Dolce Vita

8,0/10  (22 Oy) · 
53 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.289 gösterim
Hayatın seni yönettiğini değil, hayatı yönetenin sen olduğunu fark ettiğinde tadacaksın gerçek hazzı, mutluluğu ve daha sıkı sarılacaksın hayata! Aslında hayat fısıldıyor sana gerçeği… Ona dokun ve hisset, çünkü bu senin hikâyen! Hikâyen güzel olsun istiyor musun?

O zaman sürekli evet diyerek başkalarının hayatını kolaylaştırmayı bırak… Yanlış kodlanmış düşüncelerde arama mutluluğu… Hayat zaten seni mutlu edecek kadar güzel… Neden mutlu olamıyorum diye kendine soru sormayı bırak! Hayatın güzelliklerini Dolce Vita ile keşfet…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789751034380
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Eda KILIÇ 
13 Nis 11:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yaşamanın tek şartı İNSAN olmak...
Beden eskiyen bir kıyafettir.Ruh yaşlanmaz,eskimez,ölmez.
Gerçek bir kişisel gelişim kitabı...
Önce kendini okumak isteyenlere...
Başucu kitabı olmaya layık...

Şeyda 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Carpe Diem den sonra okunması gereken bir kitap. Anlatmış olduğu şeyler başucu kitabı niteliğinde. Carpe Diem kadar olmasa da güzeldi . Ama pek sürükleyici değildi. Bazı yerlerde biraz tekrara dönüşmüş gibiydi. Ve diğer kitabin da etkisini gosteriyordu. Her iki kitapta da altı cizilebilecek bir suru sözler var. Kitabim altı cizilmekten biraz yıpranmıştı :))

Esra Çabukol 
16 Tem 03:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Ne güzel anlattın..'' ''Sen de ne güzel dinledin.'' ''Güzel şeyleri herkes dinler.'' ''Biliyor musun, dinlemek anlatmaktan daha önemli.Hayatı gerçekten dinlemeyenin anlattığı herşey eksik kalır.'' ''Çok gürültü var dünyada,nasıl dinleyeceksin ki?'' ''Gürültü dünyanındır.İnsan gürültüyü duyar ama içinden en güzelini bulup dinler.Karşısındakini ilk defa görüyormuş, çok önemli ve bir daha karşılaşmayacakmış gibi hissetmeli.İnsanlarla konuşurken dikkat etmek gerek.Çok konuşurlar, gürültülü gelir ama o uzun cümlelerin içinde bir kelime vardır dinlemesi gereken, işte o gizli, özel olandır. Bağıran bir annenin dakikalar süren öfkesinin içindeki 'evladım';ağlayan, kavga eden bir sevgilinin saatler süren konuşmasının içindeki 'canım', utanç içinde pişman olmuş birinin savunmasındaki 'lütfen'i dinlemeyi bileceksin.Gerisi gürültüdür.''

Yağmur 
19 Ağu 18:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Spoi içerir.Anlamak,dinlemek ve kendi gerçekliğini ortaya koymadan yorumlamak.Bu üçünü yapmakta zorlanıyoruz,bence.Kitap genel olarak çok çok güzeldi.İletişimde yaşadığımız zorluklar,sabırsızlığımız,gerçekçi olmayan hedeflerimiz,bir şeyi elde ettikten sonraki mutsuzluğumuz,herhangi bir konuda net kararlar alamıyışımız,internetin hayatımızdaki çoğu yeri kaplaması ve daha birçok şey yer anlatılmakta.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.

H. Zeliha 
05 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok iyi bir kişisel gelişim kitabı olduğunu söylemek istiyorum. İnsana insan olduğunu hatırlatan harika bir kitap. Bu kitapta, yaşadığınızı, nefes aldığınızı, göz kırptığınızı ve doğayı fark edeceksiniz.
Ben normalde kişisel gelişim kitaplarından sıkılan biriydim fakat, bu kitapla kişisel gelişim kitaplarını sevmeye başladım.

Kitaptan 29 Alıntı

''Bebeklikten yaşlılığa kadar geçen sürede insan, ruhunu terbiye etmeyi öğrenir.
Bebeklik, sabırsızlıktır.
Çocukluk, taşkınlıktır.
Yetişkinlik, öfkedir.
Yaşlılık, eminliktir.
İhtiyarlık, teslimiyettir.
Ölüm ise, buluşmadır. ''

Dolce Vita, Aşkım KapışmakDolce Vita, Aşkım Kapışmak

Bir tabire göre "Kâinatı sıksan insan damlar. Insanı büyütsen kâinat olur." Bırakmalı tesadüf inancını, vardır her şeyin bir amacı, hizmeti.

Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 151)Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 151)

Asıl gerçekler, herkes dedikodusunu yaparken değil, ortalık sessizleştiğinde çıkacak.

Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 90)Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 90)

Güzellik bedende değil, kalptedir. Sevgi de kalpten gelir. Kalbi güzel olanın ruhu da güzeldir. Ruhu güzel olanın ışıltısı yüzüne, gözlerine yansır!

Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 20)Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 20)
Ceren Gök 
 21 Haz 00:56 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ölüm korkudur, baş edemez insan, ölmemek için öldürür. Ruhen öldürür, anlık kırar, saatlik aldatır, günlük kinlenir, öldürür karşısındakileri. Sadece kendisi yaşasın diye zarar görmek istemez.

Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 43)Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 43)
Ceren Gök 
20 Haz 15:22 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsanı varacağı nokta cezp eder, ama arada uğrayacağı duraklar değiştirir. Ya vazgeçirir ya da kamçılar. Yolculuğu sevin.

Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 21)Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 21)

Mevlânâ ne güzel demiş: "Musibetler, belalar karşınıza yırtık pırtık elbiseler içinde çıkan, edası, endamı yerine bir güzel gibidir. Ne diye yırtık pırtık elbiseye takılıp kalıyorsunuz? Baksanız ya içteki edaya ve endama."

Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 140)Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 140)
Ceren Gök 
20 Haz 15:50 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hayatı gerçekten dinlemeyenin anlattığı her şey eksik kalır.

Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 34)Dolce Vita, Aşkım Kapışmak (Sayfa 34)
3 /