Erteleme Sanatı Oyalanma, Savsaklama Ve Kaytarma Rehberi

7,8/10  (4 Oy) · 
18 okunma  · 
2 beğeni  · 
928 gösterim
İyi haber: Artık her şeyi ertelediğiniz için kendinizi kötü hissetmek zorunda değilsiniz. Dünyada ertelemeyi bir yaşam biçimi haline getirmiş sizin gibi çok insan var ve bu insanlar aslında pek çok şeyin altından kalkıp gayet de başarılı olabiliyorlar.John Perry de parlak ve esprili bir üslupla yazılmış bu kitapta, ertelemenin bir kusur değil, aksine faydalı bir şey olduğunu, hatta bir “sanata” dönüşebileceğini gösteriyor.Siz de teslim tarihleriyle arası iyi olmayan, hemen işe koyulmak yerine kaytarmayı seçen, faturaları ödemek yerine internette gezinen veya önemli işler dururken sürekli başka şeyler icat eden biriyseniz, bu kitap hayatınızı değiştirebilir.Burada önerilenleri yapmayı ertelemek ise elbette en doğal hakkınız...
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  118
 • ISBN:
  9789755706801
 • Çeviri:
  Elvan Kıvılcım
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Adem Demir 
14 Şub 19:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yoğun çalışma hayatı , ilişkiler , arkadaşlıklar , aile, toplum vesaire derken ; kendimizi unutmamıza, hobilerimizi, zevklerimizi, hep sonraya atmaya sebep olan o kadar çok şey var ki ... Ve bahsettiğim kalemler sadece bizi değil birbirilerini de tüketiyor. Çalışma hayatımız arkadaşlıklarımıza ilişkilerimiz ailemize kast edip mecbur olduğumuz bu bağlılıklar önem sırasına göre birbirini ertelemeye zorluyor . Ki bu erteleme sonucu çıkan sorunlar yine kendimizi suçlamamıza sebep olabiliyor.
John Perry bu acınası durumdan bizim sorumlu olmadığımızı ve aslında ertelemenin bi takım düzeltmelerle ne kadar faydalı olabileceğini betimleyici bir dille anlatmış bu kitapta. Okunası bir kitap ..

Kitaptan 4 Alıntı

"İnsanın akıllı hayvan olduğu iddia edilmiştir. Hayatım boyunca bu iddiayı destekleyecek kanatları arayıp durdum."

- Bertland Russell

Erteleme Sanatı, John PerryErteleme Sanatı, John Perry
Hayat(zlem) 
26 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Erteleme ,ustalıkla gizlenmiş bir erdem değil,bir zaaftır.

Erteleme Sanatı, John Perry (Sayfa 98)Erteleme Sanatı, John Perry (Sayfa 98)

Erteleyen insanlar, en iyi ihtimalle işleri son dakikada, bir kez daha uzatılamayacak kesin ve nihai son teslim tarihinden kısa süre önce bitirirler.

Erteleme Sanatı, John PerryErteleme Sanatı, John Perry

Bir görevi kabul ettiğinizde mükemmel olmayan bir iş çıkartmanın fayda ve zararlarını hesaplamaya, kendinizi zorlamayı alışkanlık edinmeniz gerekiyor.

Erteleme Sanatı, John PerryErteleme Sanatı, John Perry

Kitapla ilgili 1 Haber

Erteleme Sanatı
Erteleme Sanatı Ne zaman bir iş yetiştirmeniz gerekse lüzumsuz görünen başka işler mi yapıyorsunuz. Stanford Üniversitesi profesörlerinden John Perry “Erteleme Sanatı” isimli kitabında bunun nedenini şöyle özetliyor: “Çünkü bu işler de önceden ertelediğiniz işler ve yetiştirmeniz gereken yeni işin yarattığı stres sayesinde bunları yapıyorsunuz.”