Eat That Frog (21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.150
Gösterim
Adı:
Eat That Frog
Alt başlık:
21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time
Baskı tarihi:
3 Şubat 2007
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781576754221
Dil:
English
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
Berrett- Koehler
Baskılar:
Ye O Kurbağayı!
Ye O Kurbağayı!
O Qurbağanı Ye!
Eat That Frog
Eat That Frog!
Stop Procrastinating

Get More of the Important Things Done--Today!

There just isn't enough time for everything on our to-do list--and there never will be. Successful people don't try to do everything. They learn to focus on the most important tasks and make sure those get done. They eat their frogs. There's an old saying that if the first thing you do each morning is eat a live frog, you'll have the satisfaction of knowing you're done with the worst thing you'll have to do all day. For Tracy, eating a frog is a metaphor for tackling your most challenging task--but also the one that can have the greatest positive impact on your life. Eat That Frog! shows you how to organize each day so you can zero in on these critical tasks and accomplish them efficiently and effectively. In this fully revised and updated edition, Tracy adds two new chapters. The first explains how you can use technology to remind yourself of what is most important and protect yourself from what is least important. The second offers advice for maintaining focus in our era of constant distractions, electronic and otherwise. But one thing remains unchanged: Brian Tracy cuts to the core of what is vital to effective time management: decision, discipline, and determination. This life-changing book will ensure that you get more of your important tasks done--today!
117 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kişisel gelişim kitaplarını hep severek okumuşumdur. Sizi 21 başlık altında anlattığını başarılı olmanın olağanüstü yolunu anlatan bir kitap. Bir solukta okudum diyebilirim . Tavsiye ederim
117 syf.
·1 günde·9/10
Kitap,ayrıntıya girmeden zaman yönetimi konusunda oldukça sade ve anlaşılır bir şekilde, uygulandığında harika sonuçlar alabileceğimiz bilgiler sunmuş. Kabaca söz etmek gerekirse; işlerimizi, önemli olandan başlayarak, ne istediğimizi bilen, planlı, kendimizi yaptığımız işe yoğunlaştırmamız, bilgi, birikim ve kaynaklarımızı güçlendirerek işlerin üstesinden kolayca geleceğimizi ikna edici bir biçimde anlatmaktadır. Uygulanabilirliği açısından da harika anlatımı vardır. Keyifli okumalar...
117 syf.
·7342 günde·7/10
Klasik bir BrianTracy kitabı! Her zaman ki gibi yönlendirici, motive edici. Ama ben Milyon dolarlık alışkanlıklar kitabını tercih ve tavsiye ederim....
117 syf.
·Beğendi·8/10
Brian Tracy... Küçüklüğümden beri duymakta olduğum isim. Kendisi bugüne kadar dünya çapında 1.000′den fazla şirkete danışmanlık yapmış verdiği 5.000 konferans ile 5.000.000′dan fazla insana hitap etmiş bir yazar, tarihçi, psikolog ve ekonomist. Kitapları bugüne kadar sürekli karşıma çıksa da hep önyargı ile yaklaştım ve hiç okuma fırsatı YARATMADIM çünkü sıradan kişisel gelişim kitapları gibi boş ve gereksiz ifadelerle dolu olduğunu düşünüyordum ta ki bu kitabını okuyana kadar.

Kitaba “10-15 dakika okurum hoşuma gitmezse bırakırım” diyerek başladım ve tek solukta ara vermeden bitirdim. Kitap “kurbağa” metaforu kullanılarak işlerimizi önem sırasına koymayı ve zaman yönetimi konusunda sade ve öz bilgiler vererek kısa vadede uygulanıp hemen güzel sonuçlar alabileceğiniz bilgiler sunuyor. Özellikle hiçbir şey yapamayacak kadar kafanızın karışık olduğu içsel bunalımlar yaşadığınız tükenmişiliğe ve boşluğa düştüğünüz bir dönemdeyseniz mutlaka okumanızı öneririm. Hayatım boyunca zaman zaman açıp okuyabileceğim güzel bir rehber kitap.
117 syf.
·6 günde·10/10
Önümde geleceğimi belirleyecek büyük bir sınavla karşı karşıya olduğum için bu kitabı almayı seçtim. İhtiyacım olan motivasyonu bana sağladığından çok hoşuma gitti açıkçası. Zamanı nasıl yönetmemiz gerektiği ve zorluklardan kaçmamamız gerektiği kısa ve öz bir şekilde anlatılmış. Her zaman elimin altında bulunduracağım kitaplar arasında şu an benim için. Şayet bir şeyleri sürekli savsaklıyorsanız ve öz disiplininiz yoksa, alıp okumanızı tavsiye ederim.
117 syf.
·Beğendi·10/10
Eğer ki önceliklendirme, plan yapma ve sevmediğiniz işlerde zorlanmak gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız mutlaka okumalısınız ;)
160 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Hayatınızdaki kurbağalar tanımak için fırsat. Okurken tüm iş ve özel yaşantımı düşündüm ve kurbağalar tanımaya yönelik planları defterime yazdım. Hemen aksiyon aldım. Kendime söz verdiren bir kitap ve kurbağlarla karşı karşıyaqa0aq geldiğimde gülümsüyorum. Ye O Kurbağayı!
160 syf.
·7/10
Zaman yönetimi için temel bilgiler ve bazı küçük gerçek hikayelerle bu bilgileri destekleyen nasıl başarılı olunur hakkında bilgiler içeren gayet güzel ve tek solukta okunası bir kitap
160 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Zamanınızı yönetmekte zorluk çekiyorsanız, bütün işleriniz birikiyorsa ve kendinize zaman ayıramıyorsanız bu kitap hayatınıza şekil verecektir. Zaman, bazen su gibi akıp gider ve önünüzde birikmiş işlerle bakışmak zorunda kalırsınız. Nereden başlanacak? Nasıl yapılacak? gibi sorularla bir anda stresin içine atarsınız kendinizi. Bu durumdan kurtulmak istemez misiniz? O zaman sizi yazının devamına alayım.

Neden diğer insanlar benden daha iyi işler yapıyor? sorusuyla başlıyor her şey. Nasıl diğer insanlar işlerinde başarılıyken üstelik kendilerine zaman ayırıyorken ben her şeyin üst üste geldiğini düşünüyorum ? diye sorular sormuş kendine yazar ve bulduğu sonuçlardan kariyerinin gidişatını etkilemiş. Peki bu sonuç ne? İşte hayatınızı etkileyecek zamanı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacak zaman yönetimi.

Öncelikle plan yapmanın önemini anlamanız gerekiyor. Hangi işleriniz önemli, ne kadar zamanınız var, bugün neler yapabilirsiniz gibi sorular sormanız gerekir kendinize. Bu sorulardan sonra planınızı oluşturmanız ve bu planınızı uygulamanız gerekiyor.

Yazara göre ilk başta karar vermeniz gerekiyor. Neyi geliştirmelisiniz, neyi uygulamasınız gerekiyor. Daha sonra karar verdiğiniz şeyleri disiplinli bir şekilde uygulamanız gerekiyor. En önemli adımlardan biri bu. Eğer yaptığınız işleri görürseniz diğer işleri yapma isteğiniz artacak. Bu da sizin istek ve disiplinize bağlı. O işi yapacak mısınız? önemli olan bu. Evet disipliniz ile kararlığınızı da göstermeniz gerekir. Bu iş için ne kadar kararlısınız?

-Masanıza oturun ve ne kadar istekli olduğunuzu düşünün. Eğer istekli değilseniz ne kadar plan yaparsanız yapın uygulamada zorluk çekebilirsiniz.
-Ne yapmanız gerektiğini, ne istediğinizi hepsini bir kağıda yazın.
-Daha sonra yazdıklarınızdan sizin için gerekli olanları işaretleyip numaralandırın. Hangi işinizi acilen yapmalısınız ve hangi işinizi daha sonra da yapabilirsiniz?
-Ve numaralandırdığınız işlerinizi listeleyin. Organize edin.
(10/90 kuralını uygulamanız gerekiyor. Zamanınızın %10'unu ne yapacağınızı düşünerek %90'ını işlerinizi yaparak geçirmeniz gerekir.) Bu yüzden plan yapmak zamanınızı iyi kullanmanız için önemli.)
-Bir an önce planınızı uygulayın.
-Her gun neler yaptığınıza bakın. Hangi işleri yapmışsınız hangilerini yapmamışsınız bunları değerlendirin.

Unutmayın zaman geçiyor ve bunu en iyi şekilde değerlendirin.
117 syf.
·1 günde·9/10
Zaman yönetimiyle ilgili merak ettiğiniz tüm soruları hazırlayıp kendinize bir kahve yapın ve bu kitabı alın elinize.Yazarla özel randevu ayarlayıp kahvenizi yudumluyor gibi hissedeceksiniz.Zamanı nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız ve özellikle yoğun bir çalışma hayatınız varsa okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
Genellikle iş hayatıyla ilgili bilgiler vermiş yazar.Genel olarak hayata yönelik de yazmış.Diğer insanlardan önde olmanızı sağlayacak bir kitap.
21 kısa bölümden oluşuyor.Her bölümün sonunda,maddeler halinde, özetler yer alıyor. Bazı bölümlerde aynı cümle fazlaca tekrar edilmiş.Bunun biraz da çeviriden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Fazla tekrar olan yerleri hızlı geçip özetini okuyabilirsiniz ben bazı bölümlerde bu yöntemi uyguladım.
Herkesin kendisine özel yaşam yönetimi koçu olmadığına göre,bu kitapla karşılıklı konuşabilir ve zaman yönetimi hakkında değerli bilgiler öğrenebilirsiniz.
İyi okumalar
117 syf.
Birçok kez karşıma çıkınca okuma listemde öne aldım. Benim okuduğum baskıda (10. baskı) çeviri ve imla hataları inanılmaz dikkat dağıtıyordu.

Kitapta verilen tavsiyeler güzel elbette ama standart bir Kişisel Gelişim kitabından öteye geçemedi benim için. Bu türe önyargılarım kırılmaya başlamışken yanlış bir kitap seçmişim sanırım.
"Zamanı boşa harcamanın en kötü yollarından birisi de, yapılmasına hiç gerek olmayan bir şeyi, çok iyi bir şekilde yapmaktır."
Brian Tracy
Sayfa 22 - Arıtan Yayınları
Hedeflerinizi sürekli olarak düşünün ve onları günlük olarak revize edin. Her sabah güne başladığınızda, o an için hedefiniz yolunda en önemli iş neyse, onu başarmak üzere eyleme geçin.
Hep ileri gidin. Hareket etmeye başladınız mı, sakın durmayın. Sırf böyle bir karar, sırf böyle bir disiplin bile sizi kendi neslinizin en üretken, en başarılı üyelerinden biri yapmaya yeter.
Dünya, "birileri gelsin de, arzuladığım türden biri olmam için beni motive etsin" diyen insanlarla dolu. Sorun şu ki, kimse onları kurtarmaya gelmeyecek.
Brian Tracy
Sayfa 75 - Arıtan
Büyük bir işin altından başarıyla kalkabilmek için, yola inançla çıkmalı ve bir sonraki adımınızın nereye doğru atılacağı bilgisine kavuşacağınıza tamamen güvenli duymalısınız.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Eat That Frog
Alt başlık:
21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time
Baskı tarihi:
3 Şubat 2007
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781576754221
Dil:
English
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
Berrett- Koehler
Baskılar:
Ye O Kurbağayı!
Ye O Kurbağayı!
O Qurbağanı Ye!
Eat That Frog
Eat That Frog!
Stop Procrastinating

Get More of the Important Things Done--Today!

There just isn't enough time for everything on our to-do list--and there never will be. Successful people don't try to do everything. They learn to focus on the most important tasks and make sure those get done. They eat their frogs. There's an old saying that if the first thing you do each morning is eat a live frog, you'll have the satisfaction of knowing you're done with the worst thing you'll have to do all day. For Tracy, eating a frog is a metaphor for tackling your most challenging task--but also the one that can have the greatest positive impact on your life. Eat That Frog! shows you how to organize each day so you can zero in on these critical tasks and accomplish them efficiently and effectively. In this fully revised and updated edition, Tracy adds two new chapters. The first explains how you can use technology to remind yourself of what is most important and protect yourself from what is least important. The second offers advice for maintaining focus in our era of constant distractions, electronic and otherwise. But one thing remains unchanged: Brian Tracy cuts to the core of what is vital to effective time management: decision, discipline, and determination. This life-changing book will ensure that you get more of your important tasks done--today!

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0