Eğlenilecek Erkek

·
Okunma
·
Beğeni
·
376
Gösterim
Adı:
Eğlenilecek Erkek
Baskı tarihi:
Temmuz 2018
Sayfa sayısı:
128
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058133105
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Flora
Sevgili gelecekteki sevgilim,

Sana bu mektubu mümkün olduğu kadar uzun tutmak istiyorum. Çünkü bu bizim seninle ilk ve tek gerçek irtibatımız ve bittiğinde, tanışana dek bir daha böyle konuşamayacağız seninle. Seni şimdiden özledim. Seni beklemek çok zor olacak. Bu sohbetten sonra hele, çok daha zor olacak seni beklemek. Bununla nasıl baş edeceğim, hiçbir fikrim yok. Hemen hemen her konuda iyi-kötü bir fikrim var ama bu konuda yok.

Sevgili gelecekteki sevgilim,

Her kimsen işte, fazla bekletme çünkü vaktimiz daralıyor. Ben bir daha bu yaşta olmayacağım ve bu yaşın da sensiz geçmesi yine gücüme gidecek. Her ne yapmaktaysan şu an, bir an evvel bitir işlerini ve beni bul. Akşamın her bir tonunu sana göstermek istiyorum. İyi ki renkler sonsuz...
128 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10 puan
Selam arkadaşlar,

Bugün, 2018 yılında Flora yayınevinden çıkan güzel bir kitap ile sizlerle birlikteyim.

Kitap demiyeyim de bir karakterimiz var adı Şikago hani sağda, solda, yolda bazen kendimizden olan bir tip işte öyle biriyle geziyoruz Marmarisi onunla takılıyoruz, akıyoruz alemlere ah ne Alem hemi de her yerde arıyoruz gerçek sevgiliyi bıkmadan, yılmadan sonuç elde var sıfır sevgili ...

Okudukça moralimiz tavan yapıyor ben eğlendim kitabı okurken önemli olan da eğlenmek değil mi? bir erkek üzerinden bu kadar güzel olur ince can alıcı espri yapmak.

Kalemi ile yeni tanıştığım bir yazar kendisi ve son olmayacak..

Kesinlikle güzel bir kitap herkese tavsiye ederim.
Kitapla kalın
128 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Kitap Yorumu//Eğlenilecek Erkek-Tunç İlkman
.
Kahramanımız hayatı boyunca sevgili bulamamış, her kıza yürümüş ama kapılar hep yüzüne kapanmış bir erkek arkadaş. (Ama sadece arkadaş. ) Biraz manik depresif, biraz psikolojik sorunları olan bir tip. Nefes alsın yeter, seveni arıyorum gören söylesin derdinde. Ama hep arşa yürüyen önündeki fırsatları elinin tersiyle iten azıcık şizofren, biraz saplantılı, az bir tutam paranoyak, tam tez konusu olacak yapıda klinik psikolojisi alanında incelemelik genç bir arkadaşımız.
.
Kitabı çok sevdim. Bana geçenlerde reading slumptan çıkmak için okunacak bir kitap sormuştunuz. Bu tam da o. Okurken gülmekten karnım ağrıdı. Aynı cümleyi bir de yanımdakilere okudum bir kaç kere niye gülüyorsun diye sordukları için. yazarın dili, espri zekası müthiş. Kelimeleri oyun hamuru gibi şekillendirip önünüze koymuş. Normalde bu tarz kitapları okumam. Ama o önyargımı sağlam bir şekilde yerle yeksan etti @tuncilkman . Eline emeğine sağlık dostum.‍️ @florakitap 'a da yeni bir yayınevi olarak başarılar dileriz efendim.
128 syf.
·1/10 puan
Merhaba bloğumun güzel insanları!
Bilmiyorum biliyor musunuz ama Tunç İlkman yanlış hatırlamıyorsam birisi ile ortak olarak yeni bir yayınevi çıkardı. Bu yayınevinin ilk kitabı da Tunç İlkman'ın kendi kitabı oldu. Kitabın tanıtımı yapıldığı zaman karşımda çok farklı bir kitap gördüm. Daha önce yazarın Parla kitabını okumuş ve sevmiştim. Bu yeni çıkan kitap ise kapak olsun tanıtım bülteni olsun her halinden ben farklıyım diye bağırıyordu.
Kitabı henüz ben okumadan önce tabi ki başka okuyan insanlar oldu aramızda. Onların yorumlarını okudum. Kitapta çok fazla eğlendiğini söyleyenler oldu. Hatta yakın arkadaşım bu kitabı okuyup beğenmediğini söylediğinde "Farklı bir tarz olduğu için garipsemiş olabilirsin belki, seven insanlar çok fazla" dedim. Sonra kendim okudum. Üzgünüm ki ben de arkadaşım ile aynı fikirdeyim.
Kitap mizah türünde olduğunu iddia ediyor. (İddia diyorum çünkü arka kapağın altında o şekilde not düşmüşler.) ancak ben kitap boyunca bırakın gülmeyi ufak bir tebessüm bile etmedim. Konusu bana çok basit geldi. Karakteri sevmedim. Bilmiyorum belki bu karaktere uygun olsun diye tercih edildi bu dil ama ben kitabın dilini de sevmedim. Çok basit geldi bana. Sanki kitap okumuyorum da sokakta denk geldiğim biri ile sohbet ediyorum gibi. Bu basitlik hoşuma gitmedi. Her kitap ağır bir dile sahip olmak zorunda değil tabi ki, sokak ağzını okuduğumuz birçok kitap var ancak ben bu kitaptan zevk de almadım. Biçem'i güzel olmayıp okurken keyfi veren kitaplar vardır, onlardan da değildi benim için.
Daha önce Tunç İlkman okuduğum için yakıştıramadım bu kitabı pek. Daha üst seviyede bir mizah beklemiştim. Bilemiyorum, kitabı neresinden tutarsan tutayım sevemedim. Bana pek hitap etmedi.
Özellikle önermem ama çok merak edip kesin okuyacağım diyen varsa da engel olmam. 🤷‍️ Kitapla kalın.
128 syf.
·2 günde·7/10 puan
Her sayfada ayrı eğlendim. Şikagonun yaşadıkları insanı gülme krizine sokacak cinsten olaylardı. Genelleme yapmaktan hoşlanmasam da bana günümüz erkeklerinin azımsanmayacak bir kısmının düşüncelerini espirili bir dille, ince mesajlarla anlatmış yazar. Ama anlaması gerekenlerin o mesajları alabileceğine de inancım yok denecek kadar az. .
.
Şu sıcak yaz günlerinde sizi bir kaç saatliğine eğlendirecek, rahatlatacak bir kitap arıyorsanız, hiç durmayın hemen okuyun derim .
128 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Öncelikle çok sevgili iki insan Tunç İlkman&Ezgi Durmuş'un kurduğu yayınevinden çıkan ilk kitap olduğunu belirtmeliyim. Evet, ilk olmanın haklı gururunu sonsuza dek taşıyacağından dolayı Eğlenilecek Erkek'i kutluyorum ve incelememe geçiyorum.
Mizah ağırlıklı bir kitap olduğu bilgisi sizi yanıltmasın, Tunç İlkman'ın kaleminden çıkan hiçbir kitap, sadece kitap değildir. Sayfalar ilerledikçe merakınız da katlanarak artacak, emin olun. Bir de künye kısmında göz gezdirirken Genel Yayın Yönetmeni:Ezgi Durmuş yazısını görüp sevinç (ya da seyirç) çığlığınızı attıysanız, tebrikler: aklınızı yitirdiniz! Yok yok, emin ellerdesiniz diyecektim.
Şöyle ağzım kulaklarımda bir kitap okuyayım ama duygusal da olsun, beni çok oyalamasın ama bütün gün aklımdan da çıkmasın vb. saçma kombinasyonlardan oluşan istekleriniz varsa bu kitap tam da size göre.
128 syf.
·7/10 puan
-Bizim gibi yalnız,diğerlerinden biri olamamış,onların kurallarına uyum sağlayamamış insanların kalabalık içinde kendi aralarında,üstelik konuşmadan kurabildiği apayrı bir bağ var.’ Kitap;edebi kitaplardan sıkıldığınızda kafanızı dağıtmanız için bir çırpıda okuyabileceğiniz eğlenceli,lâkin kendini sık sık tekrar eden bir kitap. Yazarın “herkesleşme” romanınından sonra okuduğum ikinci eseri. Hangisini daha çok beğendiğiniz derseniz ben tabi ki ilk eseri derdim.
Kitap kendi yalnızlığını kroniklik derecesin de kafaya takan bir adam üzerine geçiyor,her önüne geleni “evli,evsiz” ayırt etmeksizin “hayatının aşkı” sanıp yanlış yerde yanlış konuşmalar yapmasıyla daha da yalnız kalmasını anlatıyor 🤪
Bana kalırsa siz erkekler; gerçekten bir kız nasıl tavlanır bilmiyorsanız,bilmeme durumunuzu dışa yansıtmayın.. aksi taktirde durum biraz sinir bozucu olabilir🤦‍️ #eğlenilecekerkek #tunçilkman
128 syf.
·8/10 puan
EĞLENİLECEK ERKEK - Tunç İlkman #okudumbitti ️ - İyi günler ben Marmaris’e gitmek istiyorum. - Tabi, beyfendi hangi tarihte?
- Hemen
- Yarın akşam dokuz otobüsü nasıl? - Bilmem, hiç görmedim.
Bu kitabı son zamanlarda sosyal medyada oldukça sık görmeye başlamıştım.Fakat isminden dolayı biraz “ acaba” da kalmıştım.. D&R alışverişim sırasında bu kitabı inceledim ve eğlenceli bir kitap olduğunu anlayarak ön yargıma yenik düşmeden bu kitabı okudum. Okuduğum ilk Tunç İlkman kitabıydı. Kitap, yalnızlığı kendine takıntı haline getirmiş bir adamın tatildeki yaşamını ele alıyor. Mizah - roman türünde olan bu eser son derece samimi, akıcı ve yalın..Karşılıklı diyaloglardan tutun da, yaşadığı olaylara kadar sizi güldürecek. 128 sayfadan oluşan bu kitap, moraliniz bozulduğunda, bunaldığınızda sizi güldürecek nitelikte.. Bu yüzden alın, okuyun ve kitaplığınızda sizlere yoldaş olsun..
128 syf.
·10/10 puan
Kitabı az önce bitirdim. Zaten Sevgili @tuncilkman kalemi olsun, kitaplarının sonunda büyük bir ters köşe yapmalarının ne demek olduğunu kitabını okuyanlar çok iyi bilirler. O yüzden ben kitaba başladığım andan bitirdiğim zaman dilimine kadar nasıl bir sonla karşılaşacağımı kestiremedim.
Kitabı okurken çok farklı bir tad alarak okudum hiçbir kitabına benzemiyordu diye gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Bu sefer ki kitabımızda okurken hissettiğim duygularımı mecazen şu şekilde aktarabilirim. Sabahın ilk ışıklarında arkadaşlarım; "Cansu oyalanma bu sefer kitaplarını doya doya okuman için seni yep yeni bir yere götüreceğiz. Gittiğimiz yerde çok özlediğin sessizliğe de doyacaksın. Kimsenin çıtını çıkarmadığı sadece sen kitaplarının olduğu yere gidiyoruz düşünebiliyor musun? Hadi şimdi oyalanma da hazırlan uçak kaçacak nereye gideceğimden hiçbir şekilde bilgim yok ama tek bildiğim beni acayip bir serüvenin bekliyor olmasaydı. Tam olarak böyle hissettim desem yeridir diye düşünüyorum. Sadece ben ve sevgili kitabım vardı kitabı okuduğum süre zarfından bitirdiğim süre zarfına kadar çok güzel bir serüvene eşlik edeceğimi biliyordum. Her şeyden önce kitabın yayın evinin açıklanışı herşeyin başlangıcı olmuştu. Çünkü @florakitap Aramıza katıldı. Kim bilir ne kadar değerli kitaplar basılacak. Yeri gelecek güldürecek, yeri gelecek düşündürecek , yeri gelecek duygusallığın doruğuna çıkaracak, mutluluklar yaşatacak. Biz de bunlara tüm destegimiz ve sevgimizle şahit olacağız. Bundan öte şans bundan öte mutluluk olur mu?
Tuğba saraç Arabamız uçuyor mu ? Diye sorarken o kadar haklıymışsınız ki ! Uçuyor ️
Kitabımızın ana karakterini çok sevdim. Ama beni asıl can evimden vuran olay kitabın sonu oldu. Şöyle düşünün kitabın başlangıç noktası ve bitiş noktası kitaptaki en belirgin ince çizgidir. Eğer o ince çizgi haddinizi aşacak şekilde başlayıp bitirirseniz sınıfta da kalabilirsiniz. Ya da Tam tersi aradaki o ince çizgiye haddini bildirirseniz sınıfı geçersiniz. Bu ince cizgi bir kitapta birleşince ortaya “Eğlenilecek Erkek “ gibi bir kitabın çıktığına okudukça şahit olacaksınız. #florakitap #tunçilkman #eğlenilecekerkek #aylakmatmazel 5/5
"İnsan nereye giderse gitsin, yalnızlığını da beraberinde götürüyormuş. Her yere tek kişilik bilet aldığım hâlde, kaçak yolcu olarak yalnızlığım da otobüs, uçak, tren dinlemiyor ve benimle beraber geliyormuş."
"Kendimi daha önce bu kadar sahipsiz hissetmemiştim, demeyi çok isterdim ama lanet olsun ki bu çok sık başıma geliyor. Antibiyotik alır gibi her sabah ve her gece kendimi sahipsiz hissediyorum."
"Kimi bünyeler alışık olmadığı mutluluğu yabancı bir tehdit olarak algılayıp böyle anlamsız tepkiler veriyor olmalı."
🤦‍️Bazı yolcuların daha otobüs kalkar kalkmaz koltuğunu yatırıp uyur pozisyona geçmesi beni gerçekten deli ediyor. İlerleyen saatlerde bunu zaten hep beraber yapacağız. Bu kadar aceleci davranmak niye? Daha topkek servisi bile yapılmamışken...
‍️Oysa öteki tarafta, imkansıza yakın bir hedef var. İmkansızlığın gerçekleşme ihtimali, her zaman için olağandan yeğdir.
Hazırlanmak üzere aynanın karşısına geçtim. Bazı aynalar insanı çirkin, bazılarıysa daha da çirkin gösterir. Neyse ki bu sadece çirkin gösterenlerdendi de, en çok ihtiyaç duyduğum anda moralimi kaybetmemiş oldum.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Eğlenilecek Erkek
Baskı tarihi:
Temmuz 2018
Sayfa sayısı:
128
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058133105
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Flora
Sevgili gelecekteki sevgilim,

Sana bu mektubu mümkün olduğu kadar uzun tutmak istiyorum. Çünkü bu bizim seninle ilk ve tek gerçek irtibatımız ve bittiğinde, tanışana dek bir daha böyle konuşamayacağız seninle. Seni şimdiden özledim. Seni beklemek çok zor olacak. Bu sohbetten sonra hele, çok daha zor olacak seni beklemek. Bununla nasıl baş edeceğim, hiçbir fikrim yok. Hemen hemen her konuda iyi-kötü bir fikrim var ama bu konuda yok.

Sevgili gelecekteki sevgilim,

Her kimsen işte, fazla bekletme çünkü vaktimiz daralıyor. Ben bir daha bu yaşta olmayacağım ve bu yaşın da sensiz geçmesi yine gücüme gidecek. Her ne yapmaktaysan şu an, bir an evvel bitir işlerini ve beni bul. Akşamın her bir tonunu sana göstermek istiyorum. İyi ki renkler sonsuz...

Kitabı okuyanlar 57 okur

  • Mustafa Ayan
  • Emine
  • elif yildiz bulut
  • Ümmühan
  • MERVE AYHAN
  • Büşra
  • Halime Kırlangıç
  • Kitapbutik
  • Ayşe paksoy
  • Kitapcan

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%16.7 (5)
9
%3.3 (1)
8
%16.7 (5)
7
%23.3 (7)
6
%6.7 (2)
5
%6.7 (2)
4
%10 (3)
3
%0
2
%6.7 (2)
1
%10 (3)