Carpe Diem An'ı Yaşa, Esir Olma

8,1/10  (34 Oy) · 
64 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.865 gösterim
İnsan kaybolur öncesiyle sonrası arasınba. Bir tarafa anıları bir tarafa hayalleri doldurur, çoğalınca her ikisi mutlu olacakmış gibi. Ama sadece kaybolur.

İnsan yer arar kendine. Dününü de bugününü de satın almak ister zamanlardan. Gider gelir sürekli geçmişten geleceğe. Ama sadece yer kiralar. Sahibi değilidir düşündüklerinin. Ya bitmiştir ya da olmamıştır daha.

İnsan en çok an'dadır, onu da an'lamaz.

Bırakın geçmişi ve geleceği, Carpe Diem ile gerçeğin şimdi de, an'da olduğunu keşfedin... An'dan uzaklaşıp geçmişe ve geleceğe esir olmaktan kurtulun...

Aşkım Kapışmak danışmanlık seanslarında kullandığı etkili yöntemleri sizlerle paylaşmakla kalmıyor, zamanı etkin kullanmanın yollarını da anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  252
 • ISBN:
  9789751033840
 • Yayınevi:
  İnkılâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Şeyda 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatımda okuduğum ve bana ilham veren güzel kitaplardan bir tanesi.. Bana hayatla ilgili o kadar çok şey öğretti ki. Mesela karşılıksız iyiliğin , sevginin önemini. Sen iyilik yaptığında , iyiliği yaptığın kişi kıymet bilsin bilmesin sen yukarıdaki için yapıyorsun nasıl olsa. Ayrıca maddi şeyler mesela çok eşya, çok para, kalabalık yaratır insanın gözünde. Mümkün olduğunca az eşya olmalı etrafımızda. Cunku eşyalar, nesneler maneviyatı öldürüyor. Önemli olan objeyi değil manevi şeyleri seçmektir. Buraya o kadar çok şey yazarım ki iyisi mi okuyun bu kitabı anı yaşayın , anda kalın :)

Daniela Hunter 
07 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Klasik kişisel gelişim kitabı olarak adlandırabilirim. Okuduğunuzda sıkılmayacağınız fakat farklı şeyler öğrenemeyeceğiniz bir kitap. Derecenlendirme yaparsam, fena değil derim.

Yunus Emre Tekcan 
20 Eki 2014 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Vermek istediği mesajı peşin peşin verip aynı mesaj etrafında sayfalarca yazılmış, kelime/cümle tekrarlarından oluşan, artık bitsin diye söylene söylene okuduğum bir kitap.

Moon light 
27 Nis 2015 · Kitabı okudu

Kitabı beğendim. Çok sürükleyici bir kitap, pozitif enerji almak istiyorsanız okuyabilirsiniz. Aşkım Kapışmak'ın fikirleri çok doğru.:))

Kitaptan 74 Alıntı

Ramazan Baysal 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Sadece yer kiralayabiliriz başkalarının gönlünde, ama yer sahibi olamayız.

Carpe Diem, Aşkım KapışmakCarpe Diem, Aşkım Kapışmak

Hayatta hiçbir şeyi "çok" lamayın, çok ilgili veya çok ilgisiz olmayın. Bir şey ile çok ilgilenmek veya ilgisiz olmak hata getirir. Kimsenin hayatında çok bir şey olmayın, bir hiç de olmayın. Kimsenin hayatında çok yer kaplama yada kimse senin hayatında çok yer kaplamasın.

Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 51)Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 51)

Hayatta hiçbir canlı / cansız şey kötü değildir. Her şeyi kötü yapan da iyi yapan da insanın içinde taşıdığı niyettir. Birine bıçak verirsin ekmek keser, öteki gider adam öldürür.

Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 47)Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 47)

Hayatın içine akacaksın, çeşit çeşit insan tanıyacaksın, her biri farklı kokan.
Kimi sevgi kokacak, kimi nefret.
Kimi aşk kokacak, kimi şehvet.
Kimi acı kokacak, kimi başarı.
Kimi hüzün kokacak, kimi merhamet.
Şaşıracaksın ama öğreneceksin.

Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 17)Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 17)
Ramazan Baysal 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Neye sahip olduğun önemli değil, onlarla neler yaptığın önemli. Hayat işlevselliğine bakar.

Carpe Diem, Aşkım KapışmakCarpe Diem, Aşkım Kapışmak
Sevinc Nagieva 
18 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kötülerin uyumadan gezdiği bu dünyada, iyilerin erkenden kalkması şart.

Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 119)Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 119)
Sevinc Nagieva 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir insanın her yerine estetik yapabilirsin ama beynine asla.

Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 68)Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 68)

Bakalım aşırı yemek hangi duyguları arttırıp bizi an'dan uzaklaştırıyor.

1. Insanı kasvete düşürür, düşünceleri sertleştirir. Bu nedenle dilimizin söylediği güzel sözler kalbimize inmez.

2. Sabır duygusunu azaltır, hızlı ve çok yedigi için kalbine acelecilik gelir. Etrafindaki her sey ve herkes ona ağır, tembel gözükür. Aceleci olup herkese kızar, eleştirir. Sürekli "Çabuk olun, hızlanın" der. An'dan uzaklaşıp sürekli gelecek kaygısı yaratır. Bulunduğu ortamdaki enerjiyi negatife dönüştürür.

3. Aşırı yerken gözümüzü çok aktif kullanırız. Göz her şeye odaklanmaya başlar. Aşırı hassasiyetten dolayı konuşma artar. Sürekli eleştiren, çok konuşan insanlara dönüştürür. Gözümüzle kalbimiz birlikte çalışır. Göz ayrıntıdaki olumsuzluğa odaklandıkça, kalbe negatif duygular gelir. Kalp dile verir ve negatif konuşmalar başlar.

4. Çok yemek için, çok alışveriş yapmak ve mutfakta çok zaman geçirmek gerekir. Göz doymadığı için çok fazla yemek yapılır ya da sipariş edilir. Tıka basa yenir ve kalır bir kısmı. Hem israf hem de ağırlık çöker. Tüketimi artırmadan üretime geçilmez. Birey, aile ve toplum ürettikçe mutlu olur. Yeni dünya düzeninin en büyük amacı, tüketime yöneltmektir. Insanları birbirinden ayırırsanız, yalnız bırakırsanız birlikteliğin verdiği mutluluğu yaşayamadıkları için eşyalarla ve yiyeceklerle olan ilişkilerini abartırlar. 5 kişilik bir aile üç ekmek ile gün içinde doyabilirken, bu 5 kişilik aile parçalanırsa, her biri bir ekmek alır ve genelde yarısı çöpe gider. Yalnızlık kitlesel tüketimi artırır. Yalnız olan her insan kendi gibi yalnız olan bir başkasının tüketimini görüp kıyaslamaya gider. Onun gibi tüketince, mutlu olacağını zannedip aşırıya kaçar. Eskiden komşular birbirlerinin çöplerini bile görmezdi. Ne tükettiklerini bilmezdi. Herkes başkasında yoktur diye dikkatliydi. Şimdi herkes sokakta, TV'de başkalarının ne yediğini, ne giydiğini görerek daha fazla acıkıyor, aslında beden degil, ruhlar acıkıyor.

5. Az yemekle vücut daha sağlıklı olur. Bunu Dr. Mehmet Öz dahil, tüm tıp dünyası söyler. Ilaçlardan kurtulur insan. Daha zinde ve güçlü hisseder. Kişi bu zindelikle an'ın farkındalığına ulaşır. Bedensel hastalıklarla ilgili kaygılar azalır ve sağlıklı yaşamın tatminine ulaşır. Karnımız şiştikçe vücut ağırlığımız artar. Yere daha fazla basınç uygular, yerimizden hareket etmekte zorlanırız. Bu sebeple birçok şeyi erteler ya da iptal ederiz. Zamanla kazanacağımız birçok şeyden, ağırlık sebebi ile uzaklaşırız.

Hatırlatma:
Çok yemek göze perde indirir ve insan kendini yalancı bir rahatlığın içinde bulur. Oysa gerçekler o an içinde akarken, kişi kendi yarattığı sahte gerçek zannında uyur.

Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 154)Carpe Diem, Aşkım Kapışmak (Sayfa 154)