Erteleme Sanatı Oyalanma, Savsaklama Ve Kaytarma Rehberi

6,3/10  (11 Oy) · 
32 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.049 gösterim
İyi haber: Artık her şeyi ertelediğiniz için kendinizi kötü hissetmek zorunda değilsiniz. Dünyada ertelemeyi bir yaşam biçimi haline getirmiş sizin gibi çok insan var ve bu insanlar aslında pek çok şeyin altından kalkıp gayet de başarılı olabiliyorlar.John Perry de parlak ve esprili bir üslupla yazılmış bu kitapta, ertelemenin bir kusur değil, aksine faydalı bir şey olduğunu, hatta bir “sanata” dönüşebileceğini gösteriyor.Siz de teslim tarihleriyle arası iyi olmayan, hemen işe koyulmak yerine kaytarmayı seçen, faturaları ödemek yerine internette gezinen veya önemli işler dururken sürekli başka şeyler icat eden biriyseniz, bu kitap hayatınızı değiştirebilir.Burada önerilenleri yapmayı ertelemek ise elbette en doğal hakkınız...
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  118
 • ISBN:
  9789755706801
 • Çeviri:
  Elvan Kıvılcım
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Adem Demir 
14 Şub 19:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yoğun çalışma hayatı , ilişkiler , arkadaşlıklar , aile, toplum vesaire derken ; kendimizi unutmamıza, hobilerimizi, zevklerimizi, hep sonraya atmaya sebep olan o kadar çok şey var ki ... Ve bahsettiğim kalemler sadece bizi değil birbirilerini de tüketiyor. Çalışma hayatımız arkadaşlıklarımıza ilişkilerimiz ailemize kast edip mecbur olduğumuz bu bağlılıklar önem sırasına göre birbirini ertelemeye zorluyor . Ki bu erteleme sonucu çıkan sorunlar yine kendimizi suçlamamıza sebep olabiliyor.
John Perry bu acınası durumdan bizim sorumlu olmadığımızı ve aslında ertelemenin bi takım düzeltmelerle ne kadar faydalı olabileceğini betimleyici bir dille anlatmış bu kitapta. Okunası bir kitap ..

Canan İnci 
11 Ağu 08:55 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İyi bir erteleyici olmak hiç de kolay değil. Ertelediğiniz şeylerin yerine koyduğunuz işlerde başarılı olamazsanız ertelediğiniz işinize geri dönmeniz çok zor. Çok keyifli, esprili ve akıcı bir kitap.

Gökhan UÇAR 
05 Haz 14:45 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Ertelemekten kurtulmayı anlatsaydı, bu kitabı okumayı da ertelerdim :) aksine boşa kürek çektirmek ve yormak yerine, ertelemenin bize sağladığı artıları ve bize en önemli şeyi, zamanı nasıl kazandırdığını gösteren bir eser. Bende sistematik bir erteleyici olarak okudum. Ertelemenin bizde ve içinde yaşadığımız toplumda yarattığı negatif izlenimi kıran, gerçekten bu yapıda olmanın sağladığı artıları ortaya koyması, evet aynı ben, evet evet diyerek okuyacağınız bir kitap diye düşünüyorum çünkü biz erteleyicilere çok iyi tercüman olmuş John Perry. Okuyacağım listeniz dolup taşmışsa boşverin rahatsız olmayın, suçlu hissetmeyin artık, yapamam ben vicdanımı rahatlatamam diyorsan bu kitabı oku :)

Kitaptan 4 Alıntı

yasemin yeter 
05 Haz 22:53 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Erteleyiciler Sinir Bozucu Olmak Zorunda Mı?
Bana kalırsa, başkalarına bıkkınlık veren erteleme türü, sizi kontrol edemeyeceklerini diğer insanlara bir biçimde göstermenizdir.

Erteleme Sanatı, John Perry (Sayfa 102)Erteleme Sanatı, John Perry (Sayfa 102)
yasemin yeter 
05 Haz 22:47 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birtakım "Derin" Sonuçlar
Fakat ne olursak olalım, sadece akıllı karar verme makineleri değiliz. Insan aslında arzu, inanç, güdü ve geçici heveslerin iç içe geçtiği bir yumaktır. Her an, farklı arzular bedenlerimizin ve düşünce süreçlerimizin kontrolünü ele geçirmek için yarışıyorlar.

Erteleme Sanatı, John Perry (Sayfa 108)Erteleme Sanatı, John Perry (Sayfa 108)
yasemin yeter 
05 Haz 10:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sistematik Erteleme
Neredeyse bütün erteleyiciler kusursuz bir kendini kandırma yetisine sahiptir.

Erteleme Sanatı, John Perry (Sayfa 27 - Sel)Erteleme Sanatı, John Perry (Sayfa 27 - Sel)
yasemin yeter 
05 Haz 22:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bertrand Russell
Insanın akıllı hayvan olduğu iddia edilmiştir. Hayatım boyunca bu iddiayı destekleyecek kanıtları arayıp durdum.

Erteleme Sanatı, John Perry (Sayfa 107)Erteleme Sanatı, John Perry (Sayfa 107)

Kitapla ilgili 1 Haber