri varsa ,bilin ki çok sevilmemiş.
İstediğiniz kadar böyle kitaplar okuyun ,simalar dinleyin , içinizdeki çocuğu dönüştürmezseniz , herkes size Pollyanna gibi gelecektir.
Namaz kılıyor diye yobaz,
mini etek giyiyor diye ahlaksız olabilir mi bir kişi ?
Bir taraftan bakarsan , o tarafın kölesi olmaya başlarsın.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Dolce Vita
Baskı tarihi:
Mayıs 2014
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789751034380
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İnkılap Kitabevi
Hayatın seni yönettiğini değil, hayatı yönetenin sen olduğunu fark ettiğinde tadacaksın gerçek hazzı, mutluluğu ve daha sıkı sarılacaksın hayata! Aslında hayat fısıldıyor sana gerçeği… Ona dokun ve hisset, çünkü bu senin hikâyen! Hikâyen güzel olsun istiyor musun?

O zaman sürekli evet diyerek başkalarının hayatını kolaylaştırmayı bırak… Yanlış kodlanmış düşüncelerde arama mutluluğu… Hayat zaten seni mutlu edecek kadar güzel… Neden mutlu olamıyorum diye kendine soru sormayı bırak! Hayatın güzelliklerini Dolce Vita ile keşfet…
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 214 okur

  • Merve Timur
  • Pelin Özkan
  • derya
  • Bahar Mutlu
  • Vaper
  • Düşler Sokağı
  • Esra
  • Selma Şaşmaz
  • Aynur Altın
  • Asya şekercioğlu

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.8
14-17 Yaş
%7.7
18-24 Yaş
%15.4
25-34 Yaş
%23.1
35-44 Yaş
%23.1
45-54 Yaş
%19.2
55-64 Yaş
%7.7
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%85.9
Erkek
%14.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%28.8 (17)
9
%11.9 (7)
8
%16.9 (10)
7
%10.2 (6)
6
%10.2 (6)
5
%13.6 (8)
4
%3.4 (2)
3
%1.7 (1)
2
%1.7 (1)
1
%1.7 (1)